در حالی که سبزها به پایین خیره می شوند، مزاج ها شعله ور می شود که حزب کارگر برای رأی دادن به لایحه مسکن | مسکن

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سبزها به تلاش حزب کارگر برای تسریع در بحث در مورد لایحه صندوق آتی مسکن استرالیا 10 میلیارد دلاری دولت توجه کرده و با رای دادن به ائتلاف برای جلوگیری از اقدام برای تضمین رای گیری در روز پنجشنبه رای دادند.

در یک مناظره تند، پنی وانگ، رهبر سنای کارگر، گفت که این حزب کوچک به مخالفت با این لایحه پیوسته است.

او سخنگوی مسکن سبزها، مکس چندلر-ماتر را متهم کرد که “خود” و تمایل خود برای توجه رسانه ها را بالاتر از نیاز به مسکن بیشتر برای قربانیان خشونت خانگی قرار داده است. وونگ نظرات را پس گرفت.

سناتور ژاکی لامبی از سبزها تقاضای پرشور کرد تا به تصویب این لایحه کمک کنند و مشکل ارزانی پایین مسکن را “نقض” کنند، و حزب کارگر نیز حمایت سناتور مستقل دیوید پوکاک را به دست آورد.

اما کمی قبل از ساعت 10 صبح، پیشنهاد تضمین رأی گیری در ساعت 13:00 با 23 رأی موافق در مقابل 41 رأی مخالف شکست خورد و ائتلاف، سبزها، یک ملت و رالف بابت از حزب استرالیای متحد به این پیشنهاد رأی منفی دادند.

برای ماه‌ها حزب کارگر و سبزها در مذاکرات بر سر این لایحه با هم اختلاف داشتند، این لایحه ممکن است بعداً در روز پنج‌شنبه به رأی گذاشته شود، اما خطر به تأخیر افتادن آن تا ژوئن وجود دارد، زیرا مجلس سنا فقط برای کمیته‌های برآورد در اواخر ماه مه تشکیل جلسه می‌دهد.

دولت آلبانی یک صندوق 10 میلیارد دلاری را پیشنهاد می کند که درآمد حاصل از آن منجر به پرداخت 500 میلیون دلار در سال برای ساخت 30000 خانه اجتماعی و مقرون به صرفه در طول پنج سال می شود.

ائتلاف مخالف این لایحه است. سبزها می گویند که از آن حمایت نخواهند کرد مگر اینکه دولت بهبودهای اساسی را ارائه دهد، با موقعیت آغازین مذاکرات مبنی بر خواستار 5 میلیارد دلار هزینه مستقیم برای مسکن و توقف اجاره ملی.

روز جمعه آبان نیوز استرالیا فاش کرد که حزب کارگر این هفته پس از جلب حمایت شبکه لامبی برای رای گیری تلاش خواهد کرد.

جولی کالینز، وزیر مسکن، در مذاکرات امتیازاتی از جمله وعده شاخص بندی حداکثر پرداخت سالانه 500 میلیون دلاری از صندوق از سال 2029 داده است.

دولت همچنین ۲ میلیارد دلار اضافی برای حمایت از خانه‌های اجاره‌ای اجتماعی و مقرون‌به‌صرفه فراهم کرد و حداکثر نرخ کمک به اجاره را ۱۵ درصد افزایش داد.

اما در بعدازظهر چهارشنبه سبزها به گیوتین رای منفی دادند تا اجبار به رای داده شود و این کار را دوباره در صبح پنجشنبه انجام دادند.

وانگ به سنا گفت: «سخنگوی شما در مورد مسکن اکنون توجه رسانه ها را در اولویت قرار داده است [over] مسکن برای زنان و کودکان فراری از خشونت خانگی». “این شرم آور است، خودخواهی این مرد.”

پس از آن که نیک مک کیم، سناتور سبزها، نیک مک کیم، گفت که او در به چالش کشیدن انگیزه های چندلر-متر، نماینده گریفیث در بریزبن، «به خوبی از نظم خارج شده است»، این اظهارات پس گرفته شد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

سایمون بیرمنگام، رهبر سنای ائتلاف، گفت که حزب کارگر و سبزها به نظر می‌رسد با “تعارض عاشقان” روبرو هستند و دولت آشکارا “وقتی شروع به شخصی‌سازی بحث می‌کنند، فشار را احساس می‌کند”.

بیرمنگام گفت که ائتلاف با گیوتین موافقت نخواهد کرد زیرا این لایحه مستحق “بحث منصفانه” است.

لامبی گفت این لایحه “بی نقص” نیست اما هشدار داد “مردم آنجا نیاز به سقفی بالای سر خود دارند”.

لامبی خطاب به سبزها گفت: «لطفا، برای شما افرادی که اینجا هستید، که فکر می کنید وجدان اجتماعی دارید؟ آیا واقعاً می خواهید به بازی با زندگی مردم ادامه دهید؟ شما واقعا؟”

لامبی گفت که با بزرگ‌ترین بخش از توازن قدرت، سبزها می‌توانند با استفاده از این صورت‌حساب به‌عنوان «پایه» برای شروع، مشکل مسکن را «دفع» کنند.

“ما برای عبور از آن نیاز داریم. ما نمی‌توانیم این موضوع را یک روز دیگر ادامه دهیم.»

پیتر ویش ویلسون از سبزها ادعا کرد که لامبی توسط حزب کارگر برای حمایت از این لایحه، پس از توافقی که حداقل 1200 خانه اجتماعی و مقرون به صرفه را در هر قلمرو و ایالت در طول پنج سال تضمین می‌کرد، فریب خورده است.

بحث در مورد این لایحه اواخر روز پنجشنبه از سر گرفته خواهد شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …