طرح های لغو سیستم اجاره ای “فئودالی” در انگلستان و ولز متوقف شد | اجاره

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پس از نبرد بین داونینگ استریت و مایکل گوو، طرح‌های لغو سیستم «فئودالی» اجاره‌ای در سراسر انگلستان و ولز کنار گذاشته شد.

گوو، وزیر مسکن، ماه آینده مجموعه ای از اقدامات را برای محافظت از 10 میلیون بریتانیایی که خانه هایشان را به صورت اجاره ای در اختیار دارند، به عنوان بخشی از یک سخنرانی مهم پس از ماه ها درگیری های حزبی بر سر مسکن اعلام خواهد کرد.

انتظار می‌رود این اقدامات شامل سقف اجاره زمین، اختیارات بیشتر برای مستاجرین برای انتخاب شرکت‌های مدیریت املاک خود و ممنوعیت مالکان ساختمان باشد که اجاره‌کنندگان را مجبور به پرداخت هرگونه هزینه‌های قانونی که به عنوان بخشی از اختلافات متحمل می‌شود، باشد.

اما گوو علیرغم تعهدی که در ژانویه مبنی بر پایان دادن به آن در سال جاری داده شد، از لغو کامل مالکیت اجاره ای خودداری خواهد کرد.

سخنگوی دپارتمان تسطیح، مسکن و جوامع گفت: «ما مصمم هستیم تا از اجاره‌دهندگان بهتر محافظت کنیم و آنها را توانمند کنیم تا هزینه‌های غیرمنطقی را به چالش بکشند.

ما قبلاً پیشرفت‌های قابل توجهی در بازار ایجاد کرده‌ایم – پایان دادن به اجاره زمین برای اکثر اجاره‌های مسکونی جدید و اعلام برنامه‌هایی برای تسهیل و ارزان‌تر کردن اجاره‌دهندگان برای تمدید اجاره یا خرید ملک آزاد.

ما در راستای تعهد مانیفست خود، اصلاحات بیشتری در اجاره نامه را بعداً در این مجلس ارائه خواهیم کرد.»

میلیون‌ها بریتانیایی از طریق اجاره خانه‌های خود را دارند که باعث می‌شود آنها مجبور شوند هزینه‌های اضافی از جمله اجاره زمین و هزینه خدمات را به مالک ساختمان بپردازند.

صاحبان آپارتمان اغلب مجبورند ده ها هزار پوند برای تعمیر قسمت های مشترک ساختمان های خود بپردازند، حتی اگر با کار انجام شده مخالف باشند.

گوو برای مدت طولانی قول داده که این سیستم را از بین ببرد و در اوایل سال به ساندی تایمز گفته بود که می‌خواست امسال این کار را انجام دهد.

او گفت: “من معتقد نیستم که اجاره به هیچ وجه منصفانه است.” «این یک سیستم فئودالی منسوخ است که باید از بین برود. و ما باید به سمت یک سیستم بهتر حرکت کنیم و مردم را از آن رها کنیم.»

گوو به همکاران دولتی گفت که پایان دادن به اجاره‌نشینی برنده رای خواهد بود و می‌تواند به حزب کمک کند شهرت خود را در میان رای‌دهندگان جوان‌تر شهری که احتمال بیشتری برای مالکیت آپارتمان دارند، بازیابی کند.

جدیدترین نظرسنجی YouGov نشان می‌دهد که اگر انتخابات فردا برگزار شود، کمتر از 15 درصد از افراد زیر 50 سال به محافظه‌کاران رأی می‌دهند. نظرسنجی جداگانه YouGov نشان داد که کمتر از نیمی از رای دهندگان از ایده پایان دادن به اجاره نامه حمایت می کنند، در حالی که تنها 10 درصد با آن مخالف هستند.

گوو می‌خواست اجاره‌ای را برای آپارتمان‌ها با سیستم «مشترک» جایگزین کند، سیستمی که در کشورهای دیگر استفاده می‌شود و به مالکان اجازه می‌دهد در مورد آنچه که باید در مناطق مشترک ساختمان اتفاق بیفتد تصمیم‌گیری مشترک بگیرند.

چندین منبع دولتی به آبان نیوز گفته اند که داونینگ استریت طرح گوو را عقب نشینی کرده است، با این حال، مقامات نخست وزیر استدلال می کنند که زمان کافی تا انتخابات سال آینده برای اعمال چنین اصلاحات عمده ای وجود نخواهد داشت.

یکی از آنها گفت: “گوو می خواست در اصلاحات اجاره نشینان حداکثر گرا باشد، اما ما در حال حاضر فرصتی برای حداکثر گرایی نداریم.”

این اولین باری نیست که Gove توسط سایر بخش ها مهار می شود. در ماه فوریه، به دلیل نگرانی در مورد نحوه مدیریت پول عمومی، بخش ارتقاء سطح از خرج کردن پول برای پروژه های سرمایه ای جدید منع شد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

همچنین این اولین باری نیست که او مجبور می شود به دلیل مخالفت های درون حزبی خود، طرح های مسکن خود را کاهش دهد.

سال گذشته او هدف اجباری شوراهای محلی برای ساختن 300000 خانه جدید در سال پس از مخالفت محافظان محافظه‌کار را کنار گذاشت و در عوض آن را داوطلبانه کرد.

این اقدام ده‌ها شورای محلی را بر آن داشت تا طرح‌های خانه‌سازی محلی خود را متوقف یا کاهش دهند، که منجر به فروپاشی تعداد خانه‌های در حال ساخت طی چند سال آینده شد.

فدراسیون خانه سازان اوایل سال جاری هشدار داد که عرضه مسکن جدید در انگلیس به زودی به پایین ترین سطح خود از زمان جنگ جهانی دوم خواهد رسید.

آخرین سقوط Gove، مبارزانی را که سال‌ها برای پایان دادن به مالکیت اجاره‌ای بحث کرده‌اند، ناامید خواهد کرد.

هری اسکافین، یکی از بنیانگذاران Commonhold Now، یک گروه کمپین ضد اجاره، گفت: «مایکل گوو به وضوح گفته است که اجاره – که ریشه در رعیت و ارباب نشینی دارد – جایی در یک جامعه متمدن ندارد و باید لغو شود.

در این دستور کار تا 10 میلیون رای وجود دارد. به حزب محافظه‌کار توصیه می‌شود که در اینجا جسور باشد و رژیم سمی اجاره‌ای تحت کنترل مالکان را به تدریج کنار بگذارد.»

گوو استدلال خواهد کرد که اصلاحاتی که او اعمال می کند به تشویق افراد بیشتری برای خرید آپارتمان و در نتیجه توسعه دهندگان بیشتری برای ساخت آنها کمک می کند.

او استدلال می‌کند که اگر شهرها متراکم‌تر شوند، دولت می‌تواند بحران مسکن کشور را بدون نیاز به ساخت و ساز در زمین‌های سبز، کاهش دهد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …