فرماندار کارولینای شمالی در آخرین لحظه درخواست خود را برای جلوگیری از محدودیت های جدید سقط جنین ارائه می کند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ویلمینگتون، NC — فرماندار دموکرات کارولینای شمالی روز چهارشنبه ساکنان و پزشکان محلی ویلمینگتون را به عنوان بخشی از تلاش لحظه آخری برای متقاعد کردن حداقل یکی از قانونگذاران جمهوری خواه برای حفظ وتوی مورد انتظار خود در مورد لایحه ممنوعیت اکثر سقط جنین پس از 12 هفته بارداری گرد هم آورد.

این دیدار دومین روز از کمپین بین ایالتی فرماندار روی کوپر برای ترغیب اعضای چهار قانونگذار ایالتی GOP است تا پس از ابراز تردید در مورد محدودیت های بیشتر در طول مبارزات انتخاباتی سال گذشته خود، از آنها بخواهند که از دسترسی به سقط جنین حمایت کنند.

پس از آنکه جمهوری خواهان هفته گذشته به سرعت قوانینی را برای اعمال محدودیت های سختگیرانه تر فراتر از 20 هفته جاری تصویب کردند، کوپر نمایندگان تریشیا کاتام و جان برادفورد از شهرستان مکلنبورگ و تد دیویس و سناتور مایکل لی از شهرستان نیو هانوفر را متمایز کرد. او قصد دارد روز شنبه در تجمعی در رالی این لایحه را وتو کند، اما رای‌های حزبی برای تصویب و تضمین‌های رهبران مقننه نشان می‌دهد که احتمالاً این لایحه لغو خواهد شد.

کوپر در کنار ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی روز چهارشنبه در منطقه کیپ فیر – زمین چمن خانگی دیویس و لی – اصرار داشت که برای تغییر نظر قانون گذاران برای رأی دهندگان دیر نیست.

او گفت: «تمام چیزی که ما نیاز داریم یک نفر است – یک فرد با وجدان. فردی که می داند این اشتباه است و از ایستادگی در مقابل رهبری حزب نمی ترسد.

حمایت از چرم کفش کوپر نشان دهنده آخرین دفاع دموکرات های ایالتی در برابر موج جدیدی از سیاست های محافظه کارانه است که با تغییر حزب اخیر کاتام از دموکرات به جمهوری خواه امکان پذیر شد. این اقدام او به جمهوری‌خواهان اکثریتی را در هر دو مجلس قانون‌گذاری برای اثبات حق وتو داد، که اساساً قدرت وتوی فرماندار را باطل می‌کند، مگر اینکه او بتواند یک یا چند جمهوری‌خواه را برای جلوگیری از تبدیل شدن این لایحه به قانون جذب کند.

برخی از دموکرات‌ها، مانند مشاور سیاسی قدیمی گری پیرس، می‌گویند که طوفان در آخرین لحظه کوپر نشان‌دهنده «یأس» تازه‌ای است که با توجه به کسب کرسی‌های اخیر جمهوری‌خواهان به دست آمده است. ، بازدیدهای او را “تلاش برای قلدری قانونگذاران” می دانند.

لی، که اصرار دارد دیدگاه های تزلزل ناپذیر خود را در مورد سقط جنین از فصل کمپین انتخاباتی اعلام کرده است، چهارشنبه در توییتی گفت که با ممنوعیت این عمل قبل از هفته دوازدهم مخالف است، اما فکر می کند بیشتر سقط جنین در اواخر بارداری “منفور است و باید محدود شود”. جمهوریخواه منطقه ویلمینگتون در پاییز گذشته در یک مجمع نامزدها گفت که از حق انتخاب یک زن در سه ماهه اول بارداری حمایت می کند.

لی روز جمعه در توییتی گفته بود: «من اجازه نمی‌دهم فرماندار به مردم منطقه من و این ایالت دروغ بگوید و سعی کند من را از قوانینی که از آن حمایت کردم، بیرون بکشد».

ارائه دهندگان سقط جنین می گویند که محدودیت 12 هفته ای سرفصل ده ها ماده دیگر را که در لایحه 47 صفحه ای بسته بندی شده اند، منحرف می کند که آن را بسیار محدودتر از آنچه به نظر می رسد، می کند. آنها به موانع جدیدی اشاره کردند که زنان را ملزم می کند حداقل 72 ساعت قبل از عمل به پزشک متخصص مراجعه کنند. طبق قانون فعلی، دوره انتظار سه روزه را می توان از طریق تلفن شروع کرد.

کوپر گفت، این دوره انتظار بیشتر از زمانی است که جمهوری خواهان برای تشکیل پرونده، بحث و تصویب این لایحه صرف کردند.

از اول ژوئیه، این لایحه همچنین محدودیت هایی را برای استثناهای جدید تعیین می کند، سقط جنین را در 20 هفته در موارد تجاوز جنسی یا زنای با محارم و 24 هفته برای ناهنجاری های “محدود کننده زندگی” جنین، از جمله برخی اختلالات فیزیکی یا ژنتیکی که می توان قبل از تولد تشخیص داد، محدود کرد. یک استثنای موجود برای مواقعی که جان زن باردار در خطر باشد باقی خواهد ماند.

جنی بلک، مدیر عامل Planned Parenthood South Atlantic روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت: الزامات جدید تسهیلات همچنین مستلزم “سرمایه گذاری هنگفت” برای اکثر ارائه دهندگان برای ادامه فعالیت کلینیک ها در ایالت است. او گفت که برخی از مراکز سقط جنین این سازمان که به گفته بلک بهشتی برای ساکنان کارولینای شمالی و بیمارانی بوده‌اند که از ایالت‌های محدودتر سفر می‌کنند، هرگز استانداردهای جدید را برآورده نخواهند کرد.

دیویس، همتای لی در مجلس ایالتی و تنها جمهوری خواه که در هنگام تصویب لایحه هفته گذشته در مجلس غایب بود، قبلاً حمایت خود را از محدودیت 20 هفته ای اعلام کرده بود. دیویس در پاسخ به سوالی از طریق ایمیل در مورد بازدید کوپر از ویلمینگتون و نظرات خود در مورد لایحه سقط جنین، گفت که در حال حاضر هیچ نظری ندارد.

در حالی که پیرس، مشاور دموکرات ایالتی، گفت: این که درخواست کوپر در آخرین لحظه بر جمهوری‌خواهان تأثیر می‌گذارد، «یک راه دور» است، او این رویکرد را «استراتژی هوشمندانه» خواند که می‌تواند در انتخابات آینده سودآور باشد.

پیرس در مورد اینکه کوپر یک جمهوری خواه را جذب می کند، گفت: «غیرممکن نیست». اما اگر آن‌ها پیش بروند و وتوی او را نادیده بگیرند و این وتو را به اجرا بگذارند، دموکرات‌ها در سال آینده به سختی روی آن کار خواهند کرد و من فکر می‌کنم که این موضوع برای آنها برنده خواهد بود.»

افرادی مانند مارلا بارتن، یک پرستار ویلمینگتون و پزشک صنعت فیلم، از جمله کسانی هستند که خواستار پاسخگویی هستند.

او گفت: «سناتور لی درباره یک ممنوعیت 12 هفته‌ای صحبت کرد، اما بعد از آن همه این شروط دیگر که در کنار آن بارگذاری شدند – بیش از حد است. سپس تد دیویس قول داد که قرار نیست هیچ تغییری ایجاد کند… و بنابراین زنان در جامعه ما گمراه شده و به آنها دروغ گفته شده است.

___

Hannah Schoenbaum یکی از اعضای سپاه Associated Press/Report for America Statehouse News Initiative است. گزارش برای آمریکا یک برنامه خدمات ملی غیرانتفاعی است که خبرنگاران را در اتاق های خبری محلی قرار می دهد تا در مورد مسائل مخفی گزارش دهند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …