فرماندار ورمونت صورت‌حساب‌هایی را امضا می‌کند که از ارائه‌دهندگانی که سقط دارویی پیشنهاد می‌کنند محافظت می‌کند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

فرماندار جمهوری خواه ورمونت لوایح سقط جنین و تایید جنسیت را امضا کرده است که شامل محافظت از دسترسی به دارویی است که به طور گسترده در سقط جنین استفاده می شود، حتی اگر سازمان غذا و داروی ایالات متحده تایید خود را از این قرص پس بگیرد.

توسطLISA RATHKE آسوشیتدپرس

فرماندار جمهوری خواه ورمونت لوایح سقط جنین و تایید جنسیت را در قانون امضا کرد که شامل محافظت از دسترسی به دارویی است که به طور گسترده در سقط جنین استفاده می شود، حتی اگر سازمان غذا و داروی ایالات متحده تایید خود را از قرص میفپریستون پس بگیرد.

این لوایح از ارائه دهندگان در برابر نظم و انضباط برای ارائه خدمات مراقبت های بهداشتی باروری و تایید جنسیتی محافظت شده محافظت می کند. به گفته موسسه Guttmacher، که خود را به عنوان یک سازمان تحقیقاتی و سیاست گذاری متعهد به پیشبرد حقوق و سلامت جنسی و باروری معرفی می کند، ورمونت اولین ایالتی است که از دسترسی به سقط جنین دارویی در قانون سپر محافظت می کند.

فیل اسکات، فرماندار جمهوری خواه در بیانیه ای گفت: «امروز، یک بار دیگر تاکید می کنیم که ورمونت طرفدار حریم خصوصی، استقلال شخصی و آزادی باروری است و ارائه دهندگان آزاد هستند که بدون ترس تمرین کنند.

در لوایح مشابهی که توسط مجلس نمایندگان و سنا تصویب شد، “خدمات مراقبت بهداشت باروری” شامل “دارویی است که توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده برای ختم بارداری از اول ژانویه 2023 تایید شده است، بدون توجه به وضعیت تایید فعلی دارو توسط FDA”. “

ماه گذشته، دادگاه عالی ایالات متحده دسترسی زنان به این دارو را حفظ کرد و محدودیت‌های دادگاه بدوی را در حالی که شکایت ادامه دارد رد کرد. قضات به درخواست‌های اضطراری دولت بایدن و آزمایشگاه‌های Danco مستقر در نیویورک، سازنده مایفپریستون، که در حال اعتراض به حکم دادگاه بدوی تگزاس است که تأییدیه میفپریستون را لغو می‌کند، پاسخ دادند.

ایزابل گوارنیری، از مؤسسه گاتماخر، از طریق ایمیل گفت: «متاسفانه، ما نمی‌توانیم بگوییم که این حمایت‌های حقوقی بر اساس آنچه در دادگاه ناحیه پنجم اتفاق می‌افتد، چگونه عمل می‌کنند، و احتمالاً بدون توجه به اینکه چه اتفاقی می‌افتد، نسبت به آن تصمیم تجدیدنظر خواهیم کرد». تنها چیزی که می دانیم این است که یک تن از هرج و مرج و سردرگمی وجود خواهد داشت.

___

Rathke از مارشفیلد، ورمونت گزارش داد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …