Wendy’s چت ربات هوش مصنوعی را آزمایش می کند که سفارش شما را از طریق درایو می گیرد | اخبار آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دفعه بعد که کسی با شیکش سیب زمینی سرخ کرده می خواهد، ممکن است با یک ربات صحبت کند. حداقل، این چیزی است که فست فود زنجیره ای ایالات متحده وندی برنامه ریزی کرده است.

ماه آینده، Wendy’s یک چت ربات مجهز به هوش مصنوعی با قابلیت صحبت با مشتریان و دریافت سفارشات آنها را آزمایش خواهد کرد.

این برنامه آزمایشی که “FreshAI” نام دارد، توسط نرم افزار هوش مصنوعی Google Cloud پشتیبانی می شود. در منطقه کلمبوس، اوهایو، راه اندازی خواهد شد.

وندی در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که برای ایجاد انقلابی در صنعت رستوران های فست فود طراحی شده است.

این شرکت گفت: “وندی با استفاده از هوش مصنوعی مولد به دنبال حذف پیچیدگی فرآیند سفارش است تا کارمندان بتوانند روی سرو غذای سریع، تازه، باکیفیت و خدمات استثنایی تمرکز کنند.”

توماس کوریان، مدیر اجرایی Google Cloud، گفت: «هوش مصنوعی مولد به طور اساسی نحوه تعامل مردم با برندها را تغییر می‌دهد و ما پیش‌بینی می‌کنیم که ادغام وندی با فناوری هوش مصنوعی مولد Google Cloud استاندارد جدیدی را برای تجربه‌های رانندگی عالی برای صنعت خدمات سریع ایجاد کند. “

به این ربات آموزش داده می شود که بداند وقتی یک مشتری یک میلک شیک سفارش می دهد، واقعاً یک نسخه Frosty، وندی از نوشیدنی بستنی می خواهد. اما طبق گفته Intouch Insight تا سال 2022، دقت سفارش ربات 79 درصد بود. وندی امیدوار است که برای رقابت با سایر زنجیره‌های فست فود که فناوری مشابه را آزمایش می‌کنند، این میزان را به 85 درصد یا بیشتر افزایش دهد.

وندی به طور کامل در این عرصه پیشگام نیست. سال گذشته، مک دونالد یک رستوران کاملاً خودکار را در فورت ورث، تگزاس افتتاح کرد و درایو تروس های بیشتری را با هوش مصنوعی در سراسر کشور مستقر کرد.

مانند مک‌دونالدز که به تازگی خودکار شده است، رستوران‌های Wendy از انسان‌های واقعی برای نظارت بر رانندگی استفاده می‌کنند تا مطمئن شوند که تمام سفارش‌ها توسط ربات چت درک می‌شوند یا اگر مشتری درخواست صحبت با یک انسان را داشته باشد.

سایر زنجیره های فست فود مانند سونیک و پاپیز نیز در حال آزمایش هوش مصنوعی هستند.

شرکت‌های فناوری گوگل، آی‌بی‌ام و مایکروسافت از زمان راه‌اندازی ChatGPT در سال گذشته، برای رونمایی از نسخه چت ربات هوش مصنوعی خود به جهان رقابت می‌کنند.

چنین تغییرات شدیدی در صنعت فست فود احتمالاً این ترس را افزایش می دهد که مشاغلی که زمانی منحصراً توسط انسان انجام می شد توسط ربات ها تصاحب می شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …