شاید وقت آن رسیده که اعتراف کنیم: نوشیدن در محل کار خماری زشتی از گذشته است | استفان استرن

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دبلیووقتی در دهه 1940 می‌خواست خانه‌اش را در غرب میانه ترک کند تا به مدرسه نمایش در نیویورک برود، پدر بازیگر الین استریچ به او راهنمایی والدین را پیشنهاد کرد. او به او گفت: «لینی، تو بعد از دو مارتینی مثل قبل نیستی.»

توصیه خوب، آن زمان و اکنون. اما در حالی که آگاهی از مضراتی که مصرف زیاد الکل می‌تواند داشته باشد در سال‌های بعد افزایش یافته است، رابطه ما با مشروبات الکلی لزوماً چندان بهبود نیافته است. و استفاده (یا سوء استفاده) از الکل در محل کار همچنان یک موضوع زنده است.

CBI تازه ترین سازمانی است که رفتارهای مرتبط با کار و الکل خود را در روشنایی روز مورد بررسی قرار داده است. و در حالی که حماسه شماره 10 Partygate مردم را در سطوح مختلف به وحشت انداخت، این فقط نقض آشکار محدودیت‌های کووید نبود که باعث ناراحتی شد، بلکه افراط در نوشیدن الکل در یک محل کار واقعی – و در آن محل کار بسیار مهمی بود.

یک نظرسنجی جدید از موسسه مدیریت خبره (CMI) نشان می‌دهد که حداقل در بریتانیا، مشکلات ما با الکل در محل کار همچنان ادامه دارد. حدود یک سوم از مدیران به طور کلی (33٪ از مدیران زن، 26٪ از مردان) گفتند که شاهد آزار و اذیت یا سایر اشکال رفتار نامناسب در مهمانی های کاری بوده اند.

مدیر اجرایی CMI، آن فرانکه، می‌گوید که ممکن است لازم باشد مقدار نوشیدنی ارائه شده در مهمانی‌های کاری محدود شود یا بر رویدادها و رفتار با دقت بیشتری نظارت شود. او به بی بی سی گفت: «نیازی نیست که الکل رویداد اصلی باشد». این رویکرد منطقی است: تاکید بیش از حد بر عامل “شعف” به دنبال دردسر است. اما شاید ما نیز باید کمی بیشتر در مورد نقش الکل و آنچه که نشان دهنده آن است فکر کنیم.

وقتی در محیط کار مشروب می خوریم واقعا چه می گذرد؟ جان کوران، انسان شناس سازمانی می گوید که دو نوع اصلی نوشیدن الکل در محل کار وجود دارد. فرهنگ سنتی نوشیدن مشروب مردانه وجود دارد که با قدرت و زن ستیزی مرتبط است – به مردان دیوانه فکر کنید و خوب، مارتینی ها. و سپس نوشیدن به عنوان یک تمرین تشریفاتی و تیم سازی است که قرار است حس اجتماع را در محل کار تقویت کند. کوران می‌گوید که هر دوی این شکل‌های رفتار را می‌توان به‌عنوان مکانیسم‌های کنترلی در نظر گرفت: «اگر ظاهر نشوید، یک بازیکن تیم نیستید». و غیره.

رویداد زیرمجموعه دیگر، جشن کریسمس یا ترک است، زمانی که ممکن است افراط و تفریط تقریبا تشویق شده باشد، و ممکن است برخی چالش‌های موقتی برای سلسله‌مراتب موجود اتفاق بیفتد، با کارمندان پایین‌تر که شخصیت‌های ارشد بیشتری را به سخره می‌گیرند.

در طول قرنطینه، تلاش‌هایی (فقط تا حدی موفقیت‌آمیز) برای بازآفرینی جامعه با نوشیدن نوشیدنی‌های آنلاین صورت گرفت. و از زمانی که قرنطینه ها به پایان رسید، نیاز به بازسازی انسجام در محل کار توسط بسیاری از کارفرمایان تشخیص داده شده است، حتی اگر بسیاری هنوز در تلاش هستند تا مردم را متقاعد کنند که زمان بیشتری را در دفتر بگذرانند.

فرهنگ نوشیدن در محل کار در بریتانیا عمیق است. خانه انقلاب صنعتی نیز خانه مردان تشنه و زحمتکشی بود که مشروب به دست آورده بودند. مشروب الکلی برای قرن ها بخشی از کار در اینجا بوده است. اگر یک روزنامه نگار خلاف این را بگوید، ریاکارانه است. در پایان روز کاری در اولین کارم در روزنامه‌نگاری، بیش از 30 سال پیش در لندن، بسیاری از ما تقریباً به‌طور خودکار به میخانه‌ای که کمتر از 100 یارد از میزهایمان فاصله داشت، قدم زدیم. اغلب در ناهار نوشیدنی وجود داشت، چه جلسه کاری یا اجتماعی. اما من در آن زمان دوستان خوبی پیدا کردم که هنوز هم (در حال نوشیدن) دوستان هستند.

البته فقط روزنامه نگاران نیستند. برخی از معامله گران شهر همچنان پس از یک روز کاری پرمشغله (روزی که خیلی زود شروع می شود) برای نوشیدنی آماده خواهند بود. روزهای خوب را می توان جشن گرفت، در حالی که در روزهای کم شانس غم ها را می توان غرق کرد. هر تیم فروش که به خود احترام می گذارد می خواهد از یک برد بزرگ لذت ببرد. و این لذت معمولاً با الکل مشخص می شود (و تقویت می شود).

اما شاید زمان آن فرا رسیده باشد که زیر همه اینها خط بکشیم. بسیاری از مردم واقعاً به دلایل بهداشتی، شخصی یا مذهبی نمی خواهند در محل کار با الکل مواجه شوند. امروزه نوشیدنی‌های جالب‌تر (و بدون الکل) نسبت به گذشته موجود است. به نظر می رسد اصطلاح “نوشیدنی های غیرالکلی” حاوی نشانه ای از عدم تایید است. اما اگر نتوانیم بزرگ شویم و درمورد مشروبات الکلی در محل کار مسئول باشیم، شاید این یکی از چیزهای خوبی باشد که نمی توانیم داشته باشیم.

کری کوپر، استاد روانشناسی و سلامت سازمانی در مدرسه بازرگانی آلیانس منچستر، می‌گوید: «شاید الکل فقط باید در هر موقعیتی در محل کار ممنوع شود. “چرا بدون مشروب از خودتان لذت نمی برید؟”

پروفسور کوپر تشخیص می دهد که الکل ممکن است به عنوان یک تسکین دهنده استرس یا یک استراتژی مقابله ای مورد استفاده قرار گیرد، شاید برای افراد درونگراتر که مشتاقانه منتظر یک گردهمایی اجتماعی نیستند. او می گوید: «اما بهتر است به جای روی آوردن به نوشیدنی، علت استرس را شناسایی کرده و با آن مقابله کنید.

زمینه‌هایی برای امید وجود دارد و این امید از جانب جوانان است. به نظر می رسد آنها کمتر از همکاران قدیمی خود مشروب می نوشند. ممکن است خیلی گران باشد. اما شواهدی نیز وجود دارد که نشان می‌دهد راه‌های مختلف معاشرت و عبادت با وسواس کمتر مشروبات الکلی ممکن است در پس این امر نهفته باشد.

یک محل کار سالم و مولد برای عملکرد به محرک های زیادی نیاز ندارد، شاید فراتر از کافئین. گاهی اوقات به ما می گویند “کل خودت را سر کار بیاور”. اما احتمالاً باید خماری هایمان را در خانه بگذاریم.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …