محکوم کردن گروه واگنر به عنوان تروریست توسط بریتانیا به اوکراینی ها کمک می کند تا شکایت کنند | روسیه

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

وکیل سرپرست این پرونده به آبان نیوز گفت: تصمیم قریب‌الوقوع دولت بریتانیا برای ممنوع کردن گروه مزدور واگنر، برنامه‌های پناهندگان اوکراینی را برای شکایت از این سازمان برای دریافت غرامت 5 میلیارد پوندی در دادگاه‌های بریتانیا سرعت می‌بخشد.

جیسون مک کیو گفت، دولت بریتانیا اعلام کرد که آماده است تا این گروه را که در روسیه و بخش‌هایی از آفریقا فعال است، به دلیل تروریستی بودن آن ممنوع کند، اقدامی که کمک به این گروه را غیرقانونی می‌کند.

بریتانیا در سال 2020، یوگنی پریگوژین، رئیس این گروه و در مارس 2022، بلافاصله پس از تهاجم روسیه به اوکراین که واگنر نقش زیادی در آن داشته است، تحریم هایی را علیه خود این گروه اعمال کرد. وزرای بریتانیا، به رهبری وزارت کشور، ماه‌هاست که به دنبال ممنوعیت قانونی بوده‌اند و خود را برای گزارش بسیار انتقادی کمیته منتخب امور خارجه در مورد عدم تسلط دولت بر پدیده واگنر آماده می‌کنند. ممنوعیت یک تصمیم وزارتی است که بر اساس معیارهای تعیین شده در قانون تروریسم 2000 هدایت می شود.

مجلس ملی فرانسه روز سه شنبه به ممنوعیت این گروه رای داد، اقدامی نمادین که دولت فرانسه و اتحادیه اروپا را برای اقدام تحت فشار قرار می دهد.

تحریم در سراسر اروپا به احتمال زیاد منجر به اقداماتی در ایالات متحده می شود، جایی که گروه بزرگی از سناتورها در حال حاضر از حرکتی حمایت می کنند که حمل و نقل پرسنل و تسلیحات را برای این گروه سخت تر می کند. ایالات متحده در اوایل سال جاری تعداد بسیار بیشتری از اعضای گروه واگنر را نسبت به بریتانیا و همچنین یک بنیاد گروه واگنر را تحریم کرده بود.

مک کیو، یکی از شرکای ارشد مک کیو، هیئت منصفه و شرکا و رئیس برنامه حقوق جامعه مدنی اوکراین، گفت: «در ادعایی که ما به نمایندگی از اوکراینی‌های آواره و ساکن در بریتانیا ارائه کردیم، تعیینی توسط دولت بریتانیا که واگنر است. یک سازمان تروریستی از نظر سرعت و هزینه متقاعد کردن یک قاضی انگلیسی بسیار ارزشمند خواهد بود.

ما تخمین می زنیم که با وجود 180000 پناهنده اوکراینی در بریتانیا، می توانیم 5 میلیارد پوند از طریق خسارت، جابجایی و PTSD و غیره مطالبه کنیم.

وی افزود: «انتخاب بریتانیا به خودی خود خوشایند خواهد بود، اما اگر منجر به نامگذاری آمریکایی شود، به دلیل توانایی آمریکا در تعقیب فراقانونی حامیان گروه واگنر، دندان‌های تیزتر نیز وجود خواهد داشت. هرکسی که از آن سازمان حمایت مادی کند – حتی اگر شهروندان غیر آمریکایی باشند – مشمول پیگرد قانونی ایالات متحده خواهند بود.

مک کیو گفت که پرونده های مدنی بیشتری در کانادا، اسرائیل، ایالات متحده و اروپا بسته به میزان سرمایه گذاری جمعی با هدف نه تنها هدف قرار دادن رئیس گروه واگنر، بلکه کسانی که آن را تسهیل کرده اند، انجام خواهد شد. او اخیراً از اوکراین بازگشته است و با دفتر رئیس جمهور درباره ابزارهای جمع آوری شواهد بیشتر، از جمله استفاده از برنامه DIYA دولت اوکراین برای تماس با اوکراینی های بیشتر برای رسیدگی به پرونده های واگنر صحبت می کند.

وی گفت: شکی نیست که واگنر در اوکراین دست به تروریسم زده است و این پرونده نشان می دهد که ولادیمیر پوتین هزینه این اقدامات تروریستی را پرداخت کرده است.

او گفت که نامگذاری بریتانیا به خودی خود تأثیر عملی بر عملیات گروه واگنر خواهد داشت. «اگر شروع به تعیین کردن کنید، کاری که انجام می دهید انگ است. بسیاری از سربازانی که می روند و برای گروه های مزدور کار می کنند، تمام زندگی خود را صرف مبارزه با تروریسم در سراسر جهان کرده اند. آنها نمی خواهند برای یک گروه تروریستی کار کنند. آنها همچنین خواهان محدودیت در حرکات خود نیستند. آنچه شما ایجاد می کنید این است که بلافاصله شروع به تعطیلی و تضعیف گروه و فعالیت های عملیاتی آن می کنید.

مک کیو، که به تحقیقات کمیته منتخب روابط خارجی هنوز ناقص درباره گروه واگنر شواهدی ارائه کرد، گفت که شکی نداشت که این گروه از روش های تروریستی استفاده کرده است. وی گفت: «شما بمب‌های دست ساز نزدیک به هدف را در اختیار دارید که ناقض کنوانسیون‌های ژنو، سوء قصد علیه رئیس‌جمهور زلنسکی، تهدید به سلاح‌های شیمیایی و بیولوژیکی در میدان جنگ، جنایات جنگی، ترویج جنایات و تروریسم و ​​سرکوب تحریم‌ها هستند. ماشین جنگی.

اگر برای اثبات هر چیز دیگری نیاز به مثال دارید، چه کسی جز یک تروریست مواد منفجره را در اطراف تاسیسات هسته ای کار می کند؟ این تعریف دقیق تروریسم است.»

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

به طور سنتی سازمان‌ها علیه گروه‌های فراملی به جای گروه‌هایی که به یک دولت شناخته شده مرتبط هستند، تحریم شده است.

دولت بریتانیا می پذیرد که واگنر با دولت روسیه مرتبط است اما بازوی دولت نیست. اعضای کمیته منتخب امور خارجه پس از بازجویی متقابل از وزرا با این تصور که هیچ کس در وزارت خارجه اهمیت گروه واگنر را درک نکرده است، ظاهر شدند. آنها همچنین از اینکه یک کارمند دولتی از تحریم ها چشم پوشی کرده بود تا به وکیلی که برای پریگوژین کار می کند اجازه دهد تا به سن پترزبورگ سفر کند تا به آماده سازی یک اقدام افترا علیه الیوت هیگینز کمک کند، وحشت داشتند.

گزارش‌هایی درباره ممنوعیت قریب‌الوقوع دولت بریتانیا برای اولین بار در ماه فوریه منتشر شد، اما در روزنامه تایمز احیا شد و روز چهارشنبه اعلام کرد که تصمیمی قریب‌الوقوع است.

در اوکراین، باخموت بیش از 9 ماه است که تحت حمله روسیه بوده است، و مزدوران گروه واگنر تلاش های مکرری را برای پیشروی به سمت شهری 70000 نفری هدایت می کنند.

پریگوژین، روز دوشنبه در پیامی در رسانه های اجتماعی گفت که نیروهایش شروع به دریافت مهمات مورد نیاز برای فشار بر پیشروی خود کرده اند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …