گوگل AI PalM 2 جدید را در تلاش برای به دست آوردن مجدد رهبری مجموعه راه اندازی کرد | گوگل

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

گوگل در تلاش است تا تاج خود را به عنوان پیشرو در هوش مصنوعی با PalM 2، یک “مدل زبان نسل بعدی” پس بگیرد که به گفته این شرکت در برخی از وظایف از سایر سیستم های پیشرو بهتر است.

گوگل با افشای هوش مصنوعی پیشرفته در کنفرانس سالانه I/O خود، در کنار یک تلفن تاشو پیکسل و یک تبلت جدید، اعلام کرد که با 25 محصول و ویژگی جدید ساخته خواهد شد، زیرا این شرکت پس از سال‌ها تلاش می‌کند تا با رقبای خود برسد. تولید تحقیقات هوش مصنوعی اما محصولات کمی.

مانند سایر «مدل‌های زبان بزرگ» مانند GPT OpenAI، PaLM 2 یک مدل هوش مصنوعی همه منظوره است که می‌تواند برای تقویت ربات‌های چت به سبک ChatGPT و همچنین ترجمه بین زبان‌ها، نوشتن کد رایانه یا حتی تجزیه و تحلیل و پاسخ به تصاویر استفاده شود. با ترکیب این قابلیت‌ها، کاربر می‌تواند در مورد رستورانی در بلغارستان سؤالی به زبان انگلیسی بپرسد و سیستم می‌تواند پاسخ‌های بلغاری را در وب جستجو کند، پاسخی بیابد، پاسخ را به انگلیسی ترجمه کند، تصویری از مکان اضافه کند – و سپس با یک قطعه کد دنبال کنید تا یک ورودی پایگاه داده برای مکان ایجاد کنید.

اسلاو پتروف، سرپرست پروژه PalM 2، گفت: «انقلاب شبکه عصبی که اکنون در حال تجربه آن هستیم، حدود 10 سال پیش آغاز شد و تا حدودی در گوگل آغاز شد.» پیشرفت های هوش مصنوعی از جمله “ترانسفورماتور”، T در GPT [Generative Pre-Trained Transformer]پتروف گفت که از تحقیقات این شرکت حاصل شده است.

او افزود: «ما واقعاً هیجان‌زده‌ایم که این مدل‌ها را به‌طور گسترده در خارج از کشور در دسترس قرار دهیم، زیرا می‌خواهیم ببینیم مردم با آن‌ها چه کاری می‌توانند انجام دهند». ما معتقدیم که آنها فرصت‌های زیادی را برای انجام کارهایی که قبلاً جادویی و واقعاً دور از دسترس بودند، باز خواهند کرد، اما اکنون به لطف پیشرفت شگفت‌انگیز در یادگیری ماشینی که در سال‌های گذشته شاهد آن بوده‌ایم، می‌توان این کار را انجام داد. ”

واضح ترین راه برای تعامل با PalM 2 در چت ربات خود گوگل، Bard خواهد بود، که برای اولین بار در معرض دید عموم قرار می گیرد و در سطح جهانی عرضه می شود. با حداکثر استفاده از قابلیت های چند زبانه PalM 2، Bard به زبان های ژاپنی و کره ای و همچنین انگلیسی نیز موجود است و این شرکت قصد دارد به موقع از 40 زبان پشتیبانی کند.

کاربران چت بات همچنین می‌توانند برای اولین بار عکس‌های بارد را ارسال کنند، شرکتی که نمونه‌ای از ارسال عکس قفسه آشپزخانه و درخواست دستور پخت با استفاده از مواد تشکیل دهنده را ارائه می‌کند. در یک معکوس از هنجار، این ویژگی مشابهی را تکرار می‌کند که OpenAI در کنار راه‌اندازی جدیدترین و قدرتمندترین مدل هوش مصنوعی خود، GPT-4، وعده داده بود، اما هنوز در دسترس عموم قرار نگرفته است، و گوگل را به عنوان پیشرو در راه به اصطلاح «به‌جا می‌گذارد. قابلیت های چندوجهی

در ویژگی جدیدی که شرکت آن را “Duet AI” نامیده است، کاربران برنامه های “Workspace” گوگل – Gmail، Docs، Slides و Sheets – همچنین می توانند از هوش مصنوعی Palm 2 به عنوان نویسنده مشترک متن، صفحات گسترده و اسلایدها استفاده کنند. . برای مثال، یک تولیدکننده تصویر که در اسلایدهای Google تعبیه شده است، به شما اجازه می‌دهد تا ایده‌های خود را به‌عنوان هوش مصنوعی تجسم کند، در حالی که دکمه «به من کمک کن بنویسم» در Google Docs می‌تواند به طور خودکار مجموعه‌ای از متن را تولید کند. در یک مثال، «پست شغلی برای یک نماینده فروش منطقه‌ای» به سرعت به شرح کامل شغل، مملو از فضاهای واضح برای وارد کردن جزئیات خاص مانند نام شرکت و مکان، گسترش یافت.

اما سلب مسئولیت مبنی بر اینکه این ابزار “یک ابزار کمکی برای نوشتن خلاقانه است و قرار نیست واقعی باشد” زیربنای معضل گوگل است: عجله کردن این فناوری برای شکست دادن رقبا خطرات سوء رفتار نرم افزار هوش مصنوعی را نیز به همراه دارد. راه اندازی سیستم هوش مصنوعی در آخرین لحظه جمع آوری شد و به روز رسانی های دقیق تنها ساعاتی قبل از اینکه ساندار پیچای، مدیر اجرایی شرکت در کنفرانس روی صحنه برود، برای خبرنگاران ارسال شد.

در تحقیقات اولیه خود، این شرکت هشدار داد که سیستم‌های ساخته شده بر روی PalM 2 «به تولید آسیب‌های زبانی سمی ادامه می‌دهند» و برخی از زبان‌ها تقریباً در یک پنجم تمام آزمایش‌ها به سؤالات مربوط به سیاه‌پوستان پاسخ‌های «سمی» می‌دهند، که بخشی از دلایل Bard است. ربات چت در زمان راه اندازی تنها به سه زبان موجود است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …