پسر سرمایه دار رسانه ای زندانی هنگ کنگ “ضعف” دولت بریتانیا را محکوم کرد | هنگ کنگ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پسر بریتانیایی جیمی لای، کارآفرین رسانه‌ای زندانی هنگ‌کنگ، از بریتانیا و واتیکان به دلیل کوتاهی در اظهار نظر شدید علیه سرکوب مخالفان در قلمرو چین انتقاد کرده است.

در یک رویداد واشنگتن درباره وضعیت حقوق بشر در هنگ کنگ، سباستین لای گفت که خودسانسوری در مستعمره سابق بریتانیا نتیجه پیش بینی شده سرکوب امنیت ملی در آنجا بود، اما “دورویی” برخی از دولت ها که سعی در تجارت با چین دارند غیرمنتظره بود. .

«ما فوق‌العاده سپاسگزاریم که آمریکایی‌ها در این ارزش‌ها که همه ما مشترک هستند، بسیار قوی‌تر از دولت بریتانیا عمل کرده‌اند. لای که مانند پدرش یک شهروند بریتانیایی است، گفت: دولت بریتانیا بسیار ضعیف بوده است.

لای از این واقعیت ابراز تاسف کرد که بریتانیا خواستار آزادی پدر 75 ساله‌اش نشده بود، کسی که روزنامه دموکراسی را که اکنون تعطیل شده اپل دیلی را تأسیس کرده است و طبق قانون امنیتی هنگ کنگ و قانون فتنه در دوران استعمار متهم است.

لای گفت: «بسیار غم انگیز است که می‌بینیم یک دولت دموکراتیک می‌ترسد – یا حتی از او اجازه می‌خواهد – از طرف یکی از شهروندانش که به خاطر آزادی بیان در زندان است صحبت کند. “این فقط مسخره است.”

دومینیک جانسون، وزیر سرمایه‌گذاری بریتانیا، گفت که او این هفته با مقامات دولتی و مدیران اجرایی در هنگ کنگ دیدار کرده است که اولین سفر رسمی یک مقام ارشد بریتانیا به این شهر در پنج سال گذشته است.

سخنگوی نخست وزیر بریتانیا، ریشی سوناک، در ژانویه گفت که یکی از وزیران وزارت امور خارجه با تیم حقوقی جیمی لای ملاقات کرده است و این وزارتخانه برای مدتی از او حمایت کرده است.

مایک گالاگر، نماینده کنگره آمریکا، رئیس کمیته منتخب مجلس نمایندگان در حزب کمونیست چین، واتیکان را به دلیل عدم حمایت از جیمی لای، که مانند او یک کاتولیک است، مورد انتقاد قرار داد. او گفت: “سکوت واتیکان در مورد نقض حقوق بشر چین و به ویژه پرونده جیمی، کر کننده است.”

سفارت واتیکان در واشنگتن بلافاصله به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

گالاگر گفت که لازم است حقوق بشر به مرکز سیاست خارجی ایالات متحده بازگردد و به دنبال “راه های خلاقانه برای ایجاد شکاف در دیوار آتش بزرگ” – اشاره ای به سانسور آنلاین چین باشد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …