هنرمند صدا در حال استراق سمع چیزی است که تصور می شود سنگین ترین موجود جهان است | درختان و جنگل ها

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

وقتی صحبت از سنگین‌ترین موجود زنده دنیا به میان می‌آید، «جنگل یک درخت» است که تصور می‌شود تاج را می‌گیرد. اکنون یک متخصص صدا در تلاش برای شنیدن اسرار نخلستان آرام است.

معروف به پاندو – لاتین به معنی “من گسترش دادم” – 47000 آسپن لرزان از نظر ژنتیکی یکسان در جنوب مرکزی یوتا به عنوان یک ارگانیسم واحد در نظر گرفته می شوند، با “درختان” در واقع شاخه هایی که تصور می شود توسط یک سیستم ریشه مشترک به هم متصل شده اند.

نتیجه یک موجود زنده بزرگ است که تصور می شود هزاران سال قدمت داشته باشد، 43 هکتار (106 هکتار) با وزن خشک حدود 6 میلیون کیلوگرم را پوشش می دهد و به نظر می رسد که آن را به سنگین ترین موجود زنده زمین تبدیل می کند. اما این یک ارگانیسم در خطر است و کارشناسان هشدار می دهند که پاندو احتمالاً به دلیل اعمال انسان در حال مرگ است.

اکنون یک هنرمند آکوستیک نشان داده است که چگونه برای کشف بینش های تازه در مورد درخت کاوش کرده است.

جف رایس، هنرمند صدا، در سخنرانی در 184 امین نشست انجمن آکوستیک آمریکا در شیکاگو گفت: “این پروژه با یک سوال آغاز شد: صدای یکی از بزرگترین موجودات جهان چیست.”

این تلاش در ابتدا یک پروژه هنری بود و رایس با همکاری لنس اودیت، موسس گروه غیرانتفاعی Friends of Pando کار می کرد.

رایس در مصاحبه ای با آبان نیوز گفت: «تقریباً همه چیزهایی را که می توانستم ضبط کنم، ضبط کردم و افزود که این شامل برگ ها، پرندگان، روباه ها و حتی صدای حرکت مورچه ها روی شاخه ها می شد.

در جستجوی راه‌های جدیدی برای گوش دادن به درخت، رایس – که هنرمندی در محل زندگی دوستان پاندو است – یک هیدروفون را در داخل سوراخی در پایه یکی از شاخه‌ها قرار داد و آن را پایین آورد تا ریشه‌ها را لمس کند.

او گفت: «این فقط یک آزمایش بود، و صادقانه بگویم که فکر نمی‌کردم چیزی به دست بیاورم.

وقتی هدفونش را گذاشت، غافلگیر شد.

در یکی از ضبط‌های ضبط شده، که در هنگام رعد و برق انجام شده است، صدای وهم‌آور و عمیقی شنیده می‌شود.

رایس در سخنرانی خود گفت: “من فکر می کنم آنچه شما می شنوید، صدای میلیون ها برگ در جنگل است که درخت را می لرزاند و از میان شاخه ها به زمین می گذرد.”

این زوج که مجذوب این رویکرد شده بودند، آزمایشی بداهه انجام دادند: اودیت به یکی از شاخه‌های پاندو کوبید در حالی که رایس صدای ریشه‌های شاخه‌ای دیگر را در فاصله 100 فوتی زیر نظر داشت.

«آنچه ما انجام می‌دادیم علم نبود. رایس گفت: این فقط نوعی اکتشاف بود.

در حالی که ضربات اودیت از طریق هوا قابل شنیدن نبود، یک ضربه از طریق هیدروفون تشخیص داده شد. رایس می‌گوید: «این نشان می‌دهد که ارتباطی بین این شاخه‌های مختلف از نظر صدا وجود دارد. “آنچه ما می شنویم فقط این شاخه ای نیست که به آن گوش می دهیم، بلکه شاخه های زیادی در اطراف ماست.”

با این حال، نتایج لزوماً شواهدی مبنی بر وجود یک سیستم ریشه متصل ارائه نمی دهند، به ویژه اینکه صدا می تواند از خاک عبور کند.

پروفسور پل راجرز، کارشناس پاندو در دانشگاه ایالتی یوتا و که در این کار دخالتی نداشت، گفت که به طور قطع مشخص نیست که شاخه های پاندو توسط سیستم ریشه به هم متصل شده اند و از کار آکوستیک رایس استقبال کرد.

او گفت: «با این حال، در این زمان باید به عنوان یک آزمایش تلقی شود که باید از طریق حمایت علمی قوی نشان داده شود.»

با این حال، به نظر می رسد برای رایس به سوال اولیه او پاسخ داده شده است.

او گفت: «فکر می‌کنم صدای پاندو واقعاً صدای تمام بخش‌های آن است. این پرندگان هستند که در درخت زندگی می کنند، و این حشرات هستند، و این باد در برگ ها و ارتعاش زمین و صدای بالقوه ریشه ها است. و بنابراین من آن را واقعاً راهی عالی برای درک اتصال پاندو و همچنین مناظر صوتی به طور کلی می‌دانم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …