تالار گفتگوی دونالد ترامپ در سی ان ان پیش نمایشی از پوشش سیاسی در آینده بود

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دیوید زاسلاو، مدیر اجرایی شرکت مادر CNN، اخیراً از تصمیم این شبکه برای میزبانی یک سالن شهری زنده با رئیس جمهور سابق دونالد جی. ترامپ دفاع کرد و این رویداد را “مهم برای آمریکا” خواند.

پس ثابت شد، اما شاید به دلایلی که آقای زاسلاو مد نظر داشت نبود.

در یک پخش آماده و گاهی گیج‌کننده چهارشنبه شب، آقای ترامپ – که برای اولین بار از سال 2016 در CNN ظاهر شد – مجموعه‌ای از دروغ‌پردازی‌ها را به راه انداخت، که گاهی خیلی سریع برای همکارش، مجری کیتلان کالینز، مداخله نمی‌کرد.

آقای ترامپ بارها و بارها به دروغ ادعا کرد که در انتخابات 2020 تقلب شده است. او ای. ژان کارول را یک «شغل عجیب» خواند و با عبارات زن‌ستیزانه به او حمله کرد. او از آشوبگران کنگره 6 ژانویه دفاع کرد.

خانم کالینز که در مواجهه با آشفتگی های آقای ترامپ خونسرد بود، حرفش را قطع کرد، شفاعت کرد، تصحیح کرد و رئیس جمهور سابق را در مورد دروغ هایش صدا زد. او اغلب با صحبت کردن درست از او پاسخ می داد. زمانی که آقای ترامپ در نهایت صبر خود را از دست داد و خانم کالینز را به عنوان یک “فرد بد” مورد تمسخر قرار داد، برخی از تماشاگران زنده تشویق کردند.

این پیش نمایشی بود از آنچه روزنامه نگاری آمریکایی می تواند از کمپین انتخاباتی سال 2024 با حضور آقای ترامپ انتظار داشته باشد، کسی که علیرغم حضور همه جانبه اش در زندگی سیاسی، از زمان ترک ریاست جمهوری به ندرت در تلویزیون اصلی خارج از فاکس نیوز ظاهر شده است.

اگر کمپین 2016 نشان داد که بسیاری از آمریکایی ها نمی توانند بر سر حقایق مشترک به توافق برسند، ماهیت بابل مانند تالار شهر نیوهمپشایر در روز چهارشنبه نشان می دهد که رای دهندگان اکنون جهان های کاملاً متفاوتی را اشغال کرده اند. آقای ترامپ شبکه‌ای از توطئه‌ها را درباره یک انتخابات دزدیده شده و «روز زیبا» شورش کنگره تکرار کرد، زبانی که احتمالاً نیمی از تماشاگران را گیج می‌کند و مانند انجیل برای بقیه طنین‌انداز می‌شود.

خانم کالینز در یک نقطه گفت: “در انتخابات تقلب نشد، آقای رئیس جمهور.” “شما نمی توانید تمام شب این را تکرار کنید.” (او مدام می گفت.)

خانم کالینز، ستاره نوظهور سی‌ان‌ان که برای یکی از برنامه‌های برجسته ساعت 9 شب در این شبکه در نظر گرفته می‌شود، انتخابی توانا به عنوان ناظم بود. او سال‌ها آقای ترامپ را پوشش داده است، ویژگی‌های خاص او را می‌داند، و وقتی آقای ترامپ سعی کرد او را قلدری کند، نترسید.

حتی آقای ترامپ وقتی خانم کالینز به طور خلاصه پرسید: “آیا می‌خواهید اوکراین در این جنگ پیروز شود؟” (او پاسخ مستقیمی نمی دهد.) او بی وقفه به او فشار می آورد که آیا ممنوعیت فدرال سقط جنین را امضا می کند یا نه، و به او اشاره کرد: “تو نگفتی بله یا نه.” (باز هم آقای ترامپ نمی گوید.)

با این حال، خانم کالینز تنها به عنوان تنها روزنامه نگار روی صحنه می توانست کارهای زیادی انجام دهد. به سرعت مشخص شد که انبوهی از مستقل‌های جمهوری‌خواه و جمهوری‌خواه به شدت نسبت به تلاش‌های او برای مهار آقای ترامپ تردید داشتند. فرم تالار شهر، که در آن هنگام طعنه زدن رئیس جمهور سابق به خانم کالینز، صدای تشویق های بسیاری شنیده می شد، انجام وظیفه را برای او دشوارتر می کرد. (سی‌ان‌ان گفت که مخاطبان را با مشورت گروه‌های اجتماعی، سازمان‌های مذهبی، جمهوری‌خواهان محلی و دولت دانشجویی کالج سنت آنسلم جمع‌آوری کرده است.)

هنگامی که پخش برنامه به پایان رسید – پس از اینکه آقای ترامپ برای مدت کوتاهی با خانم کالینز دست داد و گفت: “کار خوب است” – دوربین ها به پنلی متشکل از تحلیلگران سی ان ان که به طور غیرمعمولی رام شده بودند بریدند.

جیک تاپر مجری برنامه گفت: «ما زمان کافی برای بررسی واقعیت هر دروغی که او می گوید نداریم. برخی از منتقدان سی‌ان‌ان قبل از پخش روز چهارشنبه و دوباره بعد از آن به همین نکته اشاره کرده بودند: اینکه اجازه دادن به آقای ترامپ به طور زنده با میلیون‌ها نفر در پرایم‌تایم، بی‌احتیاطی است.

تمایل آقای ترامپ به نشر اکاذیب کاملاً ثابت شده است. حتی فاکس نیوز، که انجمن های دوستانه رئیس جمهور سابق را با ستاره های محافظه کار مانند شان هانیتی و مارک لوین فراهم کرده است، ماه هاست که آقای ترامپ را زنده نکرده است.

او همچنین رهبر بالفعل حزب جمهوری خواه است، به این معنی که اظهارات او ذاتاً برای رأی دهندگانی که در آستانه کمپین جدید ریاست جمهوری هستند، ارزش خبری دارد. سی‌ان‌ان در بیانیه‌ای اواخر روز چهارشنبه گفت که تالار شهر آن منعکس کننده «نقش و مسئولیت این شبکه است: دریافت پاسخ و پاسخگویی از قدرتمندان».

تهیه‌کنندگان و روزنامه‌نگاران سایر شبکه‌های تلویزیونی بزرگ روز چهارشنبه CNN را با کنجکاوی، تردید و شاید کمی ترس تماشا کردند.

اگر آقای ترامپ کاندیدای اصلی نامزدی جمهوری خواهان باقی بماند، به زودی در امواج آنها ظاهر خواهد شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …