تورم ایالات متحده در ماه آوریل از پیش بینی ها پیشی گرفت، اما همچنان در سطح 4.9 درصد باقی ماند | اقتصاد آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

وزارت کار روز چهارشنبه گزارش داد که قیمت کالاها و خدمات در ایالات متحده در ماه آوریل به طور سرسختانه بالا باقی ماند و نسبت به سال گذشته 4.9 درصد افزایش یافت.

نرخ تورم سالانه از زمان رسیدن به بالاترین سطح 40 سال اخیر یعنی 9.1 درصد در ژوئن گذشته به شدت کاهش یافته است. رشد آوریل تقریباً با افزایش 5 درصدی ثبت شده در ماه مارس مطابقت داشت. این دهمین ماه متوالی بود که نرخ کاهش یافت، اما قیمت ها همچنان با نرخی افزایش می یابد که بیش از دو برابر نرخ هدف فدرال رزرو 2 درصد در سال است.

آخرین شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) – معیاری که به طور گسترده ای از هزینه های کالا و خدمات در اقتصاد ایالات متحده دنبال می شود – نشان داد که قیمت ها در طول ماه 0.4 درصد افزایش یافته است که از 0.1 درصد افزایش در ماه مارس افزایش یافته است.

هزینه‌های مسکن بیشترین سهم را در افزایش ماهانه داشتند و پس از آن افزایش در شاخص خودروهای فرسوده و کامیون‌ها و شاخص بنزین افزایش یافت. پس از حذف قیمت های بی ثبات مواد غذایی و انرژی، در ماه آوریل، مانند ماه مارس، 0.4 درصد افزایش یافت.

تورم ایالات متحده به طور قابل توجهی کمتر از سایر کشورها است. تورم در بریتانیا در ماه مارس 10.1 درصد بود، آخرین ماه که ارقام موجود برای آن در دسترس است، در حالی که این تورم در منطقه یورو 6.9 درصد بود.

علیرغم روند نزولی، فدرال رزرو همچنان به افزایش شدید نرخ بهره ادامه می دهد زیرا به دنبال کاهش افزایش قیمت است. هفته گذشته، دهمین افزایش نرخ خود را از مارس 2022 اعلام کرد. جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، اشاره کرد که بانک مرکزی ممکن است با ارزیابی تأثیر این افزایش ها، افزایش نرخ را متوقف کند. اما او تصریح کرده است که تا زمانی که تورم بالا بماند، احتمالاً نرخ‌ها بالا باقی می‌مانند.

روز سه‌شنبه، جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک، هشدار داد که انتظار دارد با وجود اقدامات بانک مرکزی، تورم برای مدتی همچنان یک مشکل باقی بماند.

«به دلیل تأخیر بین اقدامات سیاست‌گذاری و تأثیرات آنها، زمان لازم برای این کار است [Fed’s] او به باشگاه اقتصادی نیویورک گفت: اقداماتی برای بازگرداندن تعادل به اقتصاد و بازگشت تورم به هدف 2 درصدی ما.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …