نمایندگان مجلس کوئینزلند می گویند که بستن شعبه بانک های روستایی توسط Westpac یک پیروزی برای مشتریان منطقه ای است | بانکداری

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

چرخش وست‌پک به طرح خود برای بستن حداقل سه شعبه بانک کوئینزلند شمالی مورد استقبال سیاستمداران محلی قرار گرفته است، اما آنها می‌گویند اصلاحات بیشتری برای اطمینان از ارائه خدمات مناسب در مناطق منطقه‌ای مورد نیاز است.

یکی از سخنگویان Westpac گفت که تصمیم برای باز نگه داشتن شعبه های Tully، Cloncurry و Ingham در کنار پنج شعبه دیگر در سراسر استرالیا منطقه ای با مشورت سهامداران محلی، کارمندان و مشتریان گرفته شده است. با این حال، آنها نمی توانند تأیید کنند که آیا این تغییر نامحدود خواهد بود یا خیر.

این تصمیم چند ماه پس از آن اتخاذ شد که بانک در پاسخ به تحقیقات سنا در مورد خدمات بانکی تعطیلی را متوقف کرد.

سوزان مک دونالد، سناتور لیبرال گفت که این تصمیم یک پیروزی اساسی برای مشتریان منطقه ای است که اغلب در دسترسی به خدمات آنلاین با مشکلاتی مواجه بودند.

او گفت: «فقط به این دلیل که این روزها افراد کمتری به شعبه راه می‌روند، به این معنا نیست که دلیلی برای حضور فیزیکی وجود ندارد.

طبق گزارش اداره مقررات احتیاطی استرالیا، تعداد شعب بانک های منطقه ای بین ژوئن 2017 و ژوئن 2021 کاهش 23 درصدی داشته است که با کاهش شعب بانک ها در مناطق شهری و حومه شهر همراه بوده است.

گروه ویژه بانکداری منطقه ای دریافت که بسته شدن شعب به دلیل تغییر آشکار به سمت بانکداری آنلاین بوده است. در ژوئن 2022، گزارش نهایی کارگروه نشان داد، حدود 80 درصد استرالیایی‌های منطقه‌ای از بانکداری اینترنتی یا برنامه‌های تلفن همراه برای پرداخت صورتحساب استفاده می‌کردند.

سخنگویان بانک های مشترک المنافع و ملی استرالیا گفتند هنوز هیچ برنامه ای برای لغو تعطیلی ها وجود ندارد، زیرا هر دو بانک تعطیلی را متوقف کرده اند تا نتیجه کمیته سنا اعلام شود.

مک‌دونالد گفت که شعبه‌های منطقه‌ای وظایف مهمی را برای جامعه انجام می‌دهند که شامل تهیه پول نقد در مناطق دورافتاده است که دستگاه‌های افتپو اغلب در آن کار نمی‌کنند و ایجاد اشتغال برای فارغ‌التحصیلان محلی که ممکن است در غیر این صورت فرصت شغلی در این صنعت را نداشته باشند. .

این سناتور معتقد بود که تصمیم Westpac رقبای خود را وادار می کند تا از این روند پیروی کنند اما گفت که می توان کارهای بیشتری انجام داد تا شعب منطقه ای فرصت های تجاری قانع کننده تر برای بانک ها ایجاد کند.

وی گفت: «در نهایت این بانک ها حق دارند تصمیمات تجاری خود را بگیرند، اما راه حل های دیگری وجود دارد، ما تنها کشوری نیستیم که با این موضوع برخورد می کنیم.

“در نیوزلند، آنها چیزهایی به نام بانک های خاکستری دارند، جایی که بانک ها با هم زندگی می کنند و منابع را جمع می کنند، شوراهایی وجود دارند که سایت هایی را در اتاق شورا به بانک ها ارائه می دهند.”

رابی کاتر، نماینده مجلس کوئینزلند برای تراگر، گفت که راه حل واقعی در معرفی یک رقیب دولتی توسط دولت نهفته است که بانک های راضی را مجبور می کند مشتریان منطقه را جدی تر بگیرند.

او گفت: «هنگامی که بانک مشترک المنافع را تشکیل دادند، این راه حلی بود که در ذهن داشتند، اما سپس دولت آن را فروخت. اکنون بانک‌ها قدرت زیادی دارند.»

کاتر گفت که این راه حل یک برد برد خواهد بود که در درازمدت برای مالیات دهندگان درآمد کسب می کند و دوام جوامع دورافتاده و منطقه ای را در آینده تضمین می کند.

جولیا آنگریسانو، دبیر ملی اتحادیه بخش مالی، گفت که لغو این تصمیم نادرستی بسیاری از توجیهات صنعت بانکی برای تعطیلی را برجسته کرده است.

او گفت: “اگر Westpac بتواند تعطیلی برخی مناطق را به دلیل تحقیقات سنا لغو کند، باید تعطیلی را در همه جا لغو کند.”

بانک‌ها و انجمن بانکداری استرالیا سال‌هاست که به جامعه می‌گویند که تعطیلی شعب صرفاً برای پاسخ به تغییر ترجیحات مشتریان است.

“اکنون می دانیم که این یک استدلال ساختگی است.”

کاتر گفت که بانک ها با نادیده گرفتن مشتریان منطقه ای برای دریافت وام، “موذیانه” عمل کرده اند. او گفت که آنها به طور موثر از موقعیت قدرتمند خود در بازار برای دیکته کردن ثروت مالی استرالیایی ها استفاده می کنند.

آنها از طریق سیاست‌های خود بر جایی که مردم زندگی می‌کنند و جایی که می‌توانند از عهده زندگی برآیند، تأثیر می‌گذارند و دولت توانایی تغییر آن را ندارد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …