با وجود هشدارهای ایمنی، کامیون‌های طولانی‌تر مجاز به تردد در جاده‌های بریتانیا هستند | حمل و نقل جاده ای

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پس از اینکه دولت اعلام کرد قوانینی را برای اجازه استفاده از آنها وضع خواهد کرد، علیرغم هشدارهایی مبنی بر افزایش تعداد تصادفات جاده ای مرگبار، کامیون های طولانی تر به طور کامل در جاده های بریتانیا مجاز خواهند بود.

وزارت حمل و نقل (DfT) گفت کامیون هایی با طول 18.55 متر – 2.05 متر طولانی تر از اندازه استاندارد فعلی – از پایان این ماه مجاز خواهند بود.

کامیون های طولانی تر از سال 2011 آزمایش شده اند و حدود 3000 کامیون در حال حاضر در جاده ها وجود دارد، اما از 31 مه هر تجارتی در انگلیس، اسکاتلند یا ولز می تواند از آنها استفاده کند.

به عنوان بخشی از این تغییر، طبق قانونی که روز چهارشنبه در پارلمان ارائه شد، ترکیب طولانی تر نیمه تریلی ها مجاز خواهد بود. این نیمه تریلرهای بلندتر یا LSTها، کمی بیش از 2 متر از یک نیمه تریلر استاندارد بلندتر هستند و می توانند توسط یک کامیون یدک کش شوند.

دولت استدلال می کند که این اقدام باعث کاهش انتشار گازهای گلخانه ای، بهبود بهره وری و حمایت از زنجیره تامین خواهد شد. وسایل نقلیه طولانی تر همان حجم کالا را جابه جا می کنند که HGV های کنونی دارند، اما 8 درصد کمتر از تریلرهای فعلی به سفر نیاز دارند، زیرا کالاهای خرده فروشی، بسته بندی زباله، بسته ها و پالت ها را در سراسر کشور حمل می کنند.

وزیران تخمین زده اند که این تغییر 1.4 میلیارد پوند منافع اقتصادی به همراه خواهد داشت و به ازای هر 12 سفر یک تریلر با اندازه استاندارد از جاده ها حذف می شود و در نتیجه 70000 تن دی اکسید کربن صرفه جویی می شود.

اما وسایل نقلیه طولانی‌تر دارای چرخش دم بزرگ‌تری هستند، به این معنی که قسمت عقب آن‌ها هنگام چرخش منطقه بیشتری را پوشش می‌دهد، و همچنین دارای نقاط کور گسترده‌ای هستند که باعث ایجاد ترس برای ایمنی سایر وسایل نقلیه، عابران پیاده و دوچرخه‌سواران می‌شود.

گروه‌های ایمنی راه‌ها از مدت‌ها قبل در مورد خطرات ناشی از عابران پیاده و دوچرخه‌سواران هشدار داده‌اند و اضافه کرده‌اند که چرخش و نقاط کور خودروها می‌تواند به زیرساخت‌های کنار جاده آسیب برساند.

هنگامی که آزمایشی آغاز شد، مبارزان این بحث را مطرح کردند که کامیون‌های جدید طول بیشتری نسبت به اتوبوس‌های خمیده‌ای دارند که قبلاً در لندن استفاده می‌شدند، که تا حدودی به دلیل گزارش‌هایی مبنی بر اینکه دوبرابر بیشتر از اتوبوس‌های دیگر باعث جراحات آن‌ها شده بود، کنار گذاشته شدند.

DfT گفت که خلبان 11 ساله نشان داد که LST ها در حدود 60 درصد کمتر از کامیون های استاندارد درگیر تصادفات آسیب شخصی بودند. اپراتورها از نظر قانونی ملزم خواهند بود اطمینان حاصل کنند که نقشه های مسیر و ارزیابی ریسک مشخصات LST ها را در نظر می گیرند.

کمپین برای حمل و نقل بهتر از این تغییر انتقاد کرد، توییت کردن: «ما کارهای زیادی برای افشای خطرات و اطلاعات نادرست در مورد کامیون‌های طولانی‌تر انجام دادیم، بنابراین ناامید شدیم. [the DfT] در حال برداشتن این گام قهقرایی است.»

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

نانوایی های زنجیره ای Greggs از سال 2013 از مرکز توزیع ملی خود در نیوکاسل LST ها را اداره می کند و گفت که به آنها اجازه داده است 15٪ بیشتر از یک کامیون طول استاندارد حمل کنند.

ریچارد هولدن، وزیر راه، گفت: «همه در سراسر کشور برای نیازهای روزمره خود به بخش حمل و نقل ما وابسته هستند – از رول لوو گرفته تا رول سوسیس.

وسایل نقلیه‌ای که از LST استفاده می‌کنند همچنان باید به همان محدودیت وزنی 44 تنی مانند کامیون‌هایی که تریلرهای استاندارد را می‌کشند، پایبند باشند.

دولت بر این باور است که وسایل نقلیه طولانی‌تر به دلیل نوع محور فرمان مورد استفاده، در جاده‌ها فرسودگی کمتری نسبت به کامیون‌های معمولی ایجاد می‌کنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …