جرج سانتوس تسلیم شد تا با اتهامات فدرال کلاهبرداری و پولشویی روبرو شود | جورج سانتوس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جورج سانتوس، نماینده جمهوری خواه کنگره، که به دلیل دروغگویی گسترده در مورد سوابق و افشای امور مالی مبارزات انتخاباتی اش افشا شده بود، قرار بود روز چهارشنبه به اتهامات متعدد کلاهبرداری، پولشویی، سرقت دارایی های عمومی و اظهارات نادرست در دادگاه فدرال نیویورک حاضر شود.

سانتوس یک روز پس از اینکه از کیفرخواست مطلع شد، در دادگاه مرکزی ایسلیپ، لانگ آیلند، تسلیم مقامات شد و از در پشتی وارد شد.

در حالی که دادگاه بزرگ آلفونس داماتو ایالات متحده میزبان معدود معترضانی بود که از دونالد ترامپ در سفر اخیرش برای مواجهه با اتهامات جنایی در منهتن استقبال کردند، یک سیرک رسانه ای حاضر در آن ظاهر شد و ده ها خبرنگار و دوربین منتظر حضور سانتوس بودند.

دادستان های سابق گفتند که احتمالاً با این نماینده کنگره مانند هر متهم جنایتکار دیگری رفتار می شود: انگشت نگاری، گرفتن عکس از او و نشستن برای مصاحبه مقدماتی.

کیفرخواست 13 فقره ای که روز چهارشنبه منتشر شد، شامل هفت فقره کلاهبرداری، سه فقره پولشویی، یک مورد سرقت اموال عمومی و دو فقره اظهارات نادرست در گزارش هایی به مجلس نمایندگان بود.

دفتر دادستانی ایالات متحده در ناحیه شرقی نیویورک گفت که سانتوس با حداکثر 20 سال زندان مواجه است. او مجبور نیست کرسی خود را رها کند، اگرچه اعضای محکوم به حداقل دو سال نمی توانند رای دهند یا در کمیته ها حضور داشته باشند.

بریون پیس، وکیل دادگستری ایالات متحده گفت: «ادعاهای مندرج در کیفرخواست، سانتوس را متهم به تکیه بر عدم صداقت و فریب مکرر برای صعود به سالن های کنگره و ثروتمند شدن خود می کند.»

کیفرخواست سه طرح ادعایی کلاهبرداری را تشریح کرد، از جمله طرحی که در آن، دادستان ها گفتند که سانتوس و یک مشاور مستقر در کوئینز که نامش فاش نشده است، اهداکنندگان را وادار به دادن پول برای پرداخت کالاهای لوکس و بدهی های شخصی کردند.

دومین طرح ادعایی شامل کلاهبرداری از مزایای بیکاری در طول همه‌گیری کووید بود، زمانی که سانتوس درخواست کمک دولتی کرد با وجود اینکه او شاغل بود و 120000 دلار حقوق از یک شرکت سرمایه‌گذاری در فلوریدا دریافت می‌کرد.

سومین طرح ادعایی شامل گمراه کردن سانتوس مجلس در مورد وضعیت مالی خود، اغراق کردن منبع درآمد بدون افشای حقوق خود در ماه مه 2020، در اولین نامزدی ناموفق خود برای کنگره، سپس اظهارات نادرست در سپتامبر 2022 در طول دوره پیروزی خود بود.

دادستان های اطلاعات نادرست می گویند که سانتوس در دومین افشای مالی خود، مقادیر قابل توجهی پول را در شرایط عجیب و غریب به خطر انداخته است.

دادستان ها ادعا کردند که سانتوس به دروغ 750000 دلار حقوق و بین 1 تا 5 میلیون دلار سود سهام شرکت خود، Devolder Organization را تأیید کرده و ادعا می کند که 100,000 تا 250,000 دلار در یک حساب جاری و بین 1 تا 5 میلیون دلار پس انداز دارد.

سانتوس در روز سه شنبه، ساعاتی قبل از انتشار گسترده این اتهامات، مطلع شد. سخنگوی و وکیل وی اظهار نظری نکردند.

به گفته یک فرد مطلع در واشنگتن، به کارکنان سانتوس گفته شد که باید برای مدت نامشخصی از خانه کار کنند.

سانتوس پس از یک کمپین که تا حدی بر اساس دروغ ها ساخته شده بود، انتخاب شد، از جمله اینکه او یک معامله گر ثروتمند وال استریت و ورزشکار ستاره سابق کالج بود. در واقع، او در شرکت‌هایی که ادعا می‌کرد کار نمی‌کرد، به دانشگاه نرفت و از نظر مالی با مشکل مواجه شد.

اما سانتوس تاکنون توانسته است از پیامدهای سیاسی جدی دوری کند، عمدتاً به این دلیل که جمهوری‌خواهان اکثریت مجلس نمایندگان را در اختیار دارند و سانتوس یکی از رای‌های کلیدی برای کوین مک کارتی بود که به عنوان رئیس‌جمهور پیروز شد.

مهم ترین موضوع او تا زمان صدور کیفرخواست، بررسی کمیته اخلاق مجلس بود که به ندرت اعضا را تنبیه می کند. مک کارتی گفت که از سانتوس، که از کمپین انتخاباتی مجدد خبر داده است، می خواهد در صورت مجرم شناخته شدن اتهامات فدرال استعفا دهد.

سانتوس قاطعانه هرگونه تخلف را رد کرده و از استعفا خودداری کرده است، حتی در شرایطی که با فشار جمهوری خواهان و دموکرات های نیویورک مواجه است، که نمونه نادری از اتحاد در مجلس فراحزبی است.

مارک مولینارو جمهوری خواه به خبرنگاران گفت: «جورج سانتوس باید در ماه دسامبر استعفا می داد. جورج سانتوس باید در ژانویه استعفا می داد. جورج سانتوس باید دیروز استعفا می داد. و شاید امروز استعفا دهد. اما دیر یا زود… حقیقت و عدالت به او داده خواهد شد.»

ریچی تورس، دموکرات نیویورک، او را “دروغگوی بیمارگونه و قانون شکنی که به رای دهندگان ایالت نیویورک دروغ گفت و راه خود را به کنگره ایالات متحده تقلب کرد” خواند و افزود: “سانتوس یک پوسیدگی عمیق فساد در هسته مرکزی است. کنگره.”

دفتر دادستانی ایالات متحده در ناحیه شرقی نیویورک و FBI پرونده های کمپین فدرال سانتوس را به عنوان بخشی از تحقیقات جنایی در مورد استفاده غیرقانونی از بودجه مورد بررسی قرار داده اند.

بی‌نظمی‌ها در پرونده‌های سانتوس که توسط رسانه‌های خبری گزارش شده بود، در چهره آنها آشکار بود: 1200 پرداخت 199.99 دلار – یک سنت کمتر از آستانه لازم برای دریافت – یک صندوق ثبت نشده که مبالغ هنگفتی را جمع‌آوری کرد و حدود 40000 دلار برای سفر هوایی.

سانتوس ادعا کرد که بیش از 750000 دلار به کمیته های مبارزات انتخاباتی و اقدامات سیاسی خود وام داده است، اما مشخص نیست که چگونه پس از تلاش برای پرداخت اجاره بها و مواجهه با اخراج، به چنین ثروتی دست یافته است.

سانتوس سازمان Devolder را دلال اقلام لوکس توصیف کرد. این تجارت مدت کوتاهی پس از اینکه سانتوس به عنوان فروشنده برای شرکتی که به طور جداگانه توسط دادستان های فدرال به اجرای طرح غیرقانونی پونزی متهم شده بود، متوقف شد، در فلوریدا ثبت شد.

او پیش از این نیز با تحقیقات جنایی روبرو بوده است. هنگامی که او 19 ساله بود، در برزیل به دلیل استفاده از چک های سرقتی در یک مغازه پوشاک مورد بازجویی قرار گرفت. در پی مشکلات حقوقی او در ایالات متحده، مقامات برزیل گفتند که پرونده را دوباره باز کرده اند.

در سال 2017، سانتوس پس از اینکه چک های جعلی به نام او برای خرید توله سگ از پرورش دهندگان سگ آمیش نوشته شد، به سرقت در پنسیلوانیا متهم شد، اما پس از اینکه سانتوس گفت دسته چکش دزدیده شده، پرونده منتفی شد و سوابق او حذف شد.

مقامات فدرال همچنین در حال بررسی شکایات در مورد کار سانتوس برای گروهی هستند که ادعا می‌کردند به حیوانات خانگی مورد آزار و اذیت کمک می‌کردند، پس از آن که یک کهنه‌کار در نیوجرسی، سانتوس را متهم کرد که 3000 دلار جمع‌آوری شده برای کمک به جراحی سگش را تحویل نداده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …