NIESR هشدار می دهد که ریشی سوناک در خطر از دست دادن هدف برای کاهش تورم به نصف است | تورم

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یکی از پیش‌بینی‌کنندگان برجسته اقتصادی بریتانیا هشدار داده است که ریشی سوناک در خطر از دست دادن هدف اصلی خود برای به نصف رساندن تورم در سال جاری است، زیرا خانواده‌ها در بحبوحه بحران هزینه‌های زندگی با هزاران پوند بدتر هستند.

مؤسسه ملی تحقیقات اقتصادی و اجتماعی با به صدا درآوردن زنگ خطر در مورد ضربه به استانداردهای زندگی، گفت که افزایش قیمت مواد غذایی و سایر کالاهای اساسی به این معنی است که تورم در مسیر بالا ماندن مداوم برای بقیه سال جاری است.

در این بیانیه آمده است که اثر ترکیبی همه‌گیری کووید و پیامدهای مداوم بحران هزینه‌های زندگی به این معنی است که فقیرترین خانوارهای بریتانیا در نتیجه سالانه حدود 4000 پوند بدتر خواهند بود – به طور قابل توجهی بیشتر از خانواده‌های ثروتمندتر.

سوناک متعهد شد که تورم را در ژانویه به نصف کاهش دهد، زمانی که نرخ آن به 10.1 درصد رسید، اما آخرین ارقام ماه مارس نشان داد که هنوز در 10.1 درصد است. NIESR کاهشی را پیش‌بینی می‌کند، اما روز پنجشنبه هشدار داد که این نرخ “به طور مداوم بالا خواهد ماند” و تا پایان سال 2023 تنها به 5.4٪ کاهش خواهد یافت.

تورم که افزایش سالانه قیمت متوسط ​​سبد خرید کالا و خدمات برای مصرف کنندگان را اندازه گیری می کند، در حالی که خانوارها و مشاغل پس از حمله روسیه به اوکراین با هزینه های انرژی دست و پنجه نرم می کنند، افزایش یافته است.

نخست‌وزیر در حالی که اولین غرفه نخست‌وزیری خود را با وعده کاهش هزینه‌های زندگی آغاز می‌کند، نصف کردن بالاترین نرخ افزایش قیمت در بریتانیا در چهار دهه گذشته را در فهرست پنج اولویت اصلی خود برای سال 2023 قرار داده بود.

برآورد NIESR به طور قابل توجهی بالاتر از برآورد دفتر مسئولیت بودجه، پیش بینی مستقل اقتصادی دولت است که کاهش به 2.9٪ را پیش بینی کرده بود. تورم در ماه مارس به 10.1 درصد رسید که ناشی از شدیدترین افزایش سالانه قیمت مواد غذایی از سال 1977 بوده است.

این در حالی است که بانک مرکزی انگلیس برای دوازدهمین بار متوالی، در تهاجمی‌ترین کارزار برای افزایش هزینه‌های استقراض از دهه 1980، برای افزایش نرخ بهره در روز پنجشنبه آماده می‌شود.

جاجیت چادا، مدیر NIESR، تصمیم سوناک برای تعیین هدف برای نصف کردن تورم را “اشتباهی کامل” توصیف کرد و هشدار داد که این خطر مسئولیت بانک را برای هدایت تورم به سمت 2٪ مخدوش می کند.

«دولت نباید در این فضا قدم بگذارد. به نظر من این یک نقطه کانونی برای تورم 5 درصدی در سال جاری است و به تداوم کمک کرده است. [of high inflation]او گفت، با برنامه‌ریزی مردم برای این نصف شدن.

“این نباید کاری باشد که دولت انجام می دهد.”

این اندیشکده با انتشار چشم انداز بهاری خود برای اقتصاد، اعلام کرد که انتظار می رود درآمد قابل تصرف شخصی در سال 2023 0.7 درصد و در سال آینده 1.1 درصد کاهش یابد زیرا خانوارها با تورم بالا و سطوح ضعیف افزایش حقوق کارگران دست و پنجه نرم می کنند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

این گزارش می‌گوید که فقیرترین خانوارهای بریتانیا با وجود حمایت اضطراری دولت از افراد کم درآمد، بیشترین آسیب مالی را متحمل شده‌اند. در مواجهه با افزایش قیمت مواد غذایی، انرژی و سایر اقلام ضروری، اعلام کرد که فقیرترین یک پنجم خانوارها در مقایسه با سطوح قبل از همه گیری، 4000 پوند بدتر خواهند بود. برای یک خانواده متوسط، این ضربه حدود 3000 پوند ارزش دارد.

آدریان پابست، معاون مدیر سیاست عمومی در NIESR، گفت که این وظیفه دولت است که با ترکیب حمایت هدفمند از قبوض انرژی و افزایش قابل توجه سرمایه گذاری عمومی، از خانواده هایی که بیشترین آسیب را دیده اند، حمایت کند.

معکوس کردن کاهش و کاهش نابرابری ها یک وظیفه نسلی خواهد بود. اکنون زمان ایجاد ظرفیت تولید بیشتر و رشد سرمایه‌های ملی است تا بتوانیم ظرفیت‌های به‌کار نیامده کشور را محقق کنیم.

یک سخنگوی وزارت خزانه داری گفت که دولت یکی از سخاوتمندانه ترین بسته های حمایتی هزینه زندگی در اروپا را معرفی کرده است.

ما در حال همکاری نزدیک با بانک انگلستان برای کاهش تورم هستیم و متعهد به نصف کردن آن در سال جاری هستیم. ما باید محکم به این طرح پایبند باشیم تا درآمد همه بیشتر شود و شرایط مناسب برای رشد اقتصادی بلندمدت فراهم شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …