نخست وزیر فنلاند سنا مارین درخواست طلاق داد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

مارین در پایان سال 2019 نخست وزیر شد و در تابستان 2020 با معشوق نوجوانش مارکوس رایکونن ازدواج کرد.

نخست وزیر فنلاند سانا مارین اعلام کرد که او و همسرش مارکوس رایکونن در حال درخواست طلاق هستند.

این زوج بعد از ظهر چهارشنبه این خبر را به طور جداگانه در حساب اینستاگرام خود منتشر کردند.

نخست‌وزیر انگلیس بعدازظهر چهارشنبه نوشت: “ما با هم درخواست طلاق دادیم. ما قدردان 19 سال زندگی مشترک و دختر عزیزمان هستیم.”

این زوج می گویند که بهترین دوستان باقی می مانند و “به گذراندن وقت با هم به عنوان یک خانواده و با یکدیگر ادامه خواهند داد.”

مارین و رایکونن در آگوست 2020 ازدواج کردند و یک دختر 5 ساله دارند. این عروسی، در اقامتگاه رسمی نخست وزیر در هلسینکی، در طول یک مهلت قرنطینه COVID در فنلاند، غافلگیرکننده بود.

با این حال، زندگی خصوصی او در تابستان سال گذشته 2022 زمانی که ویدئویی از رقص نزدیک مارین با یک موسیقیدان فنلاندی در فضای مجازی پخش شد، به سرفصل اخبار تبدیل شد. در یک لحظه به نظر می رسد که او خم شده و گردن او را می بوسد، اما مارین این حادثه را رد کرد و گفت که او هیچ کار نامناسبی انجام نداده است.

مارین رسما بود از هرگونه تخلف پاک شود در تحقیقات، به دنبال تعدادی از شکایات در مورد رفتار او، و پس از گرفتن آزمایش مواد مخدر که منفی شد.

صدراعظم دادگستری فنلاند در ماه نوامبر گفت که او “هیچ دلیلی برای مشکوک شدن به رفتار غیرقانونی نخست وزیر در سمت رسمی وزیر یا بی توجهی به وظیفه” ندارد.

آینده سیاسی مارین نامشخص است

سوسیال دموکرات های مارین علیرغم کسب آرای بیشتر و سه کرسی اضافی در انتخابات سراسری آوریل، در این نظرسنجی پس از دو حزب دست راستی سوم شدند.

بلافاصله پس از آن که او اعلام کرد که دیگر به عنوان رئیس حزب ادامه نخواهد داد و در ماه سپتامبر از این سمت کناره گیری خواهد کرد.

مارین اشاره کرده است که حداقل در کوتاه مدت به عنوان نماینده مجلس ادامه خواهد داد.

او در حال حاضر یک دولت موقت را رهبری می کند، در حالی که مذاکرات برای تشکیل یک دولت جدید بین چهار حزب دیگر انجام می شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …