ضررهای دیزنی از پخش جریانی در سه ماهه آخر کاهش یافت

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

برای درک نیروهایی که بزرگترین شرکت های رسانه ای را به هم ریخته اند، به درآمدهای دیزنی نگاه نکنید. اقتصاد جریانی در حال بهبود است – بطور قابل توجهی. اما به اندازه کافی سریع نیست که کاهش را در تلویزیون سنتی که در حال سقوط آزاد است، جبران کند.

دیزنی روز چهارشنبه گفت که زیان در کسب و کار استریم خود در سه ماهه اخیر بالغ بر 659 میلیون دلار بوده است که نسبت به سال قبل بهبود یافته است (و بهبودی چشمگیر از دوره اکتبر تا دسامبر، زمانی که زیان به 1.1 میلیارد دلار رسید). درآمد پخش جریانی 12 درصد افزایش یافت، که نشان دهنده افزایش شدید درآمد به ازای هر مشترک پولی دیزنی پلاس است، معیاری که سرمایه گذاران از نزدیک به آن نگاه می کنند.

مشکل: دیزنی هنوز برای بخش عظیمی از سود خود به کانال های تلویزیونی خط قدیمی متکی است – و این رسانه ها با قطع سیم، هزینه های برنامه های ورزشی و عقب نشینی تبلیغ کنندگان از بین می روند. شبکه های خطی دیزنی (ESPN، کانال دیزنی، ABC، نشنال جئوگرافیک، FX) درآمد عملیاتی خود را 1.8 میلیارد دلار گزارش کردند که 35 درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است. درآمد 7 درصد کاهش یافت.

برخلاف اکثر رقبای خود، دیزنی دارای یک شبکه ایمنی در قالب پارک های موضوعی است. سود عملیاتی در بخش پارک‌ها، تجربیات و محصولات این شرکت با 22 درصد افزایش به 2.2 میلیارد دلار رسید، زیرا استراحتگاه‌های دیزنی در شانگهای و هنگ‌کنگ در نهایت شروع به بهبودی از همه‌گیری کردند. دیزنی لند پاریس به افزایش حضور خود ادامه داد، که تابستان گذشته با افتتاح یک برنامه توسعه با موضوع مارول آغاز شد.

حضور در دیزنی ورلد در فلوریدا و دیزنی لند در کالیفرنیا نیز افزایش یافت، اگرچه هزینه‌های بالاتر – به عنوان مثال، معرفی یک ترن هوایی جدید با موضوع “Tron” – باعث کاهش سودآوری در فلوریدا شد. این شرکت گفت که رزروهای خط کروز دیزنی قوی بود، تا حدی به دلیل گسترش اخیر ناوگان آن.

این اولین سه ماهه کامل دیزنی تحت سلطنت دوم رابرت ایگر بود که در نوامبر به عنوان مدیر اجرایی بازگشت. او جایگزین باب چاپک شد که در پی یک سری اشتباهات، از جمله واکنش شرکت به قوانین آموزشی بحث برانگیز در فلوریدا، توسط هیئت مدیره برکنار شد. پیامدهای این موضوع منجر به نبرد قانونی با فرماندار ران دیسانتیس بر سر توسعه و نظارت آینده Disney World شده است.

به طور کلی، دیزنی 21.8 میلیارد دلار فروش داشته است که 13 درصد افزایش نسبت به سال گذشته نشان می دهد که اندکی از پیش بینی های تحلیلگران فراتر رفته است. دیزنی درآمد هر سهم را 93 سنت گزارش کرد، بدون احتساب موارد خاصی که بر مقایسه ها تأثیر می گذارد، همتراز با انتظارات تحلیلگران.

پس از دوره‌ای که سرمایه‌گذاران شرکت‌هایی مانند دیزنی را به تعقیب مشترکین استریم به هر قیمتی تحت فشار قرار دادند، سال گذشته به یک طرز فکر جدید روی آوردند: سود را به ما نشان دهید. دیزنی بارها گفته است که سرویس پرچمدار دیزنی + تا سپتامبر 2024 سودآور خواهد بود، اما وال استریت در این مورد تردید داشته است.

دیزنی در حال حذف تقریباً 7000 شغل یا تقریباً 4 درصد از کل جهانی خود به عنوان بخشی از کمپین کاهش هزینه ها به میزان 5.5 میلیارد دلار است. تاکنون دو دور اخراج وجود داشته است. دور نهایی تا پایان ماه پیش بینی می شود.

این شرکت به سرمایه گذاری در برنامه های اصلی دیزنی + ادامه می دهد. فصل سوم «ماندالوریان» در ماه مارس وارد سرویس شد. سریال مجلل دیگری که در دنیای «جنگ ستارگان» اتفاق می‌افتد، «آهسوکا» قرار است تابستان امسال در دیزنی پلاس پخش شود.

اما این شرکت، به عنوان بخشی از فشار خود به سمت سودآوری استریم، از تلاش‌های پرهزینه «تحصیل مشترک» – کمپین‌های بازاریابی که سعی در متقاعد کردن مردم برای مشترک شدن دارند، عقب نشینی کرده است. در نتیجه، تعداد مشترکین Disney+ کاهش یافته است. این سرویس تقریباً 158 میلیون مشترک در سراسر جهان دارد که نسبت به دسامبر 2 درصد کاهش داشته است که بیشتر ضررها ناشی از اشتراک های ارزان قیمت در هند است.

دیزنی در سه ماهه امسال 231.3 میلیون اشتراک در سراسر Disney+، Hulu و ESPN+ داشت که نسبت به 234.7 در دسامبر کاهش یافته است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …