بایدن برای شام دولتی میزبان نخست وزیر هند خواهد بود

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آقای بایدن تابستان گذشته در طی سخنانی در مادرید گفت: «یک رقابت بین خودکامگی ها و دموکراسی ها وجود دارد و ما باید موفق شویم. او همین عبارت را دوباره در سازمان ملل متحد در نیویورک، در سخنرانی خود در مورد وضعیت اتحادیه در سال جاری و همین دو هفته پیش در دیدار با رئیس جمهور کره جنوبی در کاخ سفید به کار برد.

آقای مودی، که در هند بسیار محبوب است، برخی از رویکردهای سیاسی مشابه سلف آقای بایدن را به کار گرفته است.

رهبر هند علناً آقای ترامپ را به عنوان روحیه خویشاوندی پذیرفت. هر دو با استقبال از پوپولیسم جناح راست و این استدلال که قهرمانان مردمی هستند که علیه یک نهاد فاسد مبارزه می کنند به قدرت رسیدند. هر دو متعهد شدند که کشورشان را “دوباره عالی” کنند. و هر دو از تقسیمات مذهبی، اقتصادی و فرهنگی سوء استفاده کردند.

در طول یک تور سیاسی در سال 2019 در ایالات متحده، او به او گفت: “سلام، مودی!” نخست وزیر در حضور 50000 آمریکایی در استادیوم هیوستون با پرخشش از آقای ترامپ صحبت کرد.

آقای مودی در مورد آقای ترامپ گفت: «او همیشه یکسان بوده است – صمیمی، صمیمی، در دسترس، پرانرژی و سرشار از شوخ طبعی. من او را به خاطر چیزهای بیشتری تحسین می کنم: حس رهبری اش، اشتیاق به آمریکا، نگرانی برای هر آمریکایی، اعتقاد به آینده آمریکا و عزم قوی برای بزرگ کردن دوباره آمریکا.»

آقای راسو گفت که ممانعت از حضور آقای گاندی در پارلمان «احتمالاً کمی بیشتر» در میان افرادی که نگران اقدامات آقای مودی هستند ثبت شده است. اما او گفت که آقای مودی در داخل هند نیز فشار آورده است تا قدرت را از دولت مرکزی به ایالت ها منتقل کند، حتی اگر بسیاری از دولت های محلی تحت کنترل حزب سیاسی او نیستند.

او گفت که در نتیجه، آقای بایدن احتمالاً در هنگام ورود آقای مودی به واشنگتن بر روی موضوعات گسترده تر مشترک بین هر دو کشور تمرکز خواهد کرد. این دو مرد همچنین در این ماه در جریان سفر آقای بایدن به استرالیا برای اجلاس سران، یکدیگر را خواهند دید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …