کارگر از روند شکایت پس از گذشت سه سال از پرونده آزار و اذیت دفاع می کند | کار یدی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

حزب کارگر پس از سه سال زمان برای تحقیق درباره ادعای آزار و اذیت جنسی توسط یک زن علیه یک دستیار ارشد، از سیستم شکایات خود دفاع کرده است.

به گفته پولیتیکو، مردی که 20 سال از شاکی بزرگتر است، به گفته پولیتیکو، با وجود اینکه شکایت مورد تایید قرار گرفت، اجازه دارد به کار برای حزبی که مشاور یکی از مدیران حزب کارگر است ادامه دهد.

سخنگوی کیر استارمر تاکید کرده است که رهبر حزب “رویکردی بدون مدارا در قبال آزار جنسی” دارد و “اطمینان دارد که این روند مستقل، کامل و قوی است”.

با این حال، برخی از نمایندگان حزب کارگر نگرانند که روند مستقل این حزب به یک دستیار ارشد مرد اجازه داده است که به نقش خود بازگردد، حتی اگر او تحریم شده است.

گفته می شود که او زمانی که این زن در 20 سالگی بوده و به عنوان کارآموز کار می کرده است، او را زیر آزموده است. او با استفاده از فرآیند داخلی موجود در آن زمان شکایتی را مطرح کرد. پس از تایید شکایت، به مرد گفته شد که نامه عذرخواهی بنویسد و اقدام دیگری صورت نگرفت.

او سپس از رفتار او در اوایل سال 2020 به حزب کارگر شکایت کرد. اما پس از گذشت یک سال بدون نتیجه، حزب گفت که سابقه پاسخگویی به شکایت او را ندارد و از او خواست تایید کند که آیا می‌خواهد به شکایت خود ادامه دهد یا خیر.

در این ماه، به او گفته شد که شکایت او دوباره تایید شده است و مردی که مشاور یکی از اعضای حزب کارگر است، “اخطار نهایی” دریافت خواهد کرد.

سخنگوی استارمر از گمانه زنی در مورد اینکه آیا مقامات ارشد حزب می دانستند شاکی کیست یا شرایط شکایت چیست، خودداری کرد.

سخنگوی رهبر حزب کارگر در پاسخ به سؤالاتی در مورد سرعت این فرآیند افزود: «تعداد زیادی از عوامل وجود دارد که چرا این فرآیندها ممکن است زمان ببرد، تا سطح همکاری فرد … این ادعا علیه آن مطرح شده است.

«یا ممکن است مواردی وجود داشته باشد که شاکی با توجه به تجربه‌اش بخواهد با سرعت خاصی به پرونده رسیدگی کند. ما باید به آن احترام بگذاریم و اجازه دهیم که پرونده با سرعت مناسب با شرایط پیش برود.»

این کارآموز سابق به پولیتیکو گفت: «دوبار احساس ناامیدی می‌کند – از طرف مردی که تصمیم گرفت در محل کارم احساس ترس و آسیب‌پذیری به من بدهد، و از طرف حزبی که به نظر می‌رسد راضی است که به او اجازه دهد شغلش را حفظ کند و خطر مواجه شدن با دیگر زنان جوان را داشته باشد. همان تجربه».

شارلوت نیکولز، نماینده حزب کارگر در وارینگتون نورث، به آبان نیوز گفت: «تحمل صفر باید به معنای تحمل صفر باشد. چه اقدامات حفاظتی برای اطمینان از ایمن ماندن همه افرادی که با این دستیار کار می کنند، از جمله کارآموزان احتمالی، اتخاذ شده است؟

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

“این مثال این سوال را مطرح می کند که چرا یک نفر راضی است که کسی مانند این برای او کار کند.”

یکی دیگر از نمایندگان زن ارشد گفت که این سیستم “بسیار پیچیده است، زیرا حزب نظارت نمی کند که نمایندگان چه کسانی را استخدام کنند، و حزب صلاحیت تحریم معاون پارلمان را ندارد.”

رزی دافیلد، نماینده حزب کارگر در کانتربری، در توییتی نوشت: «این خوب نیست. و من انتظار دارم که آن را با صدای بلند توسط همکاران و رهبرم کیر استارمر محکوم کنم.»

کلر رینولدز، مدیر شبکه زنان کارگر، اذعان کرده است که سیستم شکایات این حزب در سال‌های اخیر پیشرفت‌های زیادی داشته است.

او به آبان نیوز گفت: «آنچه که نیست «مستقل» است. توصیه های مستقلی وجود دارد، اما تصمیمات همچنان توسط اعضای حزب کارگر گرفته می شود که البته روابط و سیاست های خاص خود را دارند، اگرچه آموزش های مناسبی در حال حاضر وجود دارد.

LWN معتقد است که زنان فقط از اولین تماس تا نتیجه نهایی به یک سیستم کاملا مستقل اعتماد کامل خواهند داشت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …