هنگ کنگ قانونی برای محدود کردن کار وکلای خارجی در میان پرونده جاری جیمی لای تصویب کرد | هنگ کنگ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دولت هنگ کنگ قانونی را تصویب کرد که به مقامات اجازه می‌دهد وکلای خارجی را از کار در پرونده‌های امنیت ملی منع کنند و یک تلاش چند ماهه برای جلوگیری از دفاع از غول رسانه‌ای و فعال جیمی لای یک وکیل بریتانیایی را تکمیل می‌کند.

این اصلاحیه که روز پنجشنبه به اتفاق آرا توسط شورای قانونگذاری تصویب شد، به رئیس اجرایی این اختیار را می دهد که هر وکیل خارجی را از کار در پرونده هایی که تحت قانون امنیت ملی 2020 (NSL) وارد شده است وتو کند.

لای، بنیانگذار روزنامه منقرض شده اپل دیلی و یک شخصیت برجسته دموکراسی، برای اولین بار در آگوست 2020 دستگیر شد. او پس از درخواست برای تحریم هنگ کنگ و چین به دلیل تحریم های گسترده علیه هنگ کنگ و چین، تحت عنوان NSL به تبانی خارجی متهم شد. سرکوب جنبش طرفدار دموکراسی اگر مجرم شناخته شود ممکن است به حبس ابد محکوم شود.

لای تلاش کرده بود تا تیم اوون، وکیل بریتانیایی را برای دفاع از اتهامات وارد کند. دولت انتصاب اوون را در دادگاه به چالش کشید، اما در نوامبر، زمانی که بالاترین دادگاه شهر حکم داد که اوون می‌تواند نماینده لای باشد، درخواست تجدیدنظر را از دست داد. مدیر اجرایی، جان لی، سپس از پکن خواست تا مداخله کند و “تفسیری” از قانون امنیت ملی برای روشن کردن موضع خود در قبال وکلای خارجی ارائه کند.

در این میان، دادگاه لای از نوامبر به تعویق افتاد، زمانی که اداره مهاجرت درخواست اوون برای تمدید ویزا برای اقامت در هنگ کنگ را رد کرد، و بار دیگر در دسامبر زمانی که این درخواست رد شد و اوون مجبور به ترک شد.

بلافاصله پس از آن، پکن اعلام کرد که دادگاه‌ها برای اجازه دادن به وکلای خارجی در پرونده‌های امنیت ملی به تأیید رئیس اجرایی نیاز دارند. اصلاحیه روز چهارشنبه این تفسیر را در قانون هنگ کنگ تأیید می کند و به نگرانی های فزاینده در مورد استقلال قوه قضاییه هنگ کنگ می افزاید. تغییرات قبلی به رئیس اجرائیه این اختیار را داده است که قضات را برای نظارت بر محاکمات امنیت ملی که تضمینی برای استماع آنها در مقابل هیئت منصفه نیست، تعیین کند.

محاکمه لای قرار است در اواخر سپتامبر آغاز شود و تا آن زمان او تقریباً 1000 روز را در زندان سپری کرده است. او ابتدا در بازداشت به سر می برد، اما اکنون محکومیت های متوالی را به دلیل محکومیت های مربوط به اعتراضات سال ۲۰۱۹ و کلاهبرداری تجاری می گذراند، همه اتهاماتی که حامیان او می گویند انگیزه های سیاسی دارند.

در واشنگتن، کمیسیون اجرایی-کنگره دولت ایالات متحده در مورد چین جلسه استماع خود را روز پنجشنبه آغاز خواهد کرد و به بررسی فرسایش حاکمیت قانون در هنگ کنگ می پردازد. انتظار می رود که پرونده های زندانیان سیاسی، دستگیری لای و حمایت های بین المللی را بررسی کند.

روز چهارشنبه، سباستین، پسر لای، دولت بریتانیا را به دلیل عدم صحبت درباره پدرش با قدرتی که ایالات متحده داشت، به «ضعف» متهم کرد. پدر و پسر هر دو شهروند بریتانیا هستند.

لای جوانتر گفت: «بسیار غم انگیز است که می‌بینیم یک حکومت دموکراتیک می‌ترسد – یا حتی اجازه می‌خواهد – از طرف یکی از شهروندانش که به خاطر آزادی بیان در زندان است صحبت کند. “این فقط مسخره است.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …