بانکداران بریتانیا می گویند که شرکت های رسانه های اجتماعی باید هزینه قربانیان کلاهبرداری آنلاین را جبران کنند | کلاهبرداری ها

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رئیس بخش صنعت بانکداری UK Finance از شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی خواسته است که قربانیان کلاهبرداری آنلاین را جبران کنند و آنها را به «سودآوری» از کلاهبرداری‌هایی که در پلتفرم‌هایشان انجام می‌شود، متهم کرده است.

ارقام گزارش کلاهبرداری آن نشان می دهد که 78 درصد از کلاهبرداری های مجاز پرداخت فشاری، که در آن قربانی فریب خورده تا تراکنش را تأیید کند، در نیمه دوم سال گذشته به صورت آنلاین شروع شده است که حدود سه چهارم آن ها در رسانه های اجتماعی آغاز شده اند.

مدیر اجرایی مالی بریتانیا، دیوید پستینگ، گفت: «توجه می‌کنم که بخش بانکی تنها بخشی است که در حال حاضر بازپرداخت می‌کند و اعتقاد ما این است که این بار باید پخش شود. [tech companies] باید دست خود را در جیب خود بگذارند، به خصوص که از آن سود می برند.»

پست‌ها از اقداماتی در لایحه ایمنی آنلاین که از طریق مجلس تصویب می‌شود و پلتفرم‌های فناوری و رسانه‌های اجتماعی را ملزم به حذف تبلیغات کلاهبرداری می‌کند، استقبال می‌کنند، اما می‌گویند که دولت فرصت را با درج نکردن قوانین بازپرداخت توسط شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی در استراتژی تقلب اخیر خود از دست داده است.

«اگر می‌خواهیم موقعیتی داشته باشیم که به مردم بازپرداخت شود، منصفانه به نظر می‌رسد که شرکت‌های فناوری باید بخشی از آن باشند، زیرا در نهایت، آنها در حال حاضر از تولید این کلاهبرداری سود می‌برند، و این نمی‌تواند درست باشد. ،” او گفت.

شخصی که از کارت بانکی در پایانه پرداخت بدون تماس استفاده می کند
UK Finance گفت که کلاهبرداری از کارت های گم شده و دزدیده شده سال گذشته پس از افزایش سقف هزینه های غیرتماسی به 100 پوند افزایش یافت. عکس: Mediaphotos/Getty Images

هفته گذشته، TSB از شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی خواست تا «مسئولیت مالی» را برای کلاهبرداری‌هایی که روی پلتفرم‌هایشان اتفاق می‌افتد، بپذیرند.

پل دیویس، مدیر پیشگیری از تقلب این بانک، در پاسخ به گزارش مالی روز پنجشنبه بریتانیا، گفت: «اقدام از سوی شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی و شرکت‌های تلفن برای کاهش تقلب نیز بسیار مهم است – زیرا این بخش‌ها باید مسئولیت بیشتری در قبال ایمنی کاربران خود بپذیرند».

این گزارش همچنین نشان داد که کلاهبرداری بانکی و کارت اعتباری گمشده و دزدیده شده در سال گذشته پس از افزایش محدودیت هزینه های غیرتماسی به 100 پوند در هر تراکنش و پذیرش گسترده تر از روش پرداخت، افزایش یافت.

مقدار سرقت شده توسط مجرمان با استفاده از کارت های گم شده و دزدیده شده در سال 2022 30 درصد افزایش یافت و به 100.2 میلیون پوند رسید – اولین باری که ضرر این نوع کلاهبرداری از 100 میلیون پوند فراتر رفت. همچنین تعداد حوادث گزارش شده افزایش یافته است که با افزایش 23 درصدی به 401343 مورد رسیده است.

UK Finance گفت: «با توجه به افزایش محدودیت‌های غیرتماسی در طول همه‌گیری و همچنین افزایش پذیرش غیرتماسی که در طول قرنطینه‌های کووید-19 تسریع شد، در سال 2022 افزایش انتظار می‌رفت.

محدودیت پرداخت بدون تماس در اکتبر 2021 بیش از دو برابر شد و از 45 پوند به 100 پوند افزایش یافت. کارشناسان قبلاً هشدار داده بودند که افزایش محدودیت هزینه‌ها می‌تواند مصرف‌کنندگان را در معرض کلاهبرداری قرار دهد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

به عنوان یک اقدام پیشگیری از کلاهبرداری، گاهی اوقات از دارندگان کارتی که تراکنش بدون تماس انجام می دهند خواسته می شود تا پین خود را وارد کنند تا ثابت کنند کارت خود را در اختیار دارند. با این حال، فرکانس این بین صادرکنندگان کارت متفاوت است.

به طور کلی، کل مبلغ از دست رفته به دلیل انواع کلاهبرداری 8٪ کاهش یافته است، اما همچنان در سال 2022 به 1.2 میلیارد پوند رسیده است.

زیان های کلاهبرداری غیرمجاز 726.9 میلیون پوند بود که کمتر از 1 درصد کاهش داشت و زیان های پرداخت فشار مجاز 485.2 میلیون پوند بود که 17 درصد کاهش داشت.

حفاظت‌هایی مانند احراز هویت دو مرحله‌ای برای پرداخت‌های آنلاین و تأیید دریافت‌کننده – که در آن بانک‌ها نام شخصی را که مصرف‌کننده پرداخت می‌کند با نامی که در حسابش می‌پردازد تطبیق می‌دهند – به کاهش کلاهبرداری کمک می‌کند، اما UK Finance گفت: «هنوز پول زیادی وجود دارد. به دست جنایتکاران».

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …