دادگاه عالی ماساچوست حکم 37 میلیون دلاری را برای زنی که سیگار مارلبرو لایتز می کشید و به سرطان مبتلا شده بود تایید کرد.

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بالاترین دادگاه در ماساچوست حکم 37 میلیون دلاری زنی را تایید کرد که گفته بود پس از تغییر سیگار مارلبرو لایت به سرطان مبتلا شده است زیرا فکر می‌کرد این سیگارها کمتر از آنچه قبلا سیگار کشیده بود خطرناک هستند.

BOST0N — بالاترین دادگاه در ماساچوست حکمی تقریباً 37 میلیون دلاری را برای زنی تأیید کرد که گفت پس از تغییر سیگار مارلبرو لایت به سرطان مبتلا شده است زیرا فکر می‌کرد این سیگارها نسبت به سیگارهای مارلبورو رد که قبلاً کشیده بود خطر کمتری دارند.

حکم وحدت رویه دادگاه عالی قضایی در روز سه‌شنبه اعلام کرد که اگر پاتریشیا والش گرین کمتر سیگار می‌کشید یا زودتر سیگار می‌کشید اگر تحت تأثیر ادعاهای فیلیپ موریس مبنی بر ایمن‌تر بودن مارلبرو لایتز قرار نمی‌گرفت.

دادگاه در تصمیم خود نوشت: «فیلیپ موریس اظهار داشت که چنین محصولاتی، از جمله مارلبورو لایتز، قطران و نیکوتین کمتری دارند و جایگزین سالم‌تری برای سیگارهای معمولی هستند».

دادگاه گفت، اما فیلیپ موریس هرگز برای مصرف کنندگان خود فاش نکرد که تحقیقات داخلی که در اواخر دهه 1970 انجام داد نشان داد که دود مارلبرو لایتز بیشتر احتمال دارد باعث آسیب DNA شود که می تواند منجر به سرطان شود.

روز چهارشنبه ایمیلی برای درخواست نظر با Altria، شرکت مادر فیلیپ موریس ارسال شد.

به گفته دادگاه، گرین در محاصره تبلیغات سیگار بزرگ شد و اولین مارلبرو خود را در سال 1971 در سن 13 سالگی دود کرد. او در دبیرستان روزانه یک بسته سیگار می کشید.

دادگاه گفت که او چندین بار با استفاده از روش‌های مختلف از چسب‌های نیکوتین گرفته تا هیپنوتیزم را ترک کرد، قبل از اینکه در سال‌های 1979 و 1980 موفق به ترک سیگار برای یک دوره 9 ماهه شود.

دادگاه گفت، هنگامی که او سیگار کشیدن را پس از مکث 9 ماهه از سر گرفت، پس از مشاهده تبلیغاتی که در آنها قول می‌داد که قیر کمتر و نیکوتین کمتری تحویل می‌دهند، از سیگارهای مارلبرو رد به مارلبرو لایتز تغییر داد.

او روزانه یک بسته مارلبرو لایت می کشید تا اینکه سرانجام در سال 1995 برای همیشه آن را ترک کرد.

دادگاه گفت که گرین در سال 2013 به سرطان ریه مبتلا شد که تا سال 2018 به مغز او سرایت کرده بود و به چندین عمل جراحی و اشعه نیاز داشت.

گرین اولین بار در سال 2015 از فیلیپ موریس در دادگاه عالی میدلسکس شکایت کرد. این شرکت مسئول توطئه مدنی شناخته شد و حکم گرین در سال 2021 صادر شد.

فیلیپ موریس با این استدلال که شواهد کافی برای حمایت از قضاوت علیه آن وجود ندارد، درخواست تجدید نظر کرد و گفت که نرخ های بهره ای که منجر به مبلغ نهایی جایزه می شود بیش از حد است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …