مولن روژ مجبور شد اقدام “بی رحمانه” زیر آب را که از مارها استفاده می کرد رها کند | پاریس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

باشگاه کاباره مولن روژ در پاریس مجبور شده است از یک اقدام طولانی مدت که در آن مارهای زمینی در یک مخزن آب فرو می‌روند در حالی که یک رقصنده در اطراف آنها شنا می‌کند، در بحبوحه خشم و اعتراضات خیابانی فزاینده گروه‌های حقوق حیوانات دست بکشد.

این کلوپ تاریخی کاباره که در سال 1889 تأسیس شد و مخاطبان نمایش‌های رقص آن عمدتاً از گروه‌های توریستی تشکیل شده‌اند، هفته‌ها از استفاده خود از مارها در مخزن آب دفاع کرده و گفته بود که تا سال 2024، یعنی تاریخ آن، به استفاده از مارها ادامه خواهد داد. تصمیم گرفته بود که تمام اجراهای مربوط به حیوانات زنده را پایان دهد.

اما پس از اینکه گروه های حقوق حیوانات تظاهرات و طومارهای خیابانی را افزایش دادند و شهرداری پاریس در مورد استفاده از مارهای زمینی در یک اقدام زیر آب هشدار داد، مدیریت تسلیم شد. سه‌شنبه شب، باشگاه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد «از امروز تعداد مارها به پایان می‌رسد».

تصویربرداری از یک تریلر که نمایش طولانی مدت در مولن روژ را نشان می دهد.
تصویربرداری از یک تریلر که نمایش طولانی مدت در مولن روژ را نشان می دهد. عکس: یوتیوب | MoulinRouge – رسمی

مقامات پاریس و فعالان کمپین هشدار داده بودند که غوطه ور کردن چندین مار زمینی در آب در یک مخزن بزرگ روی صحنه بی‌رحمانه است، جایی که حضار تماشای حیوانات را می‌دیدند که در حال چرخیدن و رقصیدن یک زن از میان آنها و دست زدن به آنها بود.

مقامات دفتر شهردار پاریس در نامه ای در ماه مارس به محل برگزاری این رویداد اطلاع داده بودند، دو گونه مورد استفاده در این عمل، مار پیتون مشبک جنوب شرقی آسیا و مار پیتون هندی، محافظت شده و در خشکی زندگی می کنند.

در حالی که هر دو گونه در حال شنا در طبیعت دیده شده‌اند، مدافعان حقوق حیوانات می‌گویند که در مولن روژ مارها را دیده‌اند که سعی می‌کنند سر خود را بالای آب نگه دارند. آنها همچنین گفتند که مارها با نوار چسب بسته شده بودند تا از گاز گرفتن آنها جلوگیری شود و نوارهای دیگری نیز روی آنها گذاشته شده بود تا از مدفوع آنها در تانک جلوگیری شود.

تصمیم مولن روژ برای پایان دادن به استفاده از مارها به دنبال یک کمپین داغ با طومارها و تظاهرات بود.

Amandine Sanvisens از گروه حمایت از Animaux Zoopolis در پاریس، که در حال برنامه ریزی برای تظاهرات بیشتر در خارج از محل برگزاری این هفته بود، آن را “یک حرکت تاریخی” خواند که “در جهت درست برای پایان دادن به اسارت حیوانات در فرانسه” پیش رفت.

او به Le Parisien گفته بود که قرار دادن حیوانات در مخزن «به شدت استرس‌زا» است و افزود که مارها هر روز در جعبه‌های فلزی کوچک به محل برگزاری انتقال داده می‌شوند، سفری که یک ساعت و نیم طول می‌کشد.

سال گذشته مولن روژ به Le Parisien گفت: “ما هرگز با حیوانات بدرفتاری نکرده و نخواهیم کرد.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …