مصیبت جف جونز داستان هشداردهنده ای برای Jofra Archer و England | کریکت

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دبلیواگر وولر می‌توانست در مورد جوفرا آرچر صحبت کند، اگر بیش از ربع قرن قبل از تولدش درباره آسیب آرنج جیرجیرک صحبت نمی‌کرد. وولر گفت: «کریکت‌بازان قبلاً این مشکل را داشته‌اند و بر آن غلبه کرده‌اند، اما برای یک بول‌باز سریع فرق می‌کند. حتی یک سرعت متوسط ​​هم ممکن است از این مشکل خلاص شود، اما در مورد هر کسی که خیلی سریع کاسه بازی می کند، مفصل باید فشار زیادی را تحمل کند.

چیزی که وولر در مورد ورزش نمی‌دانست ارزش دانستن نداشت – او یکی از بزرگان چند رشته ورزشی، راگبی یونیون و اسکواش برای ولز بازی کرد، در پست مهاجم مرکزی کاردیف سیتی قرار گرفت و 13 سال کاپیتان و کاپیتان گلامورگان بود. ، منشی آنها برای 30 سال و رئیس جمهور آنها برای 6 سال دیگر – و آرنج خاصی که او از آن رنجیده بود متعلق به جف جونز بود.

زمانی که آخرین اخبار آرچر ظاهر می شود و بولر انگلیس از یک سفر خارجی آسیب دیده دیگر به خانه می رود، فکر نکردن به جونز سخت می شود. برای جونز – یک داستان آشنا، این – یک بولر سریع درخشان بود که حرفه اش در اواسط 20 سالگی به دلیل آسیب دیدگی در آرنج بازوی بولینگ او که به سادگی از صدمه نمی گذرد، از ریل خارج شد و دو سال را صرف انجام یک سقط متوالی کرد. بازگشت، هر یک از نفس نفس در رسانه های کشور گزارش شده است. اینجاست که ما امیدواریم داستان های این زوج متفاوت باشد، زیرا برای جونز مشکلات مصدومیت ادامه داشت تا اینکه آشکار شد که دوران حرفه ای او قبل از آنها به پایان خواهد رسید.

آرچر 13 تست انجام داده و 42 ویکت گرفته است، دو عدد کمتر از عددی که جونز هنگام جدا شدن چرخ ها به آن رسیده بود. او پنجمین آزمون را در برابر وست هند در مارس 1968 به عنوان قهرمانی به پایان رساند، 12 توپ شکست ناپذیر او در شماره 11 به تیمش کمک کرد تا به تساوی 1-0 کمک کند، اما این بازی بود که حرفه او را تغییر داد. همه راه های اشتباه – و تنها کاری که او انجام داد پرتاب توپ بود. او گفت: «من رفتم آن را زیر بغل بیندازم. “همانطور که این کار را انجام دادم، احساس کردم چیزی کلیک می کند. من گفتم [Sussex’s] جان اسنو و او گفتند که فقط تا شروع فصل به آن استراحت بدهیم و خوب است. اما هرگز نبود.»

جونز اعلام کرد که برای شروع فصل 1968 آماده است، اما در اوایل ژوئن مصدومیت دوباره شعله ور شد. او 26 سال داشت و فقط دو بازی درجه یک دیگر بازی می کرد و کمتر از 35 اور دیگر کاسه می زد. بقیه آن تابستان در تیرگی تزریق کورتیزون و دستکاری‌های پزشکی سپری شد، اما او در ماه ژوئن مقابل دانشگاه کمبریج بازی کرد و پس از یک عمل جراحی کوچک در ماه آگوست، برای MCC در مقابل یورکشایر در سپتامبر بازی کرد و به اندازه کافی برای کسب جایگاه در تور زمستانی انگلیس تلاش کرد. به سریلانکا و پاکستان. وولر گفت: “او پر از جهش و زندگی بود، متقاعد شده بود که مصدومیت را پشت سر گذاشته است.”

اما در سریلانکا دوباره آرنج رفت. او گفت: «من احساس کردم یک پیچ خوردگی و سپس کاملاً از بین رفت و مانند یک بادکنک در مفصل متورم شد. روزی که انگلستان وارد پاکستان شد، اعلام شد که جونز باید فوراً به خانه برود. او گفت: “به نظر می رسد که جراحی تنها راه حل باشد.” من مطمئناً نگران آینده شغلی خود هستم. قبل از اینکه به پاکستان بروم، هیچ شکی نداشتم که آرنج برود. من معاینه پزشکی داشتم و جراح بسیار راضی بود.»

همانطور که گارفیلد سوبرز به آن نگاه می کند، جونز در تابستان 1966 برای انگلیس مقابل هند وست کاسه بازی می کند.
همانطور که گارفیلد سوبرز به آن نگاه می کند، جونز در تابستان 1966 برای انگلیس مقابل هند وست کاسه بازی می کند. عکس: PA Images/Alamy

در بازگشت به جونز “توسط یک متخصص لندنی به جونز گفت که یک عمل باید مشکل را یکبار برای همیشه برطرف کند”. پس از عمل جراحی به او توصیه شد که به مدت سه ماه استراحت کند، اما در ماه مه پزشکش از پیشرفت او ناامید شد و ساعت دوباره تنظیم شد. آن تابستان او برای دافن و برای بریجند در کریکت باشگاهی ظاهر شد، اما نه برای گلامورگان، که غیبت او را کنار گذاشت تا اولین عنوان قهرمانی کانتی خود را برای بیش از دو دهه به دست آورد. این موفقیت باعث شد تا در بهار سال بعد توری در هند غربی برگزار کنند (که عمدتاً توسط Rizla، تولیدکننده کاغذ سیگار که مقر بریتانیایی آن درست خارج از Pontypridd بود، تأمین مالی شد). بار دیگر، جونز به اندازه کافی برای سفر مناسب در نظر گرفته شد. او گفت: “من مدت زیادی از بازی خارج شده ام و مشتاقانه منتظر یک کریکت خوب و سخت هستم.”

به نظر کاملاً سفر بود. پیتر واکر در آبان نیوز نوشت: «در حالی که 16 شهرستان درجه یک دیگر با لباس زیر پشمی معمولی با انگشتانی مانند هویج یخ زده برای فصل آماده می شدند. [were] پاشیدن در امتداد سواحل متروک برمودا، سنت کیتس، دومینیکا، گرانادا و ترینیداد، غوطه ور شدن مقادیر زیادی گرد و غبار، رام و آفتاب و عموماً مانند میلیونرها در حال غوطه ور شدن است.

در ترینیداد، در آخرین جلسه تور در ایستگاه آخر تور نهایی خود، جونز دوباره خراب شد. او به خانه بازگشت و خبرهایی مبنی بر اینکه گلامورگان قراردادش را تمدید نخواهد کرد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

وولر درباره جونز می‌گوید: «سال‌ها ما با تیرها و غلاف‌های ثروت ظالمانه افرادی مانند فرانک تایسون و فرد ترومن تحمل کرده‌ایم، زیرا کسی را نداشتیم که به او پاسخ دهد. با جف جونز، اگر کسی در طرف مقابل کمی سرخورده باشد، می‌توانید به او بگویید که اجازه دهد یکی از آنها را در اطراف مهره خود داشته باشد و این کار را انجام می‌دهد.»

سیمون، یکی از سه پسر جونز، قرار بود پدرش را در تیم های گلامورگان و انگلیس دنبال کند، به همین ترتیب آسیب دید و مانند پدرش آخرین تست خود را در سن 26 سالگی انجام داد. آرچر که ماه گذشته 28 ساله شد، آخرین بار 25 ساله بود. تست بازی کرد گفته شده از ECB این است که بازگشت زودهنگام او از IPL نشانه مصدومیت تازه نیست، بلکه تمرکز لیزری بر آمادگی برای تابستان بین‌المللی است، و این احتمال وجود دارد که قسمت‌های آینده درام شخصی او کمی شادتر باشند. به هر حال، کریکت‌بازان قبلاً این مشکل را داشته‌اند و از آن عبور کرده‌اند – اما برای یک بول‌باز سریع این موضوع متفاوت است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …