پیشرفت سابالنکا با ورود به قلعه رم سویاتک با آزمایش روبرو می شود | تنیس

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

Eدر ست دوم فینال اوپن مادرید، آرینا سابالنکا در جریان بود. پس از کاشت خود در داخل خط پایه، سابالنکا در ضربات زمینی هسته ای او بارگیری کرد، توپ را از این طرف به طرف دیگر کوبیدن. هر بار که به نظر می رسید او ضربه قاطعی را وارد می کرد، اگرچه ایگا سویاتک در لحظه لحظه به چشم می خورد، دفاع عالی او او را زنده نگه می داشت. 10 ضربه طول کشید تا اینکه سابالنکا در نهایت یک برنده بک هند در کراس کورت از او عبور کرد.

نکته نمونه ای از تأثیری بود که خود سویاتک روی بازیکنان زیر پایش گذاشته است. یک سال پیش، قدرت دفاعی شماره 1 جهان در موقعیتی مشابه، یک خطای اجباری را از سابالنکا به همراه داشت. اما این بازیکن بلاروسی خارج از فصل خود را به سختی در میامی کار کرد تا با در نظر گرفتن سویاتک، خود را به ارتفاعات جدید ورزشی برساند. حرکت پاهایش دیدنی بود حتی زمانی که او به عقب رانده می شد یا از موقعیت خارج می شد، او با حرکات پاهای بکر دور توپ می پرید و به خودش فضای کافی برای تخلیه مجدد می داد.

سابالنکا به WTA Insider گفت: “من تمام آن دوی سرعت ها و تمرینات دویدن را به یاد دارم.” “این واقعا برای من سخت بود، اما من به این فکر می کردم: “اگر می خواهید ایگا را شکست دهید، باید به دویدن ادامه دهید، باید به خودتان فشار بیاورید.”

این فصل با سوالاتی در مورد اینکه آیا بازیکنان برای به چالش کشیدن تسلط سویاتک گام بر می دارند یا خیر آغاز شد و پاسخ غیرقابل انکار بوده است. در حالی که سابالنکا کاملاً متحول شده است، النا ریباکینا اثری محو نشدنی در سطوح سریع‌تر از خود به جای گذاشته است. اما آهن آهن را تیز می کند. رقابت اضافه شده در رأس این ورزش نیز سویاتک را بازیکن بهتری خواهد کرد.

از آنجایی که مسابقات نهایی WTA و ATP 1000 در رم قبل از مسابقات آزاد فرانسه آغاز می شود، سویاتک سعی خواهد کرد برتری خود را بر بقیه تور در مهمترین بخش فصل خود حفظ کند. او گفت: “کل تور رو به جلو پیش می رود و هر سال بهتر و بهتر بازی می کند.” “شما باید عقب بیفتید و همچنین در مسیر حرکت رو به جلو و بهبود باشید.”

سال سوئیاتک تا اینجای کار خوب بوده اما دیدنی نبوده است. اگرچه او شاهکار ناپایدار 37 پیروزی متوالی در مسابقه را تکرار نکرده است، اما بسیار ثابت مانده است و در مسابقه WTA پس از سابالنکا و ریباکینا با رکورد قوی 25-5 (83٪) سوم شده است.

آرینا سابالنکا پس از پیروزی در مادرید جام برنده را در اختیار دارد
آرینا سابالنکا پس از پیروزی در مادرید جام برنده را در اختیار دارد. عکس: مانو فرناندز/AP

لهستانی در مادرید به سختی مقابل سابالنکا جنگید و تا آخر رقیبش را تحت فشار گذاشت. او با احساس اینکه تفاوت بین آنها فقط چند لحظه تعیین کننده است دادگاه را ترک کرد.

سویاتک همراه با دو عنوان WTA 500 در اشتوتگارت و دوحه به فینال WTA 1000 در دبی و مادرید رسیده است. تنها باری که او قبل از نیمه نهایی امسال شکست خورد، زمانی بود که توسط ریباکینا، قهرمان ویمبلدون، در دور چهارم مسابقات اوپن استرالیا کنار گذاشته شد. تنها معدودی از منتخبین که فصل قبلی سویاتک را به عنوان چالشی برای پیشرفت در نظر گرفتند، توانسته‌اند با او کنار بیایند.

ماه آینده یک نقطه تعیین کننده در فصل او خواهد بود، دقیقاً به این دلیل او بخشی از فصل او پس از خاک رس سبز چارلستون، که هیچ شباهتی به قرمز ندارد، و شرایط سریعتر در داخل سالن در اشتوتگارت اوپن و در ارتفاعات بالاتر در مادرید، دوره رس سنتی تر در رم آغاز می شود.

شرایط کندتر، که به دلیل هوای سردتر برای بیشتر مسابقات، حتی سنگین‌تر خواهد بود، به سویاتک زمان بیشتری برای بازی با توپ، فضای بیشتری برای باز کردن زمین و جایی که دفاع عالی او در آن قرار دارد، می‌دهد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

سویاتک خود را به عنوان بهترین بازیکن زمین خاکی نسل خود معرفی کرده است، اما در سن 21 سالگی در حال نزدیک شدن به اعداد تاریخی است. سال گذشته، او میدان رم را بدون انداختن مجموعه ای برچید. در سال 2021، او اولین عنوان خود را در رم با تحمیل شکست 6-0 و 6-0 به کارولینا پلیسکووا شماره 1 سابق جهان به پایان رساند.

سومین قهرمانی متوالی او را به اولین زن پس از کونچیتا مارتینز در سال 1996 تبدیل می کند که سه سال متوالی قهرمان مسابقات آزاد ایتالیا می شود. در همین حال، در مسابقات آزاد فرانسه، او سومین عنوان خود را دنبال خواهد کرد، موفقیتی که قبلاً توسط کریس اورت، مونیکا سلس، استفی گراف، آرانکستا سانچز ویکاریو، جاستین هنین و سرنا ویلیامز به دست آمده بود.

از آنجایی که سویاتک سعی می کند خود را در قسمت مورد علاقه اش از فصل تحمیل کند، از نظر تئوری این بدترین قسمت سابالنکا است. او تا سال گذشته رکورد 2-4 را در رم ثبت کرده بود و هرگز از دور سوم رولان گاروس عبور نکرد. هنگامی که او در نهایت توانست در فصل گذشته به زمین برسد و به نیمه نهایی برسد، با نتیجه 6-2 و 6-1 توسط سویاتک از بین رفت.

پس از تمام پیشرفت‌هایی که او در شش ماه گذشته داشته است، نحوه واکنش او به شرایط، در حالی که مخالفان به شدت تلاش می‌کنند او را به سمت مبادلات فرسایشی بکشانند، نشان خواهد داد که چقدر پیشرفت کرده است و چقدر باید پیشرفت کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …