بررسی حقایق تالار شهر ترامپ | دونالد ترامپ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دونالد ترامپ روز چهارشنبه در جمعی از رای دهندگان اکثرا جمهوری خواه در نیوهمپشایر در تالار شهر به میزبانی کیتلان کالینز مجری شبکه CNN سخنرانی کرد.

آبان نیوز با توجه به سابقه طولانی تئوری‌های توطئه بی‌اساس و مشکلات حقوقی، اظهارات رئیس‌جمهور سابق را در طول شب بررسی کرد.

ادعا: ترامپ شب را با ادعای دروغین مبنی بر دزدیده شدن «میلیون‌ها» رأی در رقابت‌های 2020 و تقلب در انتخابات آغاز کرد.

حقیقتبررسی: هیچ مدرکی دال بر تقلب گسترده وجود ندارد و مقامات انتخاباتی در سراسر ایالات متحده، از جمله رهبران جمهوری خواه، بارها این موضوع را در دو سال گذشته تأیید کرده اند.

گزارش اخیر فاش کرد که تلاش های کمپین ترامپ برای نشان دادن اینکه هزاران رای به نام افراد متوفی در گرجستان به صندوق ریخته شده بود، با یافته هایی که با ادعاهای رئیس جمهور سابق در تناقض بودند، خالی از کار درآمدند. هیچ مدرکی دال بر تقلب یا بی نظمی که بر نتایج انتخابات تأثیر بگذارد وجود ندارد.

مطالبه: ترامپ بدون مدرک ادعا کرد که کشورهای دیگر مهاجران را از “موسسات روانی” به ایالات متحده می فرستند.

حقیقتبررسی: رئیس جمهور سابق بارها این ادعا را مطرح کرده است، اما هیچ مدرکی برای تایید آن وجود ندارد. سی ان ان اخیرا گزارش داد که کمپین ترامپ نتوانسته مدرکی در این مورد ارائه دهد. گروه های ضد مهاجرت نیز گفته اند که از آنچه ترامپ ممکن است با این اظهارات اشاره کند بی اطلاع هستند. سی ان ان یک “جستجوی گسترده” برای هر مدرکی از این داستان انجام داد و خالی شد.

ترامپ همچنین در اظهارات اولیه خود در مورد مهاجرت گفت که ایالات متحده از “مرزهای باز” رنج می برد. برعکس، جو بایدن بسیاری از سیاست‌های دولت ترامپ را حفظ کرده و گروه‌های حقوق مهاجران را خشمگین کرده است. دولت بایدن همچنین اخیراً اعلام کرده است که 1500 نیروی فعال را به مرز ایالات متحده و مکزیک می فرستد.

ادعا: ترامپ به طور گمراه کننده ای پیشنهاد کرد که قاضی در محاکمه سوء استفاده جنسی و افترا که توسط نویسنده ای جین کارول برگزار شد، او را از ارائه مدرک منع کرده است.

بررسی واقعیت: ترامپ بارها ادعاهای دروغینی مبنی بر اینکه “اجازه صحبت یا دفاع از خود” را ندارد، مطرح کرده است. اما ترامپ هیچ شاهدی را احضار نکرد و در طول محاکمه دو هفته‌ای حاضر نشد، به جز زمانی که گزیده‌ای از یک ویدئوی ویدئویی مربوط به سال گذشته در دادگاه پخش شد.

قاضی، لوئیس کاپلان، که رئیس جمهور سابق بارها به او حمله کرده است، به تیم حقوقی ترامپ گفت که می تواند درخواست شهادت بدهد، اما او این کار را نکرد. هیئت منصفه متوجه شد که رئیس جمهور سابق کارول را مورد آزار جنسی قرار داده است، به این معنی که او را با استفاده از زور و بدون رضایت او در معرض تماس جنسی قرار داده و او را به پرداخت 5 میلیون دلار غرامت محکوم کرده است.

مطالبه: دونالد ترامپ به دروغ ادعا کرد که دموکرات‌های طرفدار انتخاب می‌خواهند نوزاد را پس از تولدشان بکشند، ادعایی که در تالار شهر CNN بررسی نشد. رئیس جمهور سابق همچنین پیشنهاد کرد که گروه های حقوق سقط جنین از پزشکان می خواهند که بتوانند نوزادان را “اعدام کنند”.

بررسی واقعیت: این ادعای کذب و تحریک آمیز از سخنان رایج رئیس جمهور سابق در انتخابات گذشته بود و هیچ پایه و اساسی ندارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …