مدیر بی بی سی می گوید خطر حمله سایبری نگرانی اصلی یوروویژن است | یوروویژن 2023

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یکی از مدیران بی بی سی گفته است که خطر حمله سایبری توسط هکرهای طرفدار روسیه “نگرانی اصلی” برای پخش کننده هایی است که مسابقه آهنگ یوروویژن را به نمایندگی از اوکراین جنگ زده برگزار می کنند.

کارشناسان مرکز امنیت سایبری ملی بریتانیا برای کمک به خنثی کردن هرگونه تلاشی برای خرابکاری در رای گیری عمومی مسابقه در روز شنبه استخدام شده اند.

کیت فیلیپس، مدیر برنامه‌های بدون فیلمنامه بی‌بی‌سی، گفت که اطلاعات خاصی در مورد حمله وجود ندارد، اما اگر این حمله اتفاق می‌افتد «برنامه‌های احتمالی زیادی» وجود دارد. او گفت: «نمی‌خواهم بگویم که ما کاملاً ضد حمله هستیم، اما ما هر کاری از دستمان برمی‌آید انجام داده‌ایم تا مطمئن شویم که رویداد تا حد ممکن امن است تا مردم نگران این موضوع نباشند».

فیلیپس گفت که این مسابقه در هر صورت از امنیت بالایی برخوردار بود، اما جنگ در اوکراین به این معنی بود که “ما باید تا آنجا که می توانیم آن را ارتقا دهیم”.

«حملات سایبری نگرانی اصلی هستند زیرا روز به روز بیشتر می شوند. به نظر می رسد اکثر شرکت ها هک شده اند. ما بسیار آگاه هستیم که آماده حمله سایبری هستیم، اما فکر می‌کنم هر کاری که انجام داده‌ایم آن را کاهش می‌دهد.»

کیت فیلیپس در لیورپول
کیت فیلیپس: “ما تمام تلاشمان را انجام داده ایم تا مطمئن شویم که این رویداد تا حد امکان امن است.” عکس: کریستوفر تاموند/ آبان نیوز

بریتانیا پس از 25 سال برای اولین بار میزبان یوروویژن است، پس از آن که اوکراین که در رقابت سال گذشته برنده شد، به دلیل تهاجم روسیه نتوانست این رویداد را برگزار کند.

بی بی سی دو نیمه نهایی و فینال بزرگ را برای بیش از 160 میلیون مخاطب تلویزیونی جهانی تولید می کند.

گراهام نورتون فینال بزرگ شنبه را به صورت زنده از M&S Bank Arena لیورپول، در کنار هانا وادینگهام، ستاره تد لسو، آلشا دیکسون از گروه بریتانیایی Got Talent و جولیا سانینا، خواننده و ترانه سرای اوکراینی میزبانی خواهد کرد.

پس از اینکه پلیس ایتالیا تلاش های هکرهای طرفدار روسیه برای برهم زدن رویداد سال گذشته در تورین را خنثی کرد، سازمان دهندگان به ویژه نسبت به حمله سایبری احتمالی هشدار می دهند. هکرها اجراهای ارکستر کالوش، کنش اوکراینی برنده مسابقه را هدف قرار دادند.

در سال 2019، جریان آنلاین نیمه نهایی یوروویژن در اسرائیل برای نشان دادن هشدارهای مربوط به حمله موشکی و تصاویری از انفجارها در شهر میزبان، تل آویو، هک شد. دولت حماس را مقصر دانست.

فیلیپس گفت این اولین بار در تاریخ بی‌بی‌سی است که دو رویداد بزرگ – تاجگذاری پادشاه و یوروویژن – را در یک هفته تولید می‌کند. او گفت که تدابیر امنیتی برای هر دو بیشتر از هر مناسبت ملی قبلی در کار تلویزیونی او بود.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

مقامات همچنین از احتمال حمله به صحنه زنده هستند، همانطور که در سال 2017 در کیف و سال بعد در لیسبون اتفاق افتاد.

فیلیپس گفت: «اگر حادثه‌ای وجود داشته باشد، حادثه‌ای وجود دارد، اما من فکر می‌کنم اگر این اتفاق افتاده باشد، این اتفاق افتاده است زیرا ما نمی‌توانیم کاری در مورد آن انجام دهیم.

بی بی سی با 36 پخش کننده ملی دیگر برای تولید نمایشی کار کرده است که امیدوار است برای مخاطبان تلویزیونی در سراسر جهان و همچنین بینندگان جدید در بریتانیا جذاب باشد.

او گفت که نورتون، که هر سال از تفسیر نمایشنامه‌اش توسط بینندگان بریتانیایی لذت می‌برد، به جنگ اوکراین اشاره می‌کند اما فقط توضیح می‌دهد که چرا این مسابقه در لیورپول میزبانی شده است.

بینندگان می توانند انتظار تغییرات جدید در سنت های قدیمی یوروویژن مانند رژه پرچم برای فینال بزرگ شنبه شب را داشته باشند. فیلیپس گفت: «اگر فکر می‌کردید که یوروویژن را می‌شناسید، دوباره فکر کنید، زیرا ما همه چیز را بالا می‌بریم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …