دولت بریتانیا در مورد ادارات پست در مورد پاداش های پرداخت شده به اشتباه تحقیق می کند | اداره پست

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دولت بریتانیا پس از اینکه اداره پست اعتراف کرد که به اشتباه هزاران پوند پاداش به مدیران ارشد صرفاً به دلیل همکاری با تحقیق در مورد تخلف طولانی مدت در عدالت پرداخت کرده است، گفته است که تحقیق خواهد کرد.

نیک رید، مدیر اداره پست، هفته گذشته موافقت کرد که بخش نامعلومی از پاداش 455000 پوندی گزارش شده توسط شرکت دولتی در گزارش سالانه خود در ماه مارس را بازگرداند.

کوین هولین راک، وزیر وزارت تجارت و تجارت، روز چهارشنبه به پارلمان گفت که او تحقیقات دولت را در مورد نحوه اعطای پاداش ها سفارش داده است، زیرا نمایندگان خشمگین گفتند که اداره پست با آخرین تغییر در این مورد “توهین به آسیب اضافه کرده است”. رسوایی

هالین راک در پاسخ به یک سوال فوری گفت: “وضعیت بسیار نگران کننده و عمیقاً تاسف بار است و اداره پست حق دارد عذرخواهی کند.”

بیش از 700 اپراتور دفاتر پست در سراسر کشور بین سال‌های 2000 تا 2014 به دلیل سرقت و حسابداری نادرست تحت پیگرد قانونی قرار گرفتند، زیرا سیستم کامپیوتری Horizon این شرکت به دروغ گفت که کمبودهایی در برداشت‌های آنها وجود دارد. این رسوایی که منجر به زندانی شدن برخی اپراتورها شد، به عنوان یکی از بزرگترین تخلفات قضایی در تاریخ بریتانیا توصیف شده است.

دولت سال گذشته اعلام کرد که به اپراتورهای سابق اداره پست تا 1 میلیارد پوند غرامت پرداخت خواهد کرد، زیرا شرکت اعلام کرد قادر به پرداخت این صورت حساب نیست.

کوین هالین راک در حال سخنرانی در عوام در سال 2020
وزیر بازرگانی کوین هالین راک به پارلمان گفت که این وضعیت “عمیقاً تاسف بار” است. عکس: پارلمان بریتانیا/جسیکا تیلور/PA

با این حال، اداره پست به Read و سایر مدیران ارشد پاداش های بزرگی برای سال مالی 2022 اعطا کرد و گفت که بخشی از این پاداش ها تشخیص داده است که «همه مدارک و اطلاعات مورد نیاز [was] به موقع ارائه شد» به تحقیقی که توسط قاضی بازنشسته دادگاه عالی سر وین ویلیامز انجام می شود.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

گزارش سالانه به دروغ گفت که ویلیامز تأیید کرده است که هدف محقق شده است. اداره پست در بیانیه ای در تاریخ 5 مه اذعان کرد که او این کار را نکرده است، و رئیس کمیته حقوق و دستمزد، لیزا هرینگتون، که پاداش ها را امضا کرد، “بدون قید و شرط” به خاطر آنچه شرکت به عنوان اشتباه توصیف کرد، عذرخواهی کرد.

رید 455,000 پوند پاداش خود را علاوه بر حقوق 415,000 پوندی خود دریافت کرد، در حالی که مدیر ارشد مالی، Alisdair Cameron، 310,000 پوند به عنوان پاداش به اضافه 316,000 پوند حقوق دریافت کرد.

هالین راک به پارلمان گفت که او تنها در 6 می، روز تاجگذاری پادشاه چارلز، و یک ماه پس از آن که مقامات ناظر بر سهام اداره پست دولت برای اولین بار از آن مطلع شدند، از این ادعای نادرست مطلع شد. وی افزود که رید از بخش بازرگانی عذرخواهی کرده است.

هالین راک گفت: “به نظر من ما باید بلافاصله از این وضعیت آگاه می شدیم.” شرایطی که تحت آن این جایزه مجاز بود حداقل می‌توان گفت سوال برانگیز بود.

تحقیقات دولتی به موازات تحقیقات داخلی اداره پست توسط مدیر جدید آن، آماندا برتون، که کمیته حقوق و دستمزد شرکت را به عهده خواهد گرفت، انجام خواهد شد. هالین راک گفت که از برتون خواسته است تا گزارش خود را ظرف دو هفته ارائه دهد.

برای اظهار نظر با اداره پست تماس گرفته شده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …