پلیس بریتانیا پس از صدور حکم در پرونده افترا، تحقیقات مربوط به تجاوز جنسی در سال 2010 را بازگشایی کرد | اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پلیس نورث‌آمبریا در حال بازگشایی تحقیقات تجاوز جنسی زنی است که به دلیل نوشتن در مورد تجربه‌اش شکایت کرده بود، اقدام افترا علیه او را شکست داد.

ماه گذشته، دادگاه عالی دریافت که نینا کرسول در سال 2010 در حالی که 20 ساله بود در ساندرلند در سال 2010 ثابت کرده بود که توسط بیلی هی، هنرمند خالکوبی، “بر اساس احتمالات ثابت کرده است که مورد تجاوز جنسی خشونت آمیز قرار گرفته است”.

کرسول گفت که این تحقیقات یک “حرکت مثبت” بود و او امیدوار بود بتوان از آن درس گرفت، اما خیلی دیر انجام شد.

او گفت: “من از همکاری خوشحالم، اما نمی توانم احساس کنم که انگیزه محافظت از من و محافظت از زنان دیگر نیست.” پلیس فقط از زمانی که رسانه ها درگیر شده اند و یک قاضی دادگاه عالی آنها را فراخوانده است وارد عمل شده است، بنابراین احساس می کنم 13 سال برای من دیر شده است.

هی در سال 2020 علیه کرسول به دلیل یک وبلاگ و پست های رسانه های اجتماعی که در اوج جنبش #MeToo نوشته بود، اقدام قانونی کرد. او با نام هی، نوشت که او زمانی که از یک کلوپ شبانه به خانه می رفت، به او حمله کرد، جایی که اوایل همان شب با هم آشنا شده بودند. او این ادعاها را رد می کند.

خانم قاضی هدر ویلیامز حکم داد که بر اساس احتمالات کرسول مورد حمله قرار گرفته است و تحقیقات اولیه پلیس را “ناقص … و سطحی” خواند.

کرسول، کپی‌نویس، ساعاتی پس از این حادثه در سال 2010 به پلیس گفت که توسط هی مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است. مأموران در ساعت 6:33 صبح، قبل از خواب و در حالی که هنوز تحت تأثیر الکل بود، با او صحبت کردند. چند ساعت بعد، این حادثه به عنوان “بدون جرم” ثبت شد.

پس از اینکه یک دهه بعد توسط هی تهدید به اقدام قانونی شد، کرسول دوباره این حمله را به پلیس گزارش داد. وکلای او در نامه‌ای اعلام کردند که این زوج فقط «گروهی رقصیدند و گپ زدند»، اما وقتی از سوی پلیس بازجویی شد، هی گفت که با کرسول کلوپ شبانه را ترک کرده و سعی کرده است او را ببوسد، اما وقتی او از آنجا دور شد متوقف شد. پلیس تحقیقات را دوباره آغاز کرد اما به این نتیجه رسید که هیچ چشم انداز واقع بینانه ای برای پیگرد قانونی وجود ندارد.

پس از این حکم، کرسول گفت که مشتاقانه منتظر شفا و ادامه زندگی خود است.

اما او گفت که وقتی جمعه گذشته دو افسر پلیس بدون هشدار به خانه او آمدند، بار دیگر احساس ناآرامی کرد. او گفت: «من به شدت دچار وحشت شدم. و من فکر کردم: خدایا، الان چیه؟

او گفت که این دو افسر مرد گفتند که یک افسر ارشدتر می خواهد با او صحبت کند اما دلیل آن را به او نمی گویند. سپس، پس از اینکه مادرش با آنها تماس گرفت و از آنها خواست که دیگر بی خبر حاضر نشوند، آنها برای بار دوم ملاقات کردند.

کرسول گفت که از کل تجربیاتش با پلیس از طریق ایمیل به کیم مک گینس، پلیس نورثامبریا و کمیسر جنایی شکایت کرده است. او گفت که او روز دوشنبه ایمیلی دریافت کرد که در آن پلیس در حال بازگشایی تحقیقات است.

او گفت: «من وارد حالت جنگ یا پرواز کامل شدم. این به این معنا نبود که من تمایلی به همکاری نداشتم. من فقط یک پاسخ ضربه روحی داشتم.»

او گفت که به طور کامل با تحقیقات همکاری خواهد کرد، اما او همچنین امیدوار است که پلیس از اشتباهاتی که در طول پرونده او مرتکب شده، از جمله در مورد تعامل با قربانیان تروما، درس بگیرد. او گفت: «خوب خواهد بود که پلیس به بررسی اشتباهاتش بپردازد، پاسخ هایی بدهد و درس هایی بیاموزد.

سخنگوی پلیس نورثامبریا گفت: “ما می توانیم تأیید کنیم که در حال بازگشایی تحقیقات در مورد گزارش تجاوز جنسی از سال 2010 هستیم. بنابراین اظهار نظر بیشتر در این مرحله نامناسب است.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …