هشدار ایالات متحده به مهاجران قبل از پایان محدودیت های همه گیر مبنی بر اینکه “مرز باز نیست”

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک روز قبل از انقضای قانون دوران همه‌گیری که برای اخراج سریع مهاجران در مرز جنوبی استفاده می‌شد، آلخاندرو ان. مایورکاس، وزیر امنیت داخلی، روز چهارشنبه به مهاجران از عبور غیرقانونی به ایالات متحده هشدار داد.

آقای مایورکاس گفت: “مرز ما باز نیست” و افزود که کسانی که به طور غیرقانونی وارد می شوند اکنون با عواقب سخت تری از جمله اخراج از کشور روبرو خواهند شد. “زندگی و پس انداز زندگی خود را به خطر نیندازید تا اگر – اگر و چه زمانی – به اینجا برسید – از ایالات متحده خارج شوید.”

آخرین هشدار آقای مایورکاس در حالی صورت گرفت که مقامات برای هجوم ده‌ها هزار مهاجر آماده می‌شوند، زمانی که عنوان 42، سیاست دوران ترامپ که از مارس 2020 اعمال شده بود، در روز پنجشنبه لغو شد. اثر از قبل آشکار است. روز سه شنبه، مقامات مرزی بیش از 11000 مهاجر را که به طور غیرقانونی از این کشور عبور کرده بودند، دستگیر کردند که این افزایش نسبت به 7000 تا 8000 گذرگاه در روز در هفته گذشته است.

عنوان 42 عملاً مرزها را به روی پناهجویان بسته نگه داشته و تا حد زیادی به مقامات این امکان را می‌دهد تا از بخش‌هایی از پردازش طولانی‌مدت اداری مهاجران صرف نظر کنند و به طور خودکار افرادی را که به طور غیرقانونی وارد مکزیک شده‌اند بازگردانند. هنگامی که این قانون منقضی شود، مقامات به قوانین مرزی که چندین دهه قدمت دارد بازخواهند گشت که این روند را طولانی کرد.

اما پایان این سیاست، اختلافات عمیقی را فاش می‌کند که سال‌ها تلاش‌های کنگره برای اصلاح قوانین مهاجرتی منسوخ شده کشور را مختل کرده است، قوانینی که در کانون توجه قرار دارند زیرا رهبران جمهوری‌خواه تلاش می‌کنند یک لایحه سختگیرانه برای اجرای مرزها را از طریق مجلس تصویب کنند که نه تنها دموکرات‌ها را دفع کرده است. بلکه اعضای حزب جمهوریخواه را در مقابل یکدیگر قرار داد.

آقای مایورکاس گفت که دولت افسران بیشتری را برای رسیدگی به درخواست‌ها و همچنین هزاران پرسنل از وزارت‌های امنیت داخلی و دفاع می‌فرستد. پرزیدنت بایدن روز چهارشنبه گفت که در حال بررسی اعزام نیروهای اضافی به مرز است که به 1500 نفر اعلام شده در هفته گذشته اضافه می شود.

آقای مایورکاس در دو سال گذشته هشداری را که چهارشنبه داده بود تکرار کرده است. اما با توجه به اینکه مقامات آنها را از بازداشت مرزبانی آزاد می کنند تا به طور موقت در کشور بمانند تا زمانی که با دادگاه مهاجرت روبرو شوند، مهاجران احتمالاً به تلاش خود برای عبور از ایالات متحده ادامه خواهند داد.

مشخص نیست که با بالا بردن عنوان 42 چند گذرگاه غیرقانونی دیگر وجود خواهد داشت. روز چهارشنبه در ال پاسو، رئیس گشت مرزی، رائول ال. اورتیز، گفت که او انتظار ندارد این تعداد به 17000 یا 18000 در روز برسد.

آقای اورتیز به گروهی از خبرنگاران گفت: «افزایش‌هایی که در پنج تا شش روز گذشته شاهد بودیم – فکر می‌کنم واقعاً این افزایش بود. من فکر می‌کنم آنچه اکنون می‌بینیم تلاش مستمر برخی برای ارسال پیام نادرست است که وقتی عنوان 42 از بین برود، برای همه در امتداد مرز رایگان خواهد بود.»

آقای مایورکاس گفت که اداره او همچنین در حال راه اندازی یک کمپین تبلیغات دیجیتال در آمریکای مرکزی و جنوبی برای مقابله با ادعاهای نادرست قاچاقچیان مبنی بر اینکه پایان عنوان 42 به معنای باز شدن مرز است.

آقای مایورکاس در پیامی به مهاجران گفت: “دروغ های آنها را باور نکنید.” او همچنین هشدار داد که با پایان یافتن عنوان 42، اگر مهاجران در نهایت اخراج شوند و دوباره تلاش کنند برای عبور از این کشور تلاش کنند، ممکن است با اتهامات جنایی روبرو شوند.

پرزیدنت بایدن در تلاش است تا به رویکردی در قبال مهاجرت دست یابد که منتقدان او در راست یا چپ را راضی کند. آقای مایورکاس روز چهارشنبه گفت که دولت قرار است پس از انقضای عنوان 42 محدودیتی را برای پناهجویان اعمال کند که به سرعت ادعاهای اکثر افرادی را که از مرز عبور می کنند اما ابتدا به مکزیک پناه نمی برند، با استثنائات محدود رد می کند.

آقای مایورکاس گفت: “ما در حال نهایی کردن یک قانون جدید برای تشویق افراد به استفاده از مسیرهای موجود، قانونی، امن و منظم برای ورود به ایالات متحده هستیم.” این قانون فرض می‌کند که کسانی که از مسیرهای قانونی برای ورود به ایالات متحده استفاده نمی‌کنند، واجد شرایط پناهندگی نیستند.»

این سیاست مورد انتقاد گروه‌های مدافع قرار گرفته است که این قانون را به سیاست مورد انتقاد دولت ترامپ «در مکزیک بمانید» تشبیه می‌کنند – که پناهجویان را مجبور می‌کرد تا زمانی که پرونده‌هایشان در ایالات متحده بررسی می‌شد، اغلب در شرایط خطرناک در مکزیک منتظر بمانند. . این قانون در نهایت پس از مسدود شدن توسط دادگاه پایان یافت.

پس از تماس تلفنی با آندرس مانوئل لوپز اوبرادور رئیس جمهور مکزیک در روز سه شنبه، رئیس جمهور بایدن اذعان کرد که وضعیت در مرز “برای مدتی آشفته خواهد بود.” روز چهارشنبه، آقای مایورکاس کنگره را به دلیل عدم تصویب قانون موثر مقصر دانست.

آقای مایورکاس گفت: “ما عواقب سخت تری را برای ورود غیرقانونی به ارمغان می آوریم.” ما این رویکرد را در چارچوب محدودیت‌های یک سیستم مهاجرتی شکسته اتخاذ می‌کنیم که کنگره بیش از دو دهه است آن را اصلاح نکرده است، و بدون منابعی که نیاز داریم – پرسنل، امکانات، حمل‌ونقل و سایر موارد – که از کنگره درخواست کرده‌ایم. داده نشده.”

جمهوری خواهان آقای بایدن را به اجرای سیاست “مرز باز” متهم کرده و آقای مایورکاس را تهدید به استیضاح کرده اند. آنها همچنین قول داده اند قانونی را تصویب کنند که مهاجران غیرقانونی را از ایالات متحده دور نگه می دارد. اما تلاش‌های آن‌ها باعث ایجاد یک سری اعتراض‌ها از درون حزب جمهوری‌خواه شد و در روز چهارشنبه، تلاش‌هایی را در آخرین لحظه برای جلوگیری از فروپاشی این لایحه انجام داد.

در امتداد برخی از بخش‌های مرز جنوبی، مهاجران در اردوگاه‌های موقت به دنبال راه‌هایی برای عبور از خاک ایالات متحده بودند.

در یک اردوگاه محقر در ریو گرانده در نزدیکی براونزویل، تگزاس، گروهی از مهاجران حصار را سوراخ کردند و تعداد انگشت شماری از آنها موفق شدند قبل از اینکه ماموران یونیفرم پوش در سمت ایالات متحده آنها را برگردانند.

مارول بنیتز، یک مهاجر 31 ساله از هندوراس، یکی از کسانی بود که امیدوار بود عبور کند. اما وقتی شنید که ماموران به زبان اسپانیایی برای جمعیت فریاد زدند «نه ورود»، متوجه شد که شانسی ندارد. لحظاتی بعد خبر بد را به همسرش رساند. او گفت: «آنها به ما اجازه ورود نمی دهند. “ما امروز نمی توانیم عبور کنیم.”

الیزابت گوئرا، 33 ساله، در صحنه ای که ماموران مرزی شکاف در حصار شکسته را بسته بودند، با ناباوری شانه بالا انداخت. او گفت که ماه‌ها پیش برزیل را ترک کرد تا از فقر و آزار و شکنجه فرار کند و اکنون خود را با سؤالات بیشتری می‌بیند تا پاسخ. او گفت که او این تصور را داشت که پایان عنوان 42 به معنای ورود آسان به ایالات متحده است.

او گفت: “خیلی گیج کننده است.” «یک روز به یک زن باردار، افراد مسن اجازه ورود دادند و روز بعد، نه. من قبلاً در گواتمالا و مکزیک درخواست دادم. و من هرگز نشنیدم.»

حالا من اینجا هستم و نمی توانم برگردم. خیلی دیر شده است. ما همه ناامید هستیم.»

ادگار سندووال ارائه گزارش از Matamoros، مکزیک، آیلین سالیوان از ال پاسو و کارون دمیرجیان از واشنگتن

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …