موج عبور مهاجران جدید نیست. چرا مرز غرق شده است؟

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دوران ریاست جمهوری بایدن با افزایش جهانی مهاجرت همزمان شده است و فشار در مرز جنوبی ایالات متحده به شدت احساس شده است. بر اساس جدیدترین داده های موجود – بالاترین تعداد دستگیری ها در دهه های گذشته – مقامات از فوریه 2021 تا مارس امسال بیش از پنج میلیون بار مهاجران را در حال عبور بدون مجوز از مرز دستگیر کردند.

پس از اینکه دولت بایدن یک قانون بهداشتی اضطراری موسوم به عنوان 42 را که میلیون ها بار برای اخراج سریع مهاجران استفاده شده است، لغو کرد، مقامات خود را برای افزایش بیشتر آماده می کنند.

حدود 660000 مهاجر در این ماه در مکزیک منتظر بودند که به احتمال زیاد در روزها و هفته های آینده آماده ورود به ایالات متحده هستند. بر اساس تحلیل اخیر اطلاعات امنیت داخلی که توسط نیویورک تایمز به دست آمده است، تعداد بیشتری از آمریکای مرکزی به سمت شمال حرکت می کنند. روز سه شنبه، مقامات مرزی بیش از 11000 مهاجر را که به طور غیرقانونی از این کشور عبور کرده بودند، دستگیر کردند که این افزایش نسبت به 7000 تا 8000 گذرگاه در روز در هفته گذشته است.

مرز و سیستم مهاجرت ایالات متحده برای مدیریت این همه مردم مجهز نیست. اما عبور غیرقانونی به ایالات متحده برای بسیاری به تنها گزینه تبدیل شده است زیرا راه های قانونی کمتری وجود دارد.

به همین دلیل است که مرز در اثر موج مهاجرت کمان می‌یابد.

جدیدترین قوانین اصلی ایالات متحده برای پناهندگان، پناهجویان و اجرای مهاجرت به دهه 1980 و 90 برمی گردد. هیچ کدام به طور قابل توجهی به روز نشده اند تا با چالش های مدرن سازگار شوند.

برای مثال، محدودیت‌های ویزاهایی که به افراد اجازه کار در ایالات متحده را می‌داد، بر اساس اندازه اقتصاد این کشور در دهه 1990 بود. این محدودیت ها تا حد زیادی ثابت مانده اند، حتی اگر اقتصاد از آن زمان بیش از دو برابر رشد کرده است.

علاوه بر این، تأسیسات ساخته شده در مرز در ابتدا برای نگهداری مردان مکزیکی طراحی شده بود که در جستجوی کار به طور غیرقانونی از آنجا عبور می کردند. آنها شبیه محیط های زندان هستند که در آن افراد در یک فضای واحد جمع می شوند. دولت اذعان کرده است که این امکانات برای نگهداری کودکان و سایر جمعیت های آسیب پذیر ایمن نیست. در طول دهه گذشته، ایالات متحده فضاهای موقت اضافی را برای پاسخگویی به نیازهای خانواده ها و کودکان ایجاد کرده است، اما هنوز برای رسیدگی به تعداد زیادی از افرادی که وارد کشور می شوند کافی نیست.

اقدامات اجرایی در مرز عمدتاً برای مهاجرانی طراحی شده بود که سعی می‌کردند از گرفتار شدن توسط مقامات فرار کنند، نه برای هزاران نفر از مردمی که از بحران‌های انسانی فرار می‌کنند و پس از رسیدن به مرز خود را به مقامات تسلیم می‌کنند و بسیاری امیدوارند که به دنبال پناهندگی باشند.

قانون‌گذاران دموکرات و جمهوری‌خواه به دلیل اختلاف نظر گسترده‌تر در مورد اینکه چه کسی باید اجازه ورود و اقامت در ایالات متحده و مدت زمان آن را داشته باشد، نتوانسته‌اند در مورد چگونگی به‌روزرسانی قوانین قدیمی به مصالحه دست یابند. این موضوع به حدی قطبی شده است که اعضای یک حزب سیاسی در مورد اینکه بازنگری در قانون چگونه باید باشد در مورد طیف وسیعی از موضوعات مانند مهلت دادن به مهاجران نیازمند و اضافه کردن کارگران خارجی به نیروی کار ایالات متحده اختلاف نظر دارند.

یکی از بزرگترین دلایل افزایش مهاجرت، تعداد دولت های شکست خورده و مستبد در نیمکره غربی است. اقتصادهای نابسامان که به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا، بحران‌های بشردوستانه و تحولات سیاسی بدتر شده‌اند، مردم را مجبور به فرار از خانه‌های خود برای داشتن یک زندگی امن‌تر و پایدارتر در ایالات متحده کرده است.

برای بسیاری از مهاجران، از جمله مهاجران کوبا، هائیتی، نیکاراگوئه و ونزوئلا، وضعیت به حدی ناامیدکننده است که خطر سفر خطرناک و دور زدن احتمالی توسط مقامات آمریکایی بر ادامه زندگی در شرایط وخیم ارجحیت دارد.

جیسون هاوسر، یکی از مقامات ارشد سابق مهاجرت در دولت بایدن، گفت: «ایالت های شکست خورده در نیمکره غربی این بیماری است. جریان مهاجران به سمت مرزها که سازمان های ما را تحت فشار قرار داده است، نشانه آن است.

هر زمان که مهاجرت افزایش می یابد، مقامات مرزی به دلیل ظرفیت محدود برای نگهداری افراد در بازداشت به سرعت غرق می شوند. بنابراین مهاجران اغلب با این انتظار آزاد می شوند که با مقامات بررسی کنند و برای روز خود در دادگاه مهاجرت حاضر شوند. دولت فدرال مدت‌هاست که به جوامع مرزی برای ایجاد توقف‌های استراحت و سرپناه برای مهاجران متکی بوده است. با این حال، در حالی که بودجه فدرال در سال گذشته افزایش یافته است، برای رفع نیازهای سازمان های غیرانتفاعی و دولت های محلی کافی نیست.

در حال حاضر تنش در شهرهای مرزی بالاست. دست‌کم هشت مهاجر روز یکشنبه در براونزویل، تگزاس، پس از برخورد راننده یک خودروی شاسی بلند در میان جمعیتی که در کنار یک پناهگاه بی‌خانمان‌ها ایستاده بودند، کشته شدند. همچنین گزارش‌هایی مبنی بر خوابیدن مهاجران در خیابان‌های ال پاسو وجود دارد، زیرا ظرفیت پناهگاه‌ها تکمیل شده است. در اقدامی غیرمعمول، وزارت امنیت داخلی به مقامات مرزی و مهاجرتی به جوامع ال پاسو دستور داد تا افرادی را که به طور غیرقانونی بدون شناسایی از این کشور عبور کرده بودند، دستگیر کنند. این عملیات باعث شد که صدها مهاجر خود را به مقامات تسلیم کنند و برخی از مناطق شلوغ تر را پاکسازی کنند.

دولت فدرال همچنین برنامه ای برای انتقال ایمن مهاجران آزاد شده به شهرهای دیگر ایالات متحده یا ارائه حمایت کافی به دولت های محلی که به مهاجران پس از حضور در آنجا کمک می کنند، ندارد. علاوه بر این، مهاجران ماه ها قادر به درخواست مجوز کار در ایالات متحده نیستند. توانایی کار قانونی می تواند به آنها کمک کند تا هزینه های مسکن خود را پوشش دهند و فشار را از سیتی کم کنند

هنگامی که مهاجران از بازداشت مرزی با دستورات لازم برای حضور در دادگاه در تاریخ معینی آزاد می شوند، تعداد زیادی پرونده های معلق در انتظار دادگاه افزایش می یابد. اخیراً، تاریخ های دادگاه سال ها قبل برنامه ریزی می شود. بسیاری از مهاجرانی که وارد ایالات متحده می شوند به بیش از 11 میلیون نفری که در حال حاضر در این کشور هستند و راهی برای اقامت دائم ندارند، خواهند پیوست.

همچنین در سایر آژانس های فدرال که در رسیدگی به درخواست های قانونی پناهندگی دخیل هستند، مانند ویزا و تلاش برای متحد شدن با اعضای خانواده ای که قبلاً در کشور هستند، وجود دارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …