مطالعه نشان می‌دهد نیمی از کارگران اقتصاد گیگ در بریتانیا کمتر از حداقل دستمزد دریافت می‌کنند | توسعه جهانی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که بیش از نیمی از کارگران اقتصاد گیگ در بریتانیا کمتر از حداقل دستمزد دریافت می‌کنند و یک چهارم گزارش می‌دهند که ماهیت کار آنها ایمنی آنها را به خطر می‌اندازد.

در مطالعه‌ای که توسط دانشگاه بریستول انجام شد، از کارگرانی که شغلشان شامل تحویل غذا، رانندگی با استخدام خصوصی و ورود داده‌ها بود، خواسته شد تا درآمد و شرایط کاری خود را گزارش کنند: 52 درصد از پاسخ‌دهندگان گزارش دادند که درآمدی کمتر از حداقل دستمزد دارند. میانگین دستمزد پاسخ دهنده 8.97 پوند در ساعت – 53p کمتر از حداقل دستمزد، که در زمان تحقیق 9.50 پوند بود.

از 510 نفری که مورد سوال قرار گرفتند، بیش از 75٪ نیز ناامنی و اضطراب ناشی از کار را تجربه کردند.

الکس وود، نویسنده اصلی این مطالعه، می‌گوید: «یافته‌ها نشان می‌دهد که کار در اقتصاد گیگ بریتانیا اغلب مستلزم پرداخت کم، اضطراب و استرس است. از آنجایی که هزینه های غذا، سوخت و مسکن همچنان در حال افزایش است، این گروه از کارگران به ویژه آسیب پذیر هستند و باید حقوق مناسب تری دریافت کنند و بهتر از آنها محافظت شود.

بیش از یک چهارم از پاسخ دهندگان احساس می کردند که سلامت یا ایمنی خود را با درگیر شدن در کار اقتصاد گیگ به خطر می اندازند و یک چهارم گزارش کردند که در نتیجه درد را تجربه کرده اند. علاوه بر این، 40 درصد احساس کردند که این احتمال وجود دارد که توانایی خود را برای امرار معاش در پلتفرم دیجیتال اصلی خود از دست بدهند و در 12 ماه آینده بیکار شوند.

وود گفت: «خوداشتغالی‌هایی که برای امرار معاش به پلتفرم‌ها وابسته هستند، نیاز فوری به حمایت‌های کارگری دارند تا از آنها در برابر عدم تقارن‌های قدرت عظیمی که در این بخش وجود دارد محافظت شود. این به وضوح گسترش وضعیت فعلی “کارگر” را برای محافظت از آنها تضمین می کند.”

اقتصاد گیگ با تکیه بر پلتفرم‌های دیجیتالی که معمولاً توسط رانندگان و افراد تحویل‌دهنده استفاده می‌شود، از اشکال سنتی کار آزاد متمایز می‌شود. مشخص شد مدت زمانی طولانی که کارگران وارد چنین پلتفرم‌هایی می‌شوند، منتظر می‌مانند یا به دنبال کار می‌گردند، عامل مهمی در کاهش نرخ‌های دستمزد است.

وود گفت: «این کار نه تنها دستمزد پایینی دارد، بلکه بسیار ناامن و پرخطر است.

هنگامی که از پاسخ دهندگان پرسیده شد که چه چیزی وضعیت آنها را بهبود می بخشد، اغلب خواهان حداقل دستمزد، حقوق مرخصی و بیماری و همچنین محافظت در برابر اخراج ناعادلانه بودند.

نادر آواد، راننده اوبر و رئیس شعبه اتحادیه کارگران مستقل رانندگان استخدام خصوصی، گفت که اعضا اغلب این درخواست ها را تکرار می کنند. “من با رانندگانی ملاقات می کنم که شبیه زامبی هستند. آنها به من می گویند: “من روزی 15، 18 ساعت کار می کنم تا امرار معاش کنم.”

از منظر بهداشت و ایمنی، این یک تجارت پرخطر است. اما مردم برای زنده ماندن نیاز به کسب درآمد دارند.»

این گزارش نشان می‌دهد که حمایت از اتحادیه‌های کارگری بیشتر از آنچه قبلاً برای کارگران غیر اتحادیه‌ای بریتانیا دیده می‌شد، به طور کلی بود، و اکثریت پاسخ‌دهندگان مایل به پیوستن یا سازمان‌دهی یک اتحادیه بودند.

عوض گفت که اتحادیه او شاهد افزایش عضویت در میان رانندگان خصوصی بوده است، اما گفت که آنها تمایلی به اقدام به دلیل از دست دادن درآمدهای مرتبط با اعتصابات یا اعتراضات ندارند. او گفت: «آنها احساس می کنند شهروندان درجه دو هستند و هیچ کس به آنها اهمیت نمی دهد

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …