داروخانه های آنلاین انگلستان برای افراد با BMI سالم داروهای کاهش وزن را تجویز می کنند | چاقی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تحقیقات آبان نیوز نشان می‌دهد که داروخانه‌های آنلاین فعال در بریتانیا در حال تایید و ارسال نسخه‌های ضد لاغری بحث‌برانگیز برای افراد با وزن سالم هستند.

به نظر می‌رسد برخی داروخانه‌ها نسخه‌هایی از این قبیل داروها را برای افرادی که در مورد شاخص توده بدنی (BMI) خود در فرم آنلاین دروغ می‌گویند، صادر می‌کنند. در یک مورد، یک خبرنگار پس از بیان دقیق BMI، نسخه ای برای او صادر شد حدود 20. BMI سالم بین 18.5 و 24.9 قرار دارد.

این یافته ها زنگ خطری را در میان موسسات خیریه اختلال خوردن ایجاد کرده است که هشدار داده اند داروهای کاهش وزن فقط باید تحت سخت ترین شرایط فروخته شوند. نگرانی آنها باعث شده است که داروخانه های آنلاین از بررسی های بهداشتی قوی تر و غربالگری برای اختلالات خوردن استفاده کنند.

داروهایی که در ابتدا برای دیابت تولید شده بودند، اخیراً به عنوان «تغییرکننده بازی» شناخته شده اند، زیرا مشخص شد که آنها به افراد کمک می کنند وزن خود را تا بیش از 10 درصد کاهش دهند و آنها را جایگزین بالقوه ای برای جراحی معده می کند. در حالی که برای برخی از افراد در NHS موجود است، می توان آنها را با نسخه از طریق داروخانه های آنلاین نیز خریداری کرد.

با این حال، داروهایی که به صورت تزریقی تجویز می شوند، بحث برانگیز هستند زیرا می توانند عوارض جانبی مانند حالت تهوع و خستگی ایجاد کنند و تصور می شود با قطع داروها کاهش وزن معکوس شود.

ساکسندا، نام تجاری داروی لیراگلوتاید، برای استفاده در بریتانیا برای گروه های خاصی از افراد چاق – به معنی BMI 30 یا بیشتر – یا افرادی که دارای اضافه وزن با BMI 27 تا 30 هستند و مشکلات سلامتی مرتبط با وزن دارند، تأیید شده است.

اوزمپیک، یک برند دارویی مشابه به نام سماگلوتید، دارای مجوز برای دیابت است، اما به طور فزاینده ای برای کاهش وزن توسط داروخانه های آنلاین تجویز می شود. در حالی که قانونی، تجویز “خارج از برچسب” به صلاحدید تجویز کننده انجام می شود.

برای بررسی در دسترس بودن چاشنی های لاغری، آبان نیوز به مجموعه ای از داروخانه های آنلاین از برترین نتایج جستجوی ارائه شده توسط گوگل مراجعه کرد.

در دو نوبت، یک مشاوره آنلاین برای Ozempic – که به طور دقیق توسط یک خبرنگار زن 1.7 متری (5 فوت 7 اینچی) با وزن 57 کیلوگرم (9 سنگ) تکمیل شد، که منجر به BMI حدود 20 شد – بلافاصله توسط داروخانه آنلاین Daily Chemist تأیید و ارسال شد.

این با وجود فرمی است که نشان می‌دهد پس از کاهش شاخص توده بدنی بیمار به زیر 27، دارو باید قطع شود. دارو طی چند روز از طریق پست رسید.

تعدادی دیگر از داروخانه‌های آنلاینی که با آنها تماس گرفته شد، از جمله Click2Pharmacy، Pharmacy2U و Simple Online Pharmacy، مانند وب‌سایت‌های آنلاین شیمی‌دان‌های خیابانی لویدز و سوپر دارو، نسخه‌ای را برای همان خبرنگار بر اساس BMI او رد کردند.

Daily Chemist به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

این تحقیقات همچنین نشان داد که سایر داروخانه‌های آنلاین نسخه‌ها را مجاز کرده‌اند و برای افرادی که عمداً اطلاعات نادرستی را ارائه کرده‌اند تا از داروهای لاغری استفاده کنند، دارو ارسال کرده‌اند.

جنی*، که سابقه اختلال در غذا خوردن دارد، به این معنی که رفتارهای غذایی نامنظمی دارد، گفت که پس از افزایش وزن 4.5 تا 6.4 کیلوگرم پس از یک عمل جراحی، به دنبال این بوده است.

من قطعاً در دسته وزنی نیستم که واجد شرایط استفاده از هر نوع داروی کاهش وزن باشم. اما من تصمیم گرفتم که واقعاً یک راه حل سریع را می خواهم. “من می توانستم آن را بپردازم.”

با جستجوی آنلاین، جنی طیف وسیعی از شیمیدانان آنلاین را پیدا کرد و برای دریافت نسخه ای برای ساکسندا تنها به پاسخ به چند سوال ساده نیاز بود. یکی از آنها این است: وزنت چقدر است؟ بنابراین من فقط دو سنگ و نیم به وزنم اضافه کردم، قدم را همان سن و سالم نگه داشتم [and] بقیه چیزها یکسان است.»

برای ادامه سفارش، متقاضیان باید به شرکت Chemist4U این امکان را بدهند که با پزشک عمومی بیمار تماس گرفته و سوابق مراقبتی خلاصه شده خود را ببیند. جنی در نوجوانی دچار اختلال خوردن بود که با پزشک خانواده اش در میان گذاشته شد، اما معلوم نیست که آیا پس از پر کردن فرم ساکسندا با پزشک عمومی او تماس گرفته شده است یا خیر. با وجود این، نسخه در عرض چند روز وارد پست شد.

ساشا* گفت که او به دنبال Ozempic آنلاین بوده است تا 6 تا 7 کیلوگرم وزن کم کند تا BMI خود را به انتهای پنجره “سالم” کاهش دهد و خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهد – بیماری که در خانواده او رایج بود.

او مانند جنی، وزن نادرستی را برای دریافت نسخه از کلینیک کاهش وزن مایفر ارسال کرد. ساشا گفت: “من مجبور شدم وزنم را افزایش دهم تا در این کلینیک کاهش وزن آنلاین به BMI 30 برسم.” کلینیک کاهش وزن مایفر به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

در سال 2019 اقدامات حفاظتی جدیدی توسط شورای عمومی داروسازی (GPhC)، تنظیم کننده مستقل داروسازان و داروخانه ها، برای محافظت از مردم در برابر خطرات خرید داروهای نامناسب از طریق ارائه دهندگان آنلاین، معرفی شد.

GPhC در دستورالعملی برای داروخانه‌هایی که از راه دور عمل می‌کنند، از جمله آنلاین، می‌گوید: «برخی از دسته‌بندی‌ها از داروها برای عرضه آنلاین مناسب نیستند، مگر اینکه تدابیر حفاظتی بیشتری برای اطمینان از مناسب بودن آن‌ها از نظر بالینی اعمال شده باشد – اینها شامل داروهایی می‌شوند که در معرض خطر هستند. سوء استفاده، استفاده بیش از حد یا سوء استفاده یا زمانی که خطر اعتیاد و نظارت مداوم وجود دارد.

GPhC تأیید کرد که این دسته شامل داروهایی است که به عنوان درمان کاهش وزن استفاده می شود.

در ادامه راهنما آمده است که داروهای این دسته نباید تجویز شوند، مگر اینکه به داروخانه اطمینان داده شود که «نسخه‌دهنده قبل از صدور نسخه با پزشک عمومی تماس گرفته است، و پزشک عمومی به تجویزکننده تأیید کرده است که نسخه برای درمان مناسب است. بیمار و نظارت مناسب وجود دارد.

تام کوین از موسسه خیریه اختلال خوردن Beat نسبت به این یافته ها ابراز نگرانی کرد. او گفت: «این واقعیت که ظاهراً تزریق‌های کاهش وزن به‌صورت آنلاین و بدون بررسی‌های بهداشتی دقیق در دسترس هستند، بسیار نگران‌کننده است.

سفارش تزریق‌های کاهش وزن مانند اوزمپیک می‌تواند بسیار وسوسه‌انگیز باشد زیرا به نظر می‌رسد نوید نتایج سریع را می‌دهند، اما این داروها می‌توانند برای کسانی که اختلالات خوردن دارند بسیار خطرناک باشند.

کوین گفت کاهش وزن سریع می تواند به ایجاد اختلالات خوردن برای اولین بار در افراد آسیب پذیر کمک کند. او گفت: “شما هرگز نمی توانید تشخیص دهید که فردی بر اساس شاخص توده بدنی خود دچار اختلال خوردن است یا خیر، و بسیار مهم است که بررسی های بهداشتی کامل و غربالگری اختلالات خوردن برای اطمینان از اینکه هیچ کس ناخوشایند با اختلال خوردن قادر به دسترسی به داروهای کاهش وزن نیست، بسیار مهم است.” .

آبان نیوز یافته های خود را به GPhC منتقل کرد. کلر برایس اسمیت، مدیر بینش، اطلاعات و بازرسی رگولاتوری گفت: «ما تمام نگرانی‌هایی را که با ما مطرح می‌شود بسیار جدی می‌گیریم و بخشی از نقش ما بازرسی داروخانه‌ها برای اطمینان از مطابقت آنها با استانداردهایی است که ما برای آن تعیین کرده‌ایم. حفاظت از ایمنی بیمار

ما اخیراً اقداماتی را انجام داده‌ایم تا تعداد کمی از داروخانه‌های آنلاین که داروهای کاهش وزن را به افراد آسیب‌پذیر بالقوه عرضه می‌کنند، متوقف کنیم. ما همچنین به همه داروخانه‌های آنلاین یادآوری کرده‌ایم که باید استانداردها و راهنمایی‌های ما را همیشه دنبال کنند.

اینها شامل الزام داروخانه ها برای اطمینان از داشتن تمام اطلاعات مربوط به بیمار قبل از تجویز نسخه و انجام ارزیابی خطر برای در نظر گرفتن سلامت فرد است، به ویژه از آنجایی که اختلالات خوردن، بدشکلی بدن و مسائل مربوط به سلامت روان می تواند در این دلیل نقش داشته باشد. برای درخواست این داروها.»

برایس اسمیت گفت داروخانه ها باید صحت اطلاعاتی را که بیماران به آنها ارائه می دهند، به عنوان مثال از طریق استفاده از مشاوره های ویدئویی، تأیید کنند. وی افزود که افرادی که به خدمات مراقبت های بهداشتی دسترسی دارند نیز باید همیشه اطلاعات درست و دقیقی درباره سلامت و سابقه پزشکی خود ارائه دهند.

* اسامی تغییر کرده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …