Ash Barty: “چیزی که من بیشتر از همه دلتنگش هستم هیجان مبارزه است” | اش بارتی

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

افآش بارتی پس از گذشت 15 ماه از تصمیم به کناره‌گیری از تنیس حرفه‌ای، در حیاط پشتی خانه‌اش در بریزبن چهره‌ای آرام را در حالی که سگ‌های محبوبش در پس‌زمینه بازی می‌کنند، می‌کشد و شماره 1 جهان سابق به فصل بعدی زندگی او فکر می‌کند. کاهش اخیر دمای هوا در جنوب شرقی کوئینزلند، اندکی آرامش را برای مادر باردار به ارمغان آورده است که پس از یک سال طوفانی که انتظارات او از بازنشستگی را نادیده گرفته است، پس از انجام آخرین نقش سفیر در روز دوشنبه، “دکان خود را می بندد”.

قهرمان سه دوره گرند اسلم که اولین فرزند خود را باردار است، 15 ماه از زمانی که تصمیم به کناره گیری از تنیس حرفه ای گرفته است، هیجان انگیز و چالش برانگیز است. بارتی از انتشار زندگی‌نامه خود «زمان رویای من» گرفته تا مربیگری بازیکنان جوانی مانند ستاره نوظهور اولیویا گدکی، از شرکت در نمایشگاه گلف در ایالات متحده تا نقش آتی او به عنوان چهره کمپین هفته ساخت استرالیا تا به حال تصور کرده اند

او می‌گوید: «دوره‌هایی بود که احساس می‌کردم اصلاً نمی‌دانم چه کار می‌کنم و سپس دوره‌های دیگری بود که احساس می‌کردم ساعات کافی در روز وجود ندارد. «تور کتاب… پروژه بزرگی بود که زمان زیادی را صرف کرد و انرژی زیادی گرفت. ما می‌خواستیم این کار را به خوبی انجام دهیم، اما از نظر احساسی و ذهنی، احتمالاً بیش از آن چیزی که تصور می‌کردم، از من کاسته شد.

“اما عالی بود. من فکر می‌کنم این یک روش واقعاً خوب بود برای داشتن آن خط در شن، به معنای واقعی کلمه بستن فصل و نگاه کردن به آینده. سپس چند ماه پیش، جهان ما و آینده ما بر سر آن قرار گرفت [with the pregnancy]. چالش برانگیز بوده است. اما همچنین منحصربه‌فرد بوده و احتمالاً هر چیزی که می‌توانستم بخواهم بوده است.»

این زن 27 ساله از زمان بازنشستگی خود در مارس 2022، سفرهای زیادی در سراسر استرالیا و بین المللی داشته است، برای تلاش های مرتبط با کار و بنیاد خود، و همچنین برای لذت. نکات برجسته شامل اولین بازدید او از اولورو بود، جایی که او در سایه‌های یکپارچه سنگ ماسه‌سنگ معروف به بچه‌ها مربیگری می‌کرد، و تشویق هموطن کم اسمیت در سنت اندروز در 150مین اوپن. او همچنین با همسرش گری کیسیک در ماه عسل به نیوزیلند رفت، اما این زوج «گذرنامه» و «چمدان‌هایشان» را قبل از والدین شدن گذاشته‌اند.

بارتی با بچه ها در کارناوال ملی تنیس بومی در نیوکاسل ماه گذشته.
بارتی با بچه ها در کارناوال ملی تنیس بومی در نیوکاسل ماه گذشته. عکس: مت کینگ/گتی ایماژ برای تنیس استرالیا

چیزی که بارتی را در طول یک سال گذشته شگفت زده کرده است، میزان تماشای تنیس او است، که وقتی او در تور جهانی شکست خورده بود هرگز یک عادت نبود. او در حال ارضای تمایلات رقابتی خود در زمین گلف است، اما ناتوانی در انجام استراتژی با مربی سابق خود، کریگ تایزر، از جمله شادی هایی است که او در دوران بازنشستگی از دست می دهد.

او می‌گوید: «احتمالاً چیزی که من بیشتر از همه دلتنگ آن هستم، هیجان مبارزه با Tyzz، نشستن با هم و یافتن راهی برای کشف کامل حریف است. این چیزی است که من بیشتر از همه دوست داشتم، جنبه تاکتیکی بازی و اینکه بتوانم حریف خود را احساس ناراحتی کنم و این کار را با مهارت ها و سلاح هایم انجام دهم. دلم برای گذراندن وقت با … همه تیمم تنگ شده است. اما رابطه ما تغییر نکرده است. من می گویم که تماس به همان اندازه مکرر و اکتان بالا نیست. اما حساب انعام تیمی هنوز زنده و سالم است، بنابراین این شوخی هنوز در جریان است.”

بارتی با تایزر و جیسون استولتنبرگ که برای قهرمانی در ویمبلدون مربیگری لیتون هیویت را نیز بر عهده داشتند، همکاری کرده است تا یک موسسه مشاوره ای برای مربیگری بازیکنان استرالیایی ایجاد کند. آنها “روش ها و فلسفه های متفاوتی دارند” اما هدف مشترک “تبدیل افراد خوب به ورزشکاران بزرگ” را دارند. [with] یک فرصت واقعی برای انجام یک کار خاص».

او می‌گوید: «من فکر می‌کنم به‌عنوان یک ورزشکار، شما کاملاً خود شیفته و بسیار خودخواه می‌شوید، هرچند به نحوی خوب». «این واقعاً خوب بود که به نوعی چشمک‌زن را برداریم و با دید وسیع‌تری به چیزها نگاه کنیم. در 12 ماه گذشته انجام برخی کارها با آنها واقعاً خوب بوده است. این یک مهارت متفاوت است. من بسیار خوش شانس بودم که آنها را به عنوان بخشی از سفر خود داشتم. اینکه بتوانم این کار را با آنها انجام دهم و مغز آنها را انتخاب کنم، واقعاً از آن لذت می برم.”

بارتی در مسابقات آزاد مادرید در سال 2021 با ایگا سویاتک دست می دهد.
بارتی در مسابقات آزاد مادرید در سال 2021 با ایگا سویاتک دست می دهد. عکس: Laurent Lairys/Agence Locevaphotos/Alamy

رقابت فزاینده بین دو زن برتر جهان، ایگا سویاتک و قهرمان اوپن استرالیا، آرینا سابالنکا، توجه او را در پیشروی رولان گاروس به خود جلب کرده است. سویاتک و بارتی به خاطر عشقشان به خواندن با هم پیوند خوردند و قهرمان لهستانی در ژانویه در بریزبن با سلف خود به عنوان شماره 1 جهان روبرو شد.

وضعیت اسفبار یکی دیگر از دوستان صمیمی در سیمونا هالپ، که از اکتبر پس از ثبت آزمایش مثبت مواد مخدر به طور موقت به حالت تعلیق درآمده است، توجه بارتی را نیز به دام انداخته است. هالپ، 31 ساله، اخیراً از مقامات درخواست کرد تا در مورد شرایط پیرامون مثبت بودن برنده دوگانه اصلی برای Roxadustat در US Open در ماه سپتامبر، شتاب دهند.

من سیمو را دوست دارم و به سیمو احترام می گذارم. من در حدود 12 ماه گذشته کمی با او صحبت کرده ام، فقط بررسی کردم تا ببینم وضعیت او چگونه است. او یک فرد استثنایی است.» بارتی می گوید. من واقعاً از صمیم قلب امیدوارم که او فرصتی برای گفتن و توضیح طرف خود داشته باشد، زیرا همیشه در هر داستان دو طرف وجود دارد. فکر می‌کنم برای پیدا کردن کسی که نمی‌خواهد او را در آنجا ببیند، کاری را انجام می‌دهد که کاملاً دوست دارد، که در یک صحنه بزرگ با بهترین‌های دنیا رقابت می‌کند، تلاش می‌کند.»

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

تماشای دوستان و دشمنان سابق او که در حال مبادله ضربات زمینی هستند یک چیز است. اما بارتی کمتر با مسائل جاری هماهنگ است و می‌گوید تلویزیون خانه او به ندرت تا عصر روشن است. او البته از بحث پیرامون همه پرسی صدای بومیان در پارلمان که در اواخر امسال برگزار می شود، آگاه است و اذعان می کند که “این یک بحث مهم است، مطمئناً”.

اما او ترجیح داد وقتی از او نظرش را پرسیدند به کار مداوم خود با جوامع بومی اشاره کند و خاطرنشان کرد که در نیمه دوم سال دستانش پر خواهد بود. او می‌گوید: «تمرکز من همچنان بر کمک به فراهم کردن فرصت‌هایی برای جوانان ملل اول در ورزش و آموزش از طریق بنیاد آش بارتی است. “قرار است مدتی را برای مادر شدن و گذراندن وقت با خانواده کوچکمان بگذارم، اما حمایت از مردم اولین ملل همیشه برای من یک اولویت خواهد بود.”

بارتی در طول مسابقات گلف سری Icons در سال 2022 از سه راهی می زند.
بارتی در طول مسابقات گلف سری Icons در سال 2022 از سه راهی می زند. عکس: جان مینچیلو/AP

مدت کوتاهی پس از بازنشستگی از تنیس، بارتی در سری آیکون های پر ستاره در زمین گلف ملی لیبرتی در نیوجرسی شرکت کرد. او به شوخی می گوید که شعله های آتش را در مورد بحث در مورد تغییر احتمالی حرفه ای شعله ور کرد، اما مانند بازگشت به تنیس، دور از ذهن او بود.

از هم اکنون تا زمانی که مادر شده است، بارتی امیدوار است که چند دور دیگر را به همراه همسرش در مسیر محلی خود طی کند، اگرچه قهرمان سابق زنان باشگاه گلف بروکواتر با ناراحتی به یک عارضه جانبی غافلگیرکننده بارداری اشاره کرده است.

او می‌گوید: «من همیشه کمی محو شدن داشتم و ناگهان این نوسان دایره‌ای را گرفتم و این تساوی‌ها را انجام می‌دهم. تلاش برای رسیدن به توپ کمی چالش برانگیزتر است. من راندهای خوبی داشته ام، اما شوکرهای مطلق هم داشته ام. اگر بتوانم تلاش می کنم و کمی بیشتر صبر می کنم، اما خیلی خوشبین نیستم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …