گروه های محیط زیست می خواهند پس انداز سد دانگوان به طرح حوضه موری-دارلینگ هدایت شود | حوضه موری-دارلینگ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

گروه‌های محیط‌زیست خواستار صرفه‌جویی تقریباً 600 میلیون دلاری از کنار گذاشتن پروژه سد دانگووان هستند تا به مرحله نهایی طرح حوضه موری-دارلینگ، از جمله خرید آب بیشتر برای اطمینان از تکمیل طرح کامل، هدایت شود.

با نزدیک شدن به تاریخ ارزیابی این طرح در ژوئن 2024، گروه های محیط زیست به طور فزاینده ای نگران شکست ایالت ها در ارائه اقدامات طراحی شده برای تحویل آب برای محیط زیست از طریق پروژه های بهره وری هستند.

نگرانی خاص، آخرین 450GL آب اضافی است که استرالیای جنوبی یک دهه پیش به عنوان قیمت امضای این طرح درخواست کرد.

این آب برای جریان‌های زیست‌محیطی قرار بود توسط پروژه‌های بهره‌وری آب در مزرعه و خارج از مزرعه، مانند پوشش کانال‌ها، بازیابی شود، اما این روشی گران‌قیمت برای بازیابی آب و اجرای آن دشوار بود، و تنها 5 درصد از هدف پس از تقریباً محقق شد. 10 سال.

دولت آلبانی 146.8 میلیون دلار در بودجه روز سه شنبه برای وعده انتخاباتی خود برای تکمیل طرح حوضه موری-دارلینگ متعهد شد، اما این عمدتا برای مطالعات علمی و کار برای ارزیابی پیشرفت است.

گروه‌های حفاظت اوج استرالیا که هر ایالت حوضه آبخیز را پوشش می‌دهند، گفتند برای رسیدن به اهداف طرح حوضه و بازگرداندن سلامت رودخانه‌ها پس از یک دهه تاخیر، بودجه بیشتری مورد نیاز است – و آنها خواهان خرید آب از کشاورزان هستند، نه وعده‌های پروژه‌ها.

کشاورزان با بازخرید مخالفت می کنند زیرا می گویند که فعالیت کشاورزی را کاهش داده و به جوامع آسیب می زند.

او گفت: «در ائتلاف، ما سال‌ها و میلیاردها دلار را بابت کمک‌های متورم و طرح‌های جبران ناخواسته از دست دادیم. تایلر روچ، فعال محیط زیست رودخانه های سالم ویکتوریا، گفت: اکنون آب گران تر شده است، دولت آلبان باید پول بیشتری را برای بازیافت آب اختصاص دهد.

دولت آلبانی مقداری بودجه باقی مانده دارد. بخش عمده ای از 1.575 میلیارد دلار برای بازیابی 450 میلیارد لیتر در حالی که موری-دارلینگ با کشتار انبوه ماهی ها و حوادث سمی آب سیاه مواجه شد، خرج نشد.

«دولت باید بیشترین آب را برای بودجه هایی که قبلاً کنار گذاشته شده است، دریافت کند. خرید آب از فروشندگان مایل مطمئن ترین گزینه است. این روش بسیار ساده‌ترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین روش روی میز است.»

محیط زیست ویکتوریا، شورای حفاظت از طبیعت نیو ساوت ولز، شورای حفاظت از کوئینزلند و شورای حفاظت از SA گفتند که بودجه اضافی مورد نیاز است و باید برای خرید آب از فروشندگان مایل به جای پروژه ها استفاده شود، زیرا ارزان تر و موثرتر است.

ژاکی مامفورد، مدیر عامل شورای حفاظت از طبیعت NSW، گفت: «در حالی که تصمیم برای عدم تأمین مالی سد dud Dungowan در نزدیکی Tamworth مورد تحسین قرار می‌گیرد، پول پس‌انداز شده باید برای خرید آب استفاده می‌شد.»

«راه حل ساده است. ما به قوانین قوی تری برای جلوگیری از استخراج بیش از حد، خرید آب زیست محیطی بیشتر و سرمایه گذاری در جوامع منطقه ای نیاز داریم.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

طرح‌های سد جدید دانگوان در نزدیکی تام‌ورث، اکتبر گذشته، زمانی که بررسی بودجه نشان داد که به دنبال ارزیابی بسیار نامطلوب زیرساخت استرالیا، به تعویق افتاده بود، مدفون شد.

بودجه روز سه شنبه رسماً آن را حذف کرد. رز جکسون، وزیر آب نیوساوت ولز، روز چهارشنبه اعلام کرد که NSW نیز این پروژه را رها خواهد کرد.

این اقدام باعث صرفه جویی 632 میلیون دلاری مالیات دهندگان نیوساوت ولز خواهد شد و دولت ایالتی را قادر می سازد تا گزینه های مقرون به صرفه و موثر امنیت آب را برای منطقه بررسی کند.

جکسون گفت: “ما می دانیم که یک مسئله مهم امنیت آب در این منطقه وجود دارد و ما متعهد به رسیدگی به آن هستیم، اما در پایان روز اعداد بالا نرفت.”

در هفته‌های آینده، دولت نیوساوت ولز آخرین استراتژی آب نامویی را منتشر خواهد کرد که مسیر پیش رو را ترسیم می‌کند و برای بهبود امنیت آب در منطقه برنامه‌ریزی می‌کند.

«حل مشکلات امنیت آب تامورث بیش از یک سد جدید نیاز دارد. به همین دلیل است که من اکنون در مورد طیف وسیعی از گزینه های زیرساختی و غیر زیرساختی که می توانند در بازه زمانی کوتاه تری اجرا شوند، از بخش خود توضیحاتی دریافت می کنم.

پروژه سد دانگوان توسط بارنابی جویس، رهبر سابق حزب ملی، که در رای دهندگانش قرار دارد، به عنوان یک اقدام امنیتی برای آب در نزدیکی تامورث، که در طول خشکسالی نزدیک بود آب آن تمام شود، حمایت شده بود.

اما مشاوران، از جمله کمیسیون بهره‌وری، آن را پروژه‌ای معیوب اعلام کردند که در مورد تحویل آب بیشتر برای کشاورزی است، در حالی که گزینه‌های ارزان‌تر دیگر می‌توانند تامین آب شهر را تقویت کنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …