آدامز، شهردار نیویورک، خفه شدن مرگبار مترو را «تراژدی که هرگز نباید اتفاق می‌افتاد» می‌خواند.

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

نیویورک — اریک آدامز، شهردار نیویورک روز چهارشنبه گفت که مرگ جردن نیلی به دست یکی از مسافران مترو «تراژدی است که هرگز نباید اتفاق می‌افتاد» و متعهد شد برای کمک به افرادی که دچار بحران‌های سلامت روان هستند، اقدامات بیشتری انجام دهد.

آدامز، افسر پلیس سابق که به دلیل واکنش خاموش اولیه خود به مرگ نیلی مورد انتقاد قرار گرفت، گفت: «دلم برای خانواده جردن است، که از درد و تردید زیادی در مورد شرایط مرگ او رنج می برند.

نیلی در اول ماه مه هنگامی که دنیل پنی، سرباز تفنگدار دریایی ایالات متحده، او را در یک قفسه سینه در قطار مترو منهتن قرار داد، درگذشت.

نیلی 30 ساله شبیه‌ساز سابق مایکل جکسون بود که برای کارکنان خدمات شهری که سعی می‌کردند به افراد بی‌خانمان مبتلا به بیماری روانی کمک کنند، شناخته شده بود.

یک روزنامه نگار مستقل که ویدئویی از دقایق پایانی نیلی را ضبط کرده بود، گفت که نیلی بر سر مسافران دیگر فریاد می زد اما زمانی که پنی او را روی زمین کشید و سنجاق کرد، به کسی حمله نکرد. این ویدئو دو نفر دیگر از سواران مترو را نشان می دهد که به نگه داشتن نیلی کمک می کنند.

نیلی در جریان مبارزه هوشیاری خود را از دست داد و در بیمارستان فوت شد.

دفتر بازرسی پزشکی حکم داد که نیلی در اثر قتل ناشی از فشردگی گردن جان خود را از دست داده است، اما گفت که مسئله مجرمیت کیفری به عهده سیستم حقوقی خواهد بود. الوین براگ، دادستان منطقه منهتن قول داده است که تحقیقات کاملی را انجام دهد.

پنی 24 ساله هفته گذشته از طریق وکلایش گفت که تنها پس از تهدید نیلی او و سایر مسافران را از خود محافظت می کند.

وکلای او توماس کنیف و استیون رایزر می‌گویند: «دانیل هرگز قصد آسیب رساندن به آقای نیلی را نداشت و نمی‌توانست مرگ نابهنگام او را پیش‌بینی کند».

اعتراضات در روزهای پس از مرگ نیلی آغاز شد و تظاهرکنندگان خواستار دستگیری پنی شدند.

از آنجایی که نیلی سیاه‌پوست بود و پنی سفیدپوست است، برخی بازتاب‌هایی از پرونده تقریباً 40 ساله برنهارد گوتز، یک مرد مسلح سفیدپوست را می‌بینند که پس از تیراندازی به چهار مرد سیاه‌پوست در قطار مترو در سال 1984، به جرم حمل سلاح محکوم شد.

اولین پاسخ آدامز به این برخورد مرگبار، امتناع از محکوم کردن پنی و ارجاع به حقوق مسافران مترو برای اقدام در شرایط خاص بود.

آدامز پس از اولین گزارش مرگ نیلی گفت: «من یک افسر پلیس ترانزیت سابق بودم و به بسیاری از کارهایی که مسافری داشتید که به کسی کمک می کرد پاسخ می دادم.

خانواده نیلی در اوایل این هفته بیانیه ای صادر کردند و از پاسخ شهردار انتقاد کردند.

دونت میلز، وکیلی که توسط عمه و پدر نیلی استخدام شده است، گفت: «شهردار طرفی را انتخاب کرده است. ارائه این موضوع به عنوان بهانه ای برای آقای پنی بسیار غیرمسئولانه است، این کار با حسن نیت به عنوان شهردار عمل نمی کند و این بی احترامی به خانواده ای است که متحمل خسارت شده اند.

آدامز در یک سخنرانی زنده از شهرداری در روز چهارشنبه، سعی کرد با این اتهام که به نیلی اهمیت نمی‌دهد مقابله کند. او خاطرنشان کرد که نیلی با پسرش، جردن کلمن، نام مشترکی دارد و گفت که همه نیویورکی‌ها «باید با هم همکاری کنند تا برای برادران و خواهرانمان که با بیماری‌های روانی جدی دست و پنجه نرم می‌کنند، کار بیشتری انجام دهند.»

میلز، وکیل خانواده نیلی، پیامی برای نظر دادن درباره سخنرانی آدامز ارسال کرد.

تلاش برای هدایت افراد بی خانمان مبتلا به بیماری روانی به سمت سرپناه و درمان، برای آدامز، یک دموکرات، از زمان روی کار آمدن او در آغاز سال 2022، اولویت بوده است.

آدامز در ماه نوامبر طرحی را برای بستری شدن غیرارادی برخی از بیماران روانی شدید در بیمارستان با اشاره به “تعهد اخلاقی شهر برای اقدام” اعلام کرد.

این رویکرد توسط برخی از مدافعان آزادی های مدنی به عنوان بیش از حد تهاجمی مورد انتقاد قرار گرفت، اما آدامز روز چهارشنبه گفت که شهر “در ماه های اخیر موفق شده بسیاری از افراد در بحران را به بیمارستان بیاورد که به شدت به مراقبت نیاز داشتند”.

آدامز از قانونگذاران ایالت نیویورک خواست قانونی را تصویب کنند که راه را برای درمان بیماران روانی بی خانمان هموار کند.

نیلی اولین عضوی از خانواده اش نبود که با خشونت جان خود را از دست داد. مادرش کریستی نیلی در سال 2007 ناپدید شد و جسد او در یک چمدان در برانکس پیدا شد.

دوست پسر کریستی نیلی به خفه کردن او متهم شد و جردن نیلی در دادگاه قتل دوست پسر شهادت داد.

سلامت روان نیلی در مقطعی پس از آن رو به وخامت گذاشت و آدامز گفت که این مرد جوان طی سال‌ها با بسیاری از سازمان‌های شهری و سازمان‌ها و ارائه‌دهندگان جامعه‌محور تعامل داشته است. آدامز گفت: سیستمی که با تحقیق و پاسخگویی شروع می شود.

آدامز گفت که او رهبران پنج سازمانی را که با شهر قرارداد دارند برای ارائه خدمات کمک رسانی به بی خانمان ها برای نشستی در هفته آینده گرد هم می آورد تا نتایج را برای افراد مبتلا به بیماری های روانی جدی بهبود بخشد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …