پانل FDA به اتفاق آرا اولین قرص ضد بارداری بدون نسخه را توصیه می کند | اخبار آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک هیئت مشاوره ای سازمان غذا و داروی ایالات متحده روز چهارشنبه به استفاده از قرص ضد بارداری پریگو – اوپیل – بدون نسخه رای مثبت داد و راه را برای اولین تایید این کشور برای یک قرص ضد بارداری بدون نسخه هموار کرد.

از زمانی که دادگاه عالی ایالات متحده در سال گذشته حق خاتمه بارداری را لغو کرد، زیرا یک حکم تاریخی در پرونده Roe v Wade در سال 1973 را لغو کرد، ابزارهای پیشگیری از بارداری مورد توجه قرار گرفتند.

پانل در مورد اثربخشی قرص، نه تنها در جمعیت عمومی زنان، بلکه در جمعیت نوجوانان و آنهایی که سواد محدودی داشتند، مثبت بود.

تصمیم مشاوران پس از آن اتخاذ شد که بازبینان FDA در روز جمعه نگرانی‌هایی را در مورد اجازه استفاده روزانه بدون نسخه از Opill مطرح کردند و گفتند تغییر به فروش بدون نسخه می‌تواند منجر به استفاده نامناسب توسط مصرف‌کنندگان شود.

Perrigo’s Opill که در حال حاضر برای استفاده با نسخه تایید شده است، در صورت تایید تنظیم کننده، اولین قرص ضد بارداری بدون استروژن OTC در ایالات متحده خواهد بود.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

FDA به طور کلی از توصیه های متخصصان خود پیروی می کند، اگرچه الزامی به انجام آن ندارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …