فرمانده ارشد شبه نظامیان فلسطینی در آخرین حملات اسرائیل به غزه کشته شد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

با ادامه تشدید خشونت ها، آخرین حملات اسرائیل به غزه یکی از فرماندهان ارشد گروه جهاد اسلامی فلسطین را کشت.

گروه جهاد اسلامی فلسطین تایید کرد که حمله هوایی اسرائیل به یک ساختمان آپارتمانی در نوار غزه بامداد پنجشنبه به کشته شدن یکی از اعضای ارشد و دو همکار آن منجر شد.

ارتش اسرائیل گفت که علی غالی رئیس گروه موشکی جهاد است.

به گفته وزارت بهداشت فلسطین، خشونت های اخیر یک روز پس از آن صورت می گیرد که حملات اسرائیل به غزه باعث کشته شدن سه شبه نظامی ارشد جهاد اسلامی و 12 تن دیگر از جمله چهار کودک شد.

سامانه پدافند هوایی گنبد آهنین اسرائیل روز چهارشنبه صدها موشک پرتاب شده از نوار غزه را رهگیری کرد.

ارتش اسرائیل و شبه‌نظامیان غزه به تبادل آتش سنگین برون مرزی ادامه می‌دهند و حداقل 24 فلسطینی در بحبوحه تشدید خشونت‌ها در مناطق ساحلی در ماه‌های اخیر کشته شدند.

اگرچه بیشتر موشک‌های غزه رهگیری می‌شوند، تعدادی از آنها رهگیری می‌شوند و خسارت قابل توجهی به بار می‌آورند.

دفتر آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، «نگرانی عمیق» خود را نسبت به خشونت ها ابراز کرده و به اسرائیل هشدار داده است که باید به قوانین بین المللی پایبند باشد. وی همچنین پرتاب بی رویه موشک از غزه به سمت اسرائیل را محکوم کرد.

بنا بر گزارش ها، مصر، میانجی مکرر بین طرفین، میانجیگری آتش بس را به عهده گرفت، اما به نظر می رسد که تلاش های آتش بس با شدت گرفتن درگیری ها در اواخر روز چهارشنبه و هیچ یک از طرفین هیچ نشانه ای از عقب نشینی نشان ندادند، با شکست مواجه شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …