کالیفرنیا 24 میلیون دلار به عنوان رکورد حقوق مدنی به خاطر مرگ مردی که در بازداشت به سر می برد پرداخت می کند | کالیفرنیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به گفته وکلا، کالیفرنیا مبلغ 24 میلیون دلار حقوق مدنی را به خانواده مردی که پس از فریاد زدن “نمی‌توانم نفس بکشم” در بازداشت پلیس جان باخت، پرداخت خواهد کرد، زیرا چندین افسر او را هنگام تلاش برای گرفتن نمونه خون بازداشت کردند.

هفت افسر گشت بزرگراه کالیفرنیا و یک پرستار اوایل سال جاری در ارتباط با مرگ ادوارد برونشتاین 38 ساله در سال 2020 به قتل غیرعمد متهم شدند.

آنی دلا دونا و اریک دوبین، وکلای فرزندان خردسال برونشتاین، گفتند که این بزرگترین توافقنامه حقوق مدنی در نوع خود توسط ایالت کالیفرنیا و دومین توافق بزرگ در سطح ملی از زمان پرداخت 27 میلیون دلاری شهر مینیاپولیس در پرونده جورج فلوید است.

این توافق در بحبوحه بررسی مجدد محدودیت‌های بالقوه کشنده پس از کشته شدن یک مسافر متروی نیویورک به نام جردن نیلی در هفته گذشته صورت می‌گیرد که توسط یک کهنه سرباز دریایی ایالات متحده در یک خفه قرار گرفته بود. مرگ برونشتاین همچنین تکرار مرگ اریک گارنر، نیویورکی است که در سال 2014 توسط پلیس در خفه قرار گرفت و کلمات مرگبار او “نمی توانم نفس بکشم” به شعاری در اعتراض به بی عدالتی نژادی تبدیل شد. گارنر و نیلی هر دو سیاه پوست بودند.

پزشکی قانونی شهرستان لس آنجلس گفت که مرگ برونشتاین ناشی از “مسمومیت حاد متامفتامین در حین مهار توسط مجریان قانون” بوده است. در این گزارش نژاد برونشتاین سفیدپوست ذکر شده است.

برونشتاین پس از توقف ترافیک به ظن رانندگی تحت تأثیر در 31 مارس 2020 بازداشت شد. او در یک ایستگاه گشت بزرگراه در آلتادنا، شمال مرکز شهر لس آنجلس، کمتر از دو ماه قبل از کشته شدن فلوید توسط پلیس در مینه‌سوتا درگذشت. او نیز بارها به افسران گفت: «نمی‌توانم نفس بکشم».

جورج گاسکون، دادستان منطقه لس آنجلس، هنگام اعلام اتهامات جنایی در ماه مارس گفت که افسران گشت بزرگراه برونشتاین را ناکام گذاشتند، “و شکست آنها از نظر جنایی سهل انگاری بود و باعث مرگ او شد.”

یک ویدیوی تقریباً 18 دقیقه ای که رفتار افسران با برونشتاین را نشان می دهد، سال گذشته پس از دستور قاضی در دادخواست فدرال خانواده مبنی بر اعمال زور بیش از حد و نقض حقوق شهروندی منتشر شد.

اعضای خانواده گفته‌اند که برونشتاین از سوزن‌ها می‌ترسید و به همین دلیل است که او تمایلی به پیروی از CHP در ابتدا نداشت، زیرا آنها سعی کردند نمونه خون بگیرند.

ویدئویی که توسط گروهبان فیلمبرداری شده است، چندین افسر را نشان می دهد که برونشتاین با دستبند را به زور به تشک روی زمین می اندازند در حالی که او فریاد می زند: «من با کمال میل این کار را انجام خواهم داد! من با کمال میل این کار را انجام می دهم، قول می دهم!»

او همچنان به فریاد زدن ادامه می دهد در حالی که شش افسر او را رو به پایین نگه داشته اند – در دادخواست ادعا شده است که آنها زانوهای خود را روی پشت او گذاشته اند – و درخواست کمک می کند.

یکی از افسران پاسخ می دهد: «خیلی دیر شده است. “فریاد نزن!” دیگری فریاد می زند

“نمیتونم نفس بکشم!” و “نمیتونم!” برونشتاین گریه می کند و یک افسر پاسخ می دهد: “فقط آرام باش و مقاومت نکن!”

اما صدای برونشتاین نرم تر می شود و سپس ساکت می شود. در حالی که او واکنشی نشان نمی دهد، پرستار به خون گیری ادامه می دهد و ماموران او را سنجاق می کنند.

بعد از اینکه متوجه می‌شوند ممکن است نبض نداشته باشد و به نظر نمی‌رسد نفس می‌کشد، به صورتش سیلی می‌زنند و می‌گویند: «ادوارد، بیدار شو». بیش از 11 دقیقه پس از آخرین فریادهای او، آنها CPR را شروع می کنند.

برونشتاین هرگز به هوش نیامد و بعداً مرده اعلام شد.

شان دوری، کمیسر CHP، در بیانیه‌ای به خانواده وی تسلیت گفت و گفت که به روند قضایی احترام خواهد گذاشت. دفتر او فوراً روز سه شنبه به درخواست اظهارنظر در مورد حل و فصل پاسخ نداد.

این افسران که در ماه مارس به مرخصی اداری سپرده شدند، با یک فقره قتل غیرعمد و یک مورد جنایت حمله به رنگ اقتدار روبرو هستند. اگر مجرم شناخته شوند، ممکن است تا چهار سال زندان محکوم شوند. پرستار ثبت نام شده نیز به قتل غیرعمد متهم شد.

آژانس گفت که مرگ برونشتاین باعث شد CHP سیاست‌های خود را تغییر دهد تا از استفاده افسران از تکنیک‌ها یا روش‌های حمل‌ونقل که خطر قابل‌توجهی از خفگی موضعی را در بر دارد، جلوگیری کند. همچنین برای افسران یونیفرم پوش دستور آموزش تکمیلی داده شد.

گاوین نیوسام، فرماندار کالیفرنیا، قانونی را در سپتامبر 2021 امضا کرد که پلیس را از استفاده از دستگیره های رو به پایین که منجر به چندین مرگ ناخواسته شده است، منع می کند. هدف از این لایحه گسترش ممنوعیت ایالتی برای خفه کردن در پی قتل فلوید بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …