منطقه جنوب فرانسه از چهارشنبه سطح خشکسالی را «بحران» اعلام می کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

دپارتمان Pyrenees-Orientales فرانسه که با منطقه خودمختار کاتالونیا اسپانیا هم مرز است، از 10 می رسماً در سطح “بحران” خشکسالی اعلام خواهد شد.

شستشوی خودرو، آبیاری باغ و پر کردن استخر ممنوع خواهد شد. این بخشی از اولین مجموعه محدودیت های آبی در تلاش برای حفظ منابع آب است و آب آشامیدنی را بر سایر مصارف ترجیح می دهد.

در حال حاضر بیش از 40 بخش در فرانسه وجود دارد که تقریباً نیمی از کشور را تشکیل می دهد که رسماً در سطح “هشدار” یا “هشیاری” خشکسالی قرار دارد. Pyrenees-Orientales چهارمین ناحیه ای خواهد بود که سطح خشکسالی را “بحران” اعلام می کند.

یکی از رودخانه‌های اصلی Pyrenées Orientales، آگلی، از اواسط ماه مارس تقریباً به طور کامل خشک شده است. ترک خوردگی خاک گواه کمبود آب در این منطقه توریستی است که بر کشاورزان منطقه نیز تاثیرات مهلکی دارد.

بنابراین، باغ‌های این منطقه باید خود را با محدودیت‌های آبی وفق دهند، ضربه‌ای سخت در شرایطی که خشکسالی در اروپا قبلاً خسارت زیادی وارد کرده است.

پاسکال مایلولز، کشاورز محلی منطقه، گفت: “جوانه انتهایی در این فصل کمی رشد کرده است، اما به طور معمول قرمز بسیار روشن است. در اینجا قرمز مات است، بنابراین به وضوح آب را از دست می دهد.”

با این محدودیت‌های جدید، استخرهای شنا، آبیاری باغ‌های سبزیجات یا مراقبت از فضاهای سبز بیشتر خواهد شد. تنها استثنا در صورتی است که آب از یک سیستم استفاده مجدد حاصل شود. حمام ساحلی نیز ممنوع خواهد بود.

این بخش در سال گذشته 60 تا 65 درصد کسری بارندگی داشته است.

هیچم تاچریفت، هیدروژئولوژیست، گفت: «ما واقعاً در وضعیت کاملاً بی‌سابقه‌ای هستیم، زیرا در حال حاضر سطوحی را که قرار است در ماه ژوئیه یا آگوست مشاهده کنیم، مشاهده می‌کنیم.

این نوع سطح بحران در سال جاری در چهار بخش فرانسه فعال شده است. و خشکسالی ترس از پدیده جدی دیگر یعنی وقوع آتش سوزی به دلیل پوشش گیاهی خشک را افزایش می دهد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …