کره جنوبی دستور قرنطینه برای COVID-19 را لغو می کند و توصیه آزمایش برای مسافران را پایان می دهد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کره جنوبی از اول ژوئن الزامات قرنطینه COVID-19 خود را کنار می گذارد و به توصیه های آزمایشی برای مسافران بین المللی پایان می دهد.

سئول، کره جنوبی — کره جنوبی از ماه آینده پس از اعلام پایان وضعیت اضطراری بهداشت جهانی توسط سازمان جهانی بهداشت، الزامات قرنطینه COVID-19 و توصیه های آزمایشی برای مسافران بین المللی را پایان خواهد داد.

با کاهش سطح هشدار کروناویروس از «بسیار بحرانی» به «هشدار» آشکار از اول ژوئن، مقامات بهداشتی همچنین دستورات ماسک را در داروخانه‌ها و کلینیک‌های کوچک لغو خواهند کرد، اما به پوشیدن ماسک در بیمارستان‌های بزرگ و مراکز مراقبت طولانی‌مدت و سایر مکان‌های پزشکی ادامه خواهند داد. با خطر عفونت بالا

این تصمیم در جلسه ای با حضور رئیس جمهور یون سوک یول اعلام شد، جایی که وی از کارکنان پزشکی کشور تشکر کرد و گفت: “خوشحال است که مردم پس از سه سال و نیم به زندگی عادی خود باز می گردند.”

او گفت که دولت او اقداماتی را برای بهبود ظرفیت کشور برای مقابله با همه‌گیری‌های آینده از جمله ارائه حمایت قوی‌تر از توسعه واکسن و گسترش همکاری‌های بین‌المللی انجام خواهد داد.

کره جنوبی به قرنطینه هفت روزه برای حاملان ویروس نیاز دارد. آژانس کنترل و پیشگیری از بیماری کره اعلام کرد در حالی که این دستور از اول ژوئن برداشته می شود، مقامات بهداشتی همچنان به مردم توصیه می کنند در صورت مثبت بودن آزمایش ویروس، به مدت پنج روز ایزوله شوند. به مسافران توصیه شده بود که در عرض سه روز پس از ورود به کشور آزمایشات PCR را انجام دهند، اما این توصیه نیز لغو خواهد شد.

کره جنوبی پاسخ سختگیرانه‌ای به کووید-19 مبتنی بر آزمایش‌های تهاجمی، ردیابی تماس و قرنطینه‌ها در بخش اولیه همه‌گیری داشته است، اما از سال گذشته تاکنون اکثر کنترل‌های ویروس خود را کاهش داده است زیرا افزایش نوع omicron این استراتژی‌های مهار را نامربوط کرده است.

WHO هفته گذشته به وضعیت اضطراری COVID-19 پایان داده بود، اگرچه تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیر کل، خاطرنشان کرد که این بیماری ویروسی همچنان یک تهدید برای سلامت جهانی است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …