گزارش جمهوریخواهان مجلس نمایندگان هیچ مدرکی مبنی بر اشتباه رئیس جمهور بایدن پیدا نکرد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پس از چهار ماه تحقیق، جمهوری خواهان مجلس نمایندگان که قول داده بودند از اکثریت جدید خود برای کشف شواهدی مبنی بر تخلف پرزیدنت بایدن استفاده کنند، روز چهارشنبه اذعان کردند که با وجود تلقین های مکرر مبنی بر دست داشتن او و خانواده اش در مورد او، هنوز مطالبی را درباره او کشف نکرده اند. رفتار مجرمانه و فساد

جمهوریخواهان برجسته در یک کنفرانس خبری بسیار تبلیغاتی در کاپیتول هیل برای نشان دادن یافته‌های اولیه تحقیقات خود در مورد آقای بایدن و خانواده‌اش، اسناد مالی را منتشر کردند که جزئیات نحوه پرداخت بیش از 10 میلیون دلار به برخی از بستگان رئیس‌جمهور از منابع خارجی بین سال 2015 را نشان می‌داد. و 2017.

جمهوری خواهان این معاملات را دلیلی بر «دستفروشی نفوذ» توسط خانواده آقای بایدن، از جمله پسرش هانتر بایدن، توصیف کردند و به برخی جزئیات شناخته شده قبلی، اگر نه چندان خوشایند، از معاملات تجاری آقای بایدن جوانتر اشاره کردند. اینها شامل قسمتی بود که در آن او یک الماس 2.8 قیراطی را از یک تاجر چینی پذیرفت. قانونگذاران جمهوری خواه همچنین مطالبی را تهیه کردند که نشان می داد رئیس جمهور بایدن و متحدانش در تلاش های خود برای عقب نشینی قاطعانه از اتهامات هانتر بایدن در مورد اقدامات نادرست، گاهی اظهارات گمراه کننده ای ارائه کرده اند.

اما روز چهارشنبه، جمهوری خواهان پذیرفتند که هنوز مدرکی دال بر اقدام فاسد خاصی که آقای بایدن در مقام ریاست جمهوری انجام داده در رابطه با هر یک از معاملات تجاری که پسرش انجام داده است، پیدا نکرده اند. در عوض، ارائه آن‌ها نشان داد که قانون‌گذاران ارشد حزب جمهوری‌خواه چقدر پیشرفت کمی در یافتن شواهد واضح مبنی بر معاملات مشکوک به آقای بایدن، رقیب سیاسی اصلی‌شان داشته‌اند.

این امر مانع از آن نشده است که رئیس جمهور را به سوء رفتار جدی متهم کنند.

جیمز آر. کامر، نماینده جمهوریخواه کنتاکی و رئیس سازمان نظارت گفت: «می‌خواهم واضح بگویم: این کمیته در حال بررسی معاملات تجاری پرزیدنت بایدن و خانواده‌اش برای سرمایه‌گذاری بر منصب عمومی جو بایدن است که امنیت ملی کشور ما را به خطر می‌اندازد». کمیته. او تاکید کرد که رئیس جمهور – نه فقط پسرش – هدف تحقیقات او خواهد بود، که به گفته او اکنون “ورود به مرحله جدیدی” خواهد شد، که در آن اطلاعات مالی خاصی را بر اساس مطالبی که از طریق سوابق بانکی به دست آورده است، احضار خواهد کرد.

دادستان های فدرال فعالیت های تجاری بین المللی هانتر بایدن را به عنوان بخشی از تحقیقات جنایی مورد بررسی قرار داده اند. اما تنها اتهامی که آنها در نظر دارند به گفته افراد آشنا به کار او در خارج از کشور بی ارتباط است. آنها شامل هزینه های مالیاتی مربوط به عدم ارائه اظهارنامه مالیاتی خود طی چندین سال و اتهام دروغ گفتن در مورد مصرف مواد مخدر خود در یک فرم فدرال است که برای خرید یک تفنگ دستی پر کرده است.

تا به امروز، کمیته آقای کومر چهار احضاریه بانکی صادر کرده است، هزاران پرونده مالی را به دست آورده و با چندین نفر که او آنها را افشاگر توصیف می کند صحبت کرده است. آقای کومر همچنین جیمز ماندولفو، دادستان فدرال سابق که تجربه تحقیق در مورد فساد خارجی را دارد، برای نظارت بر تحقیقات استخدام کرده است.

این چیزی است که ما تاکنون می دانیم.

گزارش کمیته نظارت مجلس نمایندگان بر پرداخت‌های انجام شده به شرکت‌های مرتبط با هانتر بایدن از مشاغل و افراد در رومانی و چین متمرکز بود. سوابق بانکی به دست آمده توسط کمیته، دریافت پول از یک شرکت خارجی مرتبط با گابریل پوپوویچیو را نشان می دهد که موضوع تحقیقات جنایی و پیگرد قانونی به دلیل فساد در رومانی بود.

در سال 2015، آقای پوپوویچو، هانتر بایدن را که یک وکیل است، در زمانی که پدرش معاون رئیس جمهور بود، حفظ کرد تا به تلاش برای دفع اتهامات کمک کند. این تلاش ناموفق بود و در سال 2016، آقای پوپوویچیو به اتهامات مربوط به معامله زمین در شمال بخارست، پایتخت رومانی، محکوم شد.

آقای کومر همچنین بر جان آر. واکر، یکی از دستیاران هانتر بایدن که در یک سرمایه گذاری مشترک با مدیران CEFC China Energy، یک شرکت چینی که اکنون ورشکسته شده، درگیر بوده است.

یک شرکت مستقر در شانگهای، State Energy HK Limited، که وابسته به CEFC China Energy بود، میلیون‌ها دلار را به Robinson Walker LLC، یک شرکت مرتبط با آقای واکر ارسال کرد، که سپس به هانتر بایدن و سایر اعضای خانواده بایدن پرداخت کرد.

هانتر بایدن با یه جیان مینگ، بنیانگذار CEFC، که به ظن جرایم اقتصادی توسط مقامات چینی مورد تحقیق قرار گرفته است، رابطه تجاری برقرار کرده بود. در سال 2017، آقای یه به هانتر بایدن یک الماس 2.8 قیراطی را به عنوان تشکر از یک ملاقات به هانتر بایدن داد.

“برای چه به من رشوه می دهند؟ هانتر بایدن در سال 2019 به نیویورکر گفت و افزود که او الماس را به همکارانش داد. می‌دانستم که گرفتن آن ایده خوبی نیست. فقط احساس می کردم عجیب است.»

CEFC امیدوار بود در یک سرمایه گذاری گاز طبیعی مایع در لوئیزیانا سرمایه گذاری کند، اما این معامله در نهایت شکست خورد.

نمایندگان هانتر بایدن پیشنهادهای تجاری او در آن زمان را ارائه خدمات حقوقی و مشاوره ای توصیف می کنند.

این پرداخت ها در زمانی انجام شد که زندگی و امور مالی هانتر بایدن در بحبوحه اعتیاد او به مواد مخدر و پس از مرگ برادرش، بو بایدن، بر اثر سرطان مغز، رو به افزایش بود. هانتر بایدن با بیوه برادرش رابطه عاشقانه ای را آغاز کرده بود. شریک تجاری او، آقای واکر، و عمویش جیمز بایدن به دنبال کار تجاری بین المللی بودند.

آبه لاول، وکیل هانتر بایدن، در بیانیه ای گفت که جمهوری خواهان مجلس نمایندگان هیچ چیز جدیدی را در گزارش خود فاش نکرده اند.

به اصطلاح «افشاگری‌های امروزی» بازخوانی شده‌اند، تحریف‌های بسته‌بندی‌شده‌ای از جلسات و تجارت کاملاً مناسب توسط شهروندان خصوصی». آقای لاول گفت.

هیچ‌کدام از پرداخت‌های مشروح در گزارش به شخص رئیس‌جمهور بایدن نرسیده است، و همچنین تحقیقات آقای کامر هیچ مدرکی مبنی بر اینکه آقای بایدن در رابطه با معاملات تجاری پسرش دست به یک اقدام فاسد زده است، ارائه نکرده است.

اما آقای بایدن چندین اظهارات نادرست یا گمراه کننده در مورد این موضوع بیان کرده است.

در جریان مناظره ریاست جمهوری 2020، آقای بایدن ادعا کرد که هیچ کس در خانواده او از چین پول دریافت نکرده است.

آقای بایدن و اتهام را متوجه رقیب خود، رئیس جمهور دونالد جی. ترامپ کرد، گفت: «پسر من از این نظر پولی به دست نیاورده است. «تنها کسی که از چین پول درآورده، این مرد است. او تنها است. هیچ کس دیگری از چین درآمد نداشته است.»

در سال جاری، آقای بایدن همچنین ادعا کرد که «صحت ندارد» که اعضای خانواده بیش از یک میلیون دلار از یک شرکت چینی دریافت کرده‌اند.

دستیاران آقای بایدن گفتند که او به صورت محاوره ای صحبت می کند و به طور کلی ادعاهایی مبنی بر اینکه دولت او توسط پول چین فاسد شده است را پس می زند.

در جریان کنفرانس خبری خود، آقای کومر اذعان کرد که هانتر بایدن از اولین خویشاوند رئیس جمهور یا معاون رئیس جمهور دور بوده است که سعی می کند از نام خانوادگی پول دربیاورد.

او از بیلی کارتر، برادر رئیس جمهور سابق جیمی کارتر، که از لیبی دیدن کرد و وام 220000 دلاری دریافت کرد، استناد کرد. و جرد کوشنر، داماد آقای ترامپ که شرکتش صدها میلیون دلار از کشورهای حوزه خلیج فارس دریافت کرده است.

آقای کومر گفت: «این یک الگو برای مدت طولانی بوده است. جمهوری خواهان و دموکرات ها هر دو از دریافت پول خانواده های رئیس جمهور شکایت کرده اند.

با این حال، آقای کومر پذیرفته است که علاقه ای به تحقیق درباره رفتار آقای کوشنر ندارد.

گزارش آقای کومر در حالی منتشر شد که دومین کمیته مجلس نمایندگان تحت رهبری جمهوری خواهان در حال بررسی یک موضوع مرتبط است. کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه گزارشی درباره نامه ای از 51 مقام سابق اطلاعاتی و امنیتی در سال 2020 منتشر کرد که در آن مواد – که بخش قابل توجهی از آنها بعداً صحت آنها تأیید شد – از یک لپ‌تاپ که هانتر بایدن در تعمیرگاهی در دلاور رها شده بود را مورد تردید قرار داد و پیشنهاد کرد که ممکن است آنها ممکن است بخشی از یک کمپین اطلاعات نادرست روسیه باشید.

جمهوری خواهان استدلال می کنند که این نامه بر مردم تأثیر گذاشت تا مواد موجود در لپ تاپ را که حاوی شواهدی دال بر مصرف مواد مخدر و زندگی جنسی هانتر بایدن بود که به اعتقاد آنها به شانس های انتخاباتی پدرش در برابر آقای ترامپ آسیب می رساند، کاهش دهند.

گزارش کمیته قضایی نقش آنتونی جی. بلینکن، وزیر امور خارجه و سپس یکی از مقامات کمپین انتخاباتی بایدن، را در رهبری این نامه به تفصیل شرح داد و گفت که یکی از کارمندان سیا در درخواست حداقل یک امضا برای آن دست داشته است.

مقامات اطلاعاتی همچنان در نامه خود اظهار داشتند که هیچ مدرکی دال بر کمپین اطلاعات نادرست روسیه ندارند و آنها صرفاً نظر خود را بیان می کنند.

مارک زید، وکیلی که نماینده هفت امضاکننده نامه است، در توییتر گفت که این گزارش صرفا ثابت می کند که «شهروندان خصوصی به طور قانونی از حقوق متمم اول استفاده کرده اند» و افزود که «حتی یک دروغ» در نامه وجود ندارد.

آقای زید نوشت: “من هیچ امضاکننده ای را نمی شناسم که حتی یک کلمه را پس بگیرد.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …