پانل FDA از قرص های ضد بارداری بدون نسخه پشتیبانی می کند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مشاوران بهداشت فدرال توصیه می کنند که یک قرص ضد بارداری چند دهه قبل بدون نسخه فروخته شود

توسطمتیو پرون AP Health Writer

واشنگتن — مشاوران بهداشت فدرال روز چهارشنبه گفتند که یک قرص ضد بارداری چند دهه باید بدون نسخه فروخته شود و راه را برای تایید احتمالی ایالات متحده برای اولین داروی ضد بارداری بدون نسخه هموار کند.

هیئت مشاوران FDA به اتفاق آرا به درخواست داروساز Perrigo برای فروش داروهای یک بار در روز خود بدون نسخه رای دادند. این توصیه در پایان یک جلسه دو روزه با تمرکز بر تحقیقات شرکت در مورد اینکه آیا زنان می‌توانند به طور ایمن و مؤثر قرص را بدون نظارت حرفه‌ای مصرف کنند، ارائه شد. تصمیم نهایی FDA در تابستان امسال انتظار می رود.

اگر FDA از توصیه غیر الزام آور پیروی کند، داروی Perrigo، Opill، اولین قرص ضد بارداری خواهد بود که از پشت پیشخوان داروخانه به قفسه فروشگاه ها منتقل می شود. در حال حاضر، نسخه در ایالات متحده مورد نیاز است

کارشناسان بیرونی گفتند که مطمئن هستند که زنان در هر سنی می توانند بدون مراجعه به پزشک، به طور مناسب از این دارو استفاده کنند.

جولی هاون، محقق وزارت امور کهنه سربازان، که به این قرص رای مثبت داد، گفت: “من معتقدم این یک گزینه مناسب برای حمایت از دسترسی است و از بارداری ناخواسته و ناخواسته جلوگیری می کند.”

رای مثبت علیرغم انتقادهای متعدد دانشمندان FDA در مورد نحوه مطالعه Perrigo از دارو، از جمله اینکه آیا شرکت کنندگان در مطالعه قادر به درک و پیروی از دستورالعمل های برچسب گذاری بودند، صادر شد.

اما این پنل تا حد زیادی این نگرانی ها را کنار گذاشت و بر مزایای ارائه کنترل بارداری موثرتر، به ویژه برای جوانان و گروه های کم درآمد، نسبت به آنچه که اکنون بدون نسخه در دسترس است، مانند کاندوم و دیافراگم، تأکید کرد.

اکثر قرص های ضد بارداری که امروزه در ایالات متحده استفاده می شوند حاوی ترکیبی از پروژسترون و استروژن هستند. اوپیل بخشی از دسته قدیمی‌تری از داروهای ضد بارداری است که فقط حاوی پروژسترون هستند. آنها معمولاً عوارض جانبی و خطرات سلامتی کمتری دارند، اما اگر در همان زمان روزانه مصرف نشوند، می توانند تأثیر کمتری داشته باشند.

داروهای بدون نسخه معمولاً ارزان‌تر هستند، اما عموماً تحت پوشش بیمه نیستند. الزام بیمه‌گران به پوشش کنترل تولد بدون نسخه، نیازمند تغییر مقرراتی توسط دولت فدرال است.

قرص های ضدبارداری بدون نسخه در بسیاری از آمریکای جنوبی، آسیا و آفریقا در دسترس هستند.

___

بخش سلامت و علم آسوشیتدپرس از گروه رسانه های علمی و آموزشی موسسه پزشکی هاوارد هیوز حمایت می شود. AP تنها مسئول تمام محتوا است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …