دست کم 21 کشته بر اثر آتش سوزی در سراسر اورال و سیبری | آتش سوزی های جنگلی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رسانه های دولتی روسیه گزارش دادند که دست کم 21 نفر در آتش سوزی های جنگلی در کوه های اورال روسیه جان خود را از دست داده اند.

آتش‌سوزی‌های جنگلی در منطقه کورگان در اورال و سیبری در تمام هفته بیداد کرده است. رسانه های محلی گزارش دادند که بیشتر کشته شدگان افراد مسن هستند که قادر به ترک خانه های خود نیستند. به گفته مقامات محلی، بسیاری از تلفات روز یکشنبه در روستای یولدوس در استان کورگان در مرز بین اورال و سیبری رخ داده است.

یکی از ساکنان استان تیومن در غرب سیبری در تلاش برای خاموش کردن آتش جان خود را از دست داد.

مقامات خدمات اورژانس منطقه ای اعلام کردند که تعداد کشته شدگان ممکن است افزایش یابد. وضعیت فوق العاده در استان کورگان اعلام شد که بیش از 5000 ساختمان در آن سوخته است. آتش سوزی هزاران هکتار در استان سوردلوفسک و مناطقی از استان های اومسک و تیومن سیبری را نیز فراگرفته است.

الکساندر کورنکوف، وزیر شرایط اضطراری روسیه روز دوشنبه در جریان بازدید از استان کورگان گفت که شهرک‌ها دیگر در معرض خطر آتش‌سوزی نیستند، هرچند رسانه‌های محلی روز سه‌شنبه گزارش دادند که آتش‌سوزی‌ها همچنان در آنجا و همچنین در Sverdlovsk و Tyumen ادامه دارد.

سرویس نظارت بر جو کوپرنیک اتحادیه اروپا (کمز) گفت داده‌های آن نشان می‌دهد «آتش‌سوزی‌های فعال در نواری که از منطقه چلیابینسک روسیه در سراسر مناطق اومسک و نووسیبیرسک تا پریموریه در شرق دور امتداد دارد می‌سوزد و قزاقستان و مغولستان را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد».

مارک پارینگتون، دانشمند ارشد در Cams، می‌گوید: «مقیاس و شدت آتش‌سوزی‌های فعلی منعکس‌کننده افزایش خطر آتش‌سوزی به دنبال چند هفته خشک‌تر از شرایط معمول است. آتش‌سوزی‌های جنگلی در فصل بهار جنگل‌های شمالی غیرمعمول نیستند، و ما در گذشته در این زمان از سال آتش‌سوزی‌ها را در کانادا و اوراسیا زیر نظر گرفته‌ایم. با این وجود، با نزدیک شدن به تابستان که فصل آتش سوزی شمالی به اوج خود می رسد، به نظارت بر این شرایط ادامه خواهیم داد.

مدل آتش سوزی فعال به ویژه در نیمکره شمالی شدید می چرخد
آتش‌سوزی توسط سرویس نظارت بر جو کوپرنیک اتحادیه اروپا شناسایی شد.

در سال‌های اخیر، روسیه آتش‌سوزی‌های جنگلی گسترده‌ای را تجربه کرده است که کارشناسان علت آن را تابستان‌های خشک غیرمعمول و دمای بالا می‌دانند. ارتباط بین بحران آب و هوا و آتش‌سوزی‌های جنگلی پیچیده است، اما تحلیل Carbon Brief به نقل از دکتر کریستینا سانتین، محقق آتش‌سوزی‌های جنگلی از دانشگاه سوانسی، می‌گوید که افزایش دما «می‌تواند خطر آتش‌سوزی‌های شدید را با خشک شدن پوشش گیاهی افزایش دهد».

کارشناسان همچنین به تصمیمی در سال 2007 مبنی بر انحلال یک شبکه هوانوردی فدرال که آتش‌سوزی‌ها را شناسایی و مهار می‌کرد استناد کردند. دارایی های آن به مقامات منطقه ای واگذار شد که منجر به افول سریع این نیرو و برانگیختن انتقادات زیادی شد. در حالی که دولت بعداً آژانس را مجدداً تأسیس کرد، منابع آن محدود ماند و توانایی آن را برای نظارت بر جنگل‌های عظیم سیبری و خاور دور با مشکل مواجه کرد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

طبق اعلام صلح سبز، آتش‌سوزی‌های جنگلی در سال 2021 بسیار بد بود، یعنی زمانی که بیش از 18.16 میلیون هکتار تخریب شد که یک رکورد از زمان شروع نظارت ماهواره‌ای بود. آتش سوزی که در آن سال در سیبری بیداد کرد، بزرگتر از آتش سوزی های یونان، ترکیه، ایتالیا، ایالات متحده و کانادا بود.

یک سال پیش، ولادیمیر پوتین از مقامات خواست برای جلوگیری از آتش‌سوزی‌های جنگلی و افزایش هماهنگی بین سازمان‌های رسمی در مقابله با آن، اقدامات قوی‌تری انجام دهند.

AP در این گزارش مشارکت داشته است

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …