بایدن با جمهوری خواهان میانه رو در وضعیت سقف بدهی مخالفت می کند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پرزیدنت بایدن در روز چهارشنبه به دنبال ایجاد اختلاف میان جمهوری‌خواهان در تشدید اختلافاتشان بر سر هزینه‌ها و بدهی‌ها بود، و عملاً با میانه‌روها تماس گرفت به این امید که آنها را متقاعد کند که از کوین مک‌کارتی رئیس‌جمهور جدا شوند، نه اینکه خطر ایجاد یک نکول ملی را که می‌تواند اقتصاد را به خطر بیندازد. یک دم

آقای بایدن با حضور در حومه‌ای رقابتی با حضور یک جمهوری‌خواه آسیب‌پذیر مجلس نمایندگان، آقای مک کارتی را متهم کرد که به دستور جناح «افراطی» حزبش وفادار به رئیس‌جمهور سابق دونالد ترامپ، یک استراتژی رادیکال را دنبال می‌کند و کشور را تحت فشار قرار می‌دهد. در خطر اقتصادی به گونه ای که او گفت جمهوری خواهان منطقی دوران خودش در سنا انجام نمی دادند.

آقای بایدن در مورد این جناح به جمعی دوستانه در کالج اجتماعی SUNY Westchester در دره هادسون نیویورک گفت: “آنها کنترل مجلس را به دست گرفته اند.” او افزود: «آنها یک سخنران دارند که شغل خود را دارد زیرا تسلیم عنصر MAGA حزب شد.

آقای بایدن گفت، جمهوری‌خواهان راست‌گرای تندرو، «به معنای واقعی کلمه، نه به صورت مجازی، اقتصاد را با تهدید به عدم پرداخت بدهی‌های کشورمان، بدهی‌هایی که قبلاً متحمل شده‌ایم، و در چند صد سال گذشته متحمل شده‌ایم، گروگان گرفته‌اند. مگر اینکه ما تسلیم تهدیدها و خواسته های آنها شویم.»

به نظر می رسید که این سفر حداقل تا حدودی با هدف کندن حتی چند جمهوری خواه مجلس نمایندگان برای مجبور کردن دست رئیس مجلس انجام شده است. قانونی که آقای مک کارتی ماه گذشته در مجلس تصویب کرد و افزایش سقف بدهی را به محدودیت های قابل توجه هزینه ها مرتبط کرد، تنها با یک رای به تصویب رسید، بنابراین حتی یک شورش نسبتاً کوچک موقعیت آقای مک کارتی را پیچیده می کند.

آقای بایدن، نماینده مایک لاولر، نماینده محلی جمهوری خواه در کنگره را که روز چهارشنبه در ردیف اول در میان حضار نشسته بود، مورد ستایش قرار داد و او را به عنوان یک عضو منطقی تر حزبش تحسین کرد. آقای بایدن گفت: «مایک در تیم دیگر است، اما می دانید چیست؟ مایک از آن جور آدم هایی است که وقتی در کنگره بودم، یک نوع جمهوری خواه وجود داشت که عادت داشتم با او سر و کار داشته باشم. او یکی از این جمهوری‌خواهان MAGA نیست.»

سفر رئیس جمهور یک روز پس از آن انجام شد که وی میزبان آقای مک کارتی و دیگر رهبران کنگره در کاخ سفید بود تا درباره بحران گفتگو کنند. این جلسه هیچ دستاوردی نداشت، اما رهبران موافقت کردند که کارکنان خود هر روز جلسه داشته باشند و روز جمعه مجدداً تشکیل جلسه دهند.

دولت فدرال به سقف بدهی 31.4 تریلیون دلاری تعیین شده توسط قانون رسیده است و وزارت خزانه داری تخمین می زند که راه های جلوگیری از نکول به زودی از اول ژوئن تمام خواهد شد. اولین بار در تاریخ، با پیامدهای بالقوه ویرانگر برای یک اقتصاد شکننده. آقای مک کارتی اصرار دارد که هرگونه افزایش سقف بدهی با کاهش هزینه ها مرتبط باشد، در حالی که آقای بایدن ارتباط این دو را رد می کند. او موافقت کرده است که درباره کنترل کسری بودجه به طور جداگانه مذاکره کند.

کسری سالانه سال گذشته به 1.375 تریلیون دلار رسید که از 983 میلیارد دلار در سال 2019، آخرین سال قبل از همه‌گیری کووید-19 که باعث هزینه‌های هنگفت کمک‌رسانی شد، افزایش یافت و پیش‌بینی می‌شود در دهه آینده دو برابر شود. حتی جدای از ارتباط با سقف بدهی، دو طرف در مورد نحوه رسیدگی به جوهر قرمز به شدت از هم جدا هستند. آقای بایدن بودجه ای را پیشنهاد کرده است که با افزایش مالیات بر شرکت ها و ثروتمندان، کسری بودجه پیش بینی شده را در طی 10 سال نزدیک به 3 تریلیون دلار کاهش می دهد، در حالی که طرح آقای مک کارتی کسری بودجه را تا 4.8 تریلیون دلار در طول یک دهه کاهش می دهد تا حد زیادی از طریق کاهش برنامه های اختیاری.

آقای بایدن در صحبت با یکی از حومه‌های نیویورک با رأی‌گیری نوسانی، به نظر می‌رسید که دو مخاطب دارد – رأی‌دهندگانی خارج از پایتخت که ممکن است توجه چندانی به مناظره نداشته باشند و آقای لاولر. آقای لاولر 36 ساله که یک عامل سیاسی سابق و اولین دوره جمهوری خواه بود، هدف آشکاری برای کاخ سفید است تا تلاش کند تا بر آن تأثیر بگذارد. او نماینده شان پاتریک مالونی را که در آن زمان رئیس ستاد انتخاباتی دموکرات‌های مجلس نمایندگان بود، در منطقه‌ای که آقای بایدن با 10 درصد برنده شد، برکنار کرد.

در واشنگتن، آقای لاولر خود را به عنوان یک میانه رو جدی معرفی کرده است که در برخی مسائل فرهنگی از حزب خود جدا شده و در عین حال از سقف بدهی و پیشنهاد هزینه های آقای مک کارتی حمایت می کند. هر دو حزب او را یکی از آسیب‌پذیرترین جمهوری‌خواهان در سال 2024 می‌دانند و دموکرات‌ها هم اکنون میلیون‌ها دلار و نامزدهای احتمالی را برای شکست دادن او به صف کرده‌اند.

در حال حاضر، به نظر می رسد که آقای لاولر خط مشی دقیقی را بین رهبران حزب خود و رئیس جمهور دنبال می کند. هنگامی که کاخ سفید با دعوت به مراسمی که بسیاری از اعضای جمهوری‌خواه از آن اجتناب می‌کردند، فوراً پذیرفت. در مصاحبه‌های رسانه‌ای قبل و بعد از سخنرانی، آقای لاولر تکرار کرد که از پیش‌فرض حمایت نمی‌کند. اما او همچنین آقای بایدن را به خاطر عدم تعامل زودتر با آقای مک کارتی سرزنش کرد و بر کاهش گسترده هزینه ها پافشاری کرد.

در این کالج محلی که فقط چند صد فوت از مرز منطقه کنگره‌اش فاصله دارد، آقای لاولر وقتی که رئیس‌جمهور در روز چهارشنبه روی صحنه از او نام برد، مؤدبانه سر تکان داد. آقای بایدن به شوخی گفت: «من نمی‌خواهم با گفتن چیزهای خوب درباره او – یا منفی درباره او، او را به دردسر بیاندازم. “اما از آمدنت متشکرم، مایک. ممنون که اینجا هستید این روشی است که ما قبلاً آن را انجام می‌دادیم.»

آقای لاولر پس از سخنرانی با خبرنگاران گفت که او و بایدن قبل از مراسم در پشت صحنه گفتگوی “بسیار صمیمانه” و “بسیار صریح” داشتند. آقای لاولر که به نظر می‌رسید از اظهارات رئیس‌جمهور روی صحنه در مورد اینکه جمهوری‌خواه ماگا نیست، استقبال می‌کند، گفت: «او به من گفت که می‌خواهد بدانم که به اینجا نمی‌آید تا به هیچ‌وجه بر من فشار بیاورد». شما نظرات او را امروز شنیدید. فکر نمی‌کنم او خیلی به من فشار آورد.»

آقای لاولر مجدداً رأی خود را به قانون آقای مک کارتی تأیید کرد. او گفت: «ما باید خانه مالی خود را مرتب کنیم. و بنابراین بله، هزینه ها باید به سقف بدهی گره بخورد. و این پیامی است که من به رئیس جمهور رساندم.» اما او بارها خواستار یک راه حل دو حزبی شد.

دموکرات های محلی از اینکه رئیس جمهور به جای حمله به آقای لاولر، او را تشویق کرد، ناامید شدند. موندیر جونز، نماینده سابق کنگره که خود را برای به چالش کشیدن آقای لالر در سال آینده قرار می دهد، پس از سخنرانی گفت که آقای لالر هیچ کاری برای توجیه توصیف «به عنوان جمهوری خواه ماگا نبودن» انجام نداده است. آقای جونز افزود: “او به هر چیزی که کوین مک کارتی از او خواسته به درخواست افراط گرایان MAGA رای داده است.”

در واقع، جمهوری خواهان از اظهارات آقای بایدن برای رد حملات کمیته مبارزات انتخاباتی دموکرات کنگره به نماینده جمهوری خواه استفاده کردند. کمیته ملی جمهوری خواه کنگره در بیانیه ای گفت: «علیرغم دروغ های مکرر DCCC در مورد مواضع لاولر، نماینده کنگره، لاولر یک عضو عملگرایانه کنگره است که برای مذاکره و جلوگیری از نکول دولت تلاش می کند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …