کلاریس آگبگننو فرانسوی ششمین مدال طلای قهرمانی جهان را به دست آورد

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

توسط یورونیوز با فدراسیون بین المللی جودو

کلاریسه آگبگننو در دوحه با شکست آندریجا لسکی از اسلوونی به طلای وزن زیر 63 کیلوگرم رسید.

دوحه پایتخت قطر ترکیبی جذاب از فرهنگ مدرن و تاریخی را ارائه می دهد. سوق‌های شلوغ با کوچه‌های پرپیچ و خم، نگاهی اجمالی به فضای سنتی دارند، در حالی که شهر به عنوان یک کلان شهر مدرن نیز سربلند است.

برای ورزش، قطر به یک مقصد مورد توجه تبدیل شده است، با مکان های پیشرفته که وضعیت آن را به عنوان یک مرکز مسابقات جهانی منعکس می کند.

و در مسابقات جهانی جودو که در حال حاضر در شهر برگزار می شود از کودکان دعوت شد تا نسل جدیدی از جودوکار را الهام بخشند.

Agbegnenou در فرم درخشان

کلاریس آگبگننو، قهرمان پنج دوره جهان و المپیک فرانسه، در تمام طول روز با وزن کمتر از 63 کیلوگرم در فرم درخشانی بود که علامت تجاری بازوها و پرتاب های بزرگ او را به فینال رساند.

او در آنجا قرار بود با آندریجا لسکی از اسلوونی برای بازی مجدد در فینال قهرمانی جهان دو سال پیش ملاقات کند.

و قبل از جمعیت هیجان زده، این آگبگننو بود که تسلط یافت، پرتاب کرد و سپس راه خود را به عنوان ششمین عنوان جهانی حفظ کرد. ژان لوک روژ، عضو اتحادیه جهانی فوتبال، مدال‌ها را اهدا کرد.

آگبگننو پس از آن گفت: “من واقعاً افتخار می کنم که به عنوان یک مادر برگشتم و امروز ششمین مدال جهانی را کسب کردم.”

گریگالاشویلی بار دیگر کاس را شکست داد

ماتیاس کاس، قهرمان سابق جهان بلژیک برای بازپس گیری عنوان خود به دوحه آمد و در مرحله مقدماتی هجوم آورد.

اما در سوی دیگر قرعه کشی، تاتو گریگالاشویلی، قهرمان و رقیب جهان بود که با استفاده از سبک بزرگ جودوی گرجی خود به فینال رسید.

این سومین بار متوالی بود که این دو برای فینال مسابقات قهرمانی جهان روبرو می شدند و این گریگالاشویلی بود که با یک وازا آری عنوان خود را حفظ کرد.

دکتر لازلو توث، نایب رئیس IJF این مدال ها را اعطا کرد

گریگالاشویلی گفت: خاطرات من از دوحه شگفت انگیز است. “از آنجایی که در سال 2021 من در مسابقات جهانی مسترز اینجا و اکنون قهرمان شدم، از عنوان جهانی خود دفاع کردم. جو فوق العاده ای وجود دارد و امیدوارم برای مدال های بیشتر برگردم. از قطر و دوحه تشکر می کنم.”

فردا، دو قهرمان جهان دیگر در دوحه تاج گذاری خواهند کرد، که معماری نمادین آنها نشان دهنده تعهد قطر به نوآوری است: مقصدی واقعاً قابل توجه در تقاطع میراث و پیشرفت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …