زندگی با مادر و پدر: آمارهای جدید نشان می دهد که تعداد بیشتری از بزرگسالان بریتانیایی که هنوز با والدین خود زندگی می کنند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

آژانس آمار بریتانیا نشان داد که نزدیک به پنج میلیون بریتانیایی هنوز با مادر و بابا زندگی می کنند.

ارقام جدید اداره ملی آمار (ONS) نشان می دهد که بزرگسالان بریتانیایی بیشتری با والدین خود زندگی می کنند.

این آژانس دریافت که تعداد بزرگسالانی که در انگلستان و ولز با مادر و پدر زندگی می‌کنند بین سال‌های 2021 تا 2011 با 14.7 درصد افزایش به 4.9 میلیون نفر رسیده است.

این بدان معناست که از هر 4.5 خانواده، حدود 1 نفر دارای یک کودک بزرگسال است – در مقایسه با 1 در 5 یک دهه قبل.

ONS توضیح داد که دلایل زیادی وجود دارد که چرا یک بزرگسال ممکن است با والدین خود زندگی کند. آنها به احتمال زیاد بیکار هستند یا برای والدین خود مراقبت های بدون حقوق ارائه می کنند، در حالی که آنهایی که در مناطقی با قیمت ملک بالا هستند تمایل به ماندن دارند.

قیمت مسکن در بریتانیا بین سال‌های 1996 تا 2021 بیش از 145 درصد افزایش یافت که دومین نرخ بالاتر در اروپا است.

یکی از کارشناسان در صحبت با یورونیوز در ماه مارس گفت که این به دلیل «تقاضا بسیار بیشتر از عرضه» است، در میان کمبود مسکن اجتماعی و «آرزوهای فرهنگی» برای مالکیت خانه.

میانگین سنی افرادی که در خانه زندگی می کنند بین سال های 2011 تا 2021 افزایش یافته و از 23 به 24 سال افزایش یافته است.

بزرگسالان خانگی پیرترین افراد در پایتخت بریتانیا بودند، جایی که بیش از یک خانواده از هر چهار خانواده هنوز یک بزرگسال با آنها زندگی می کند.

مطالعات انجام شده توسط موسسه تحقیقات اجتماعی و اقتصادی نشان می دهد که بازگشت به خانه می تواند سلامت روان را بهبود بخشد، تا حدی به لطف بازار پر استرس و گران قیمت اجاره.

با این حال، دیگران از این روند انتقاد کرده‌اند که این روند را به‌عنوان انکار استقلال بزرگسالان، نگه داشتن آن‌ها در حالتی شبیه کودکان و ایجاد اضطراب و افسردگی مورد انتقاد قرار داده‌اند.

به گفته ONS، خانواده‌هایی که دارای کودکان بزرگسال هستند، بیشتر در خانه‌های پرجمعیت زندگی می‌کنند – یکی دیگر از مشکلات سلامت روان – با اتاق‌خواب‌های کمتر از حد مورد نیاز.

لندن گران‌ترین مکان برای سوار شدن بر نردبان ملک در سال 2022 بود، به طوری که میانگین کارگران 12.5 برابر حقوق خود برای خرید خانه در نزدیکی محل کار خود هزینه می‌کردند.

در مطالعه ONS نیز مردان به نسبت سه به دو از زنان بیشتر بودند. بیش از 60 درصد از کسانی که تصمیم گرفتند در خانه بمانند مرد بودند، در حالی که این رقم برای زنان 40 درصد بود.

اگرچه سرشماری 2021 در طول کووید انجام شد که اختلالات زیادی در زندگی مردم به همراه داشت، ONS گفت افزایش تعداد بزرگسالانی که با والدین خود زندگی می‌کنند “روندی مستمر بود تا نتیجه همه‌گیری”.

در سراسر انگلستان و ولز، سهم جوانان 20 تا 24 ساله که با والدین خود زندگی می کنند به بیش از نیمی افزایش یافت. در همین حال، به گفته ONS، بیش از 1 از هر 10 نفر از افراد 30 تا 35 ساله هنوز با والدین خود زندگی می کنند.

نه تنها بزرگسالانی که با والدین خود زندگی می کنند بیشتر دانشجو یا بیکار هستند، بلکه به احتمال زیاد از کسی مراقبت می کنند، به طوری که از هر چهار نفر یک نفر مراقب بدون مزد است.

بیش از 8 درصد از بزرگسالان 22 تا 64 ساله در خانه بیکار بودند، در مقایسه با 3.7 درصد از کل افراد در این گروه سنی.

لندن بالاترین سهم کودکان بزرگسال بیکار 22 تا 64 ساله (10.4 درصد) را در میان مناطق انگلیسی داشت.

ONS بزرگسالان را به عنوان افراد بالای 18 سال که هنوز با والدین خود زندگی می کنند، در کنار هر 16 سال و بالاتر که در آموزش تمام وقت نبوده است، تعریف می کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …