“Modi برای 60 سال آینده”: BJP جذابیت ستاره ای را برای انتخابات کارناتاکا به ارمغان می آورد | هندوستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

هنگامی که بارانی از گلبرگ های گل همیشه بهار بر روی جمعیت ریخته می شد و فریادهای «مودی، مودی» فضا را پر می کرد، تنها یک معنی می تواند داشته باشد: فصل انتخابات در هند آغاز شده است.

رای گیری روز چهارشنبه در ایالت کارناتاکا در جنوب هند برای تصمیم گیری در مورد اینکه چه کسی دولت ایالتی بعدی را تشکیل می دهد آغاز شد و اهمیت این نظرسنجی ها احتمالاً فراتر از مرزهای ایالتی است. روز شنبه، هزاران نفر در خیابان های پایتخت ایالت، بنگالورو، پر شدند، در حالی که نخست وزیر، نارندرا مودی، 20 مایل در شهر رانده شد، با تکان دادن بالای خودرو، در تلاشی برای جلب آرای حزب حاکم خود بهاراتیا جاناتا، یکی از حزب های دیگر. 9000 تجمع و نمایش جاده ای توسط BJP در سراسر ایالت برگزار شد.

در حالی که کمتر از یک سال به انتخابات عمومی 2024 باقی مانده است، آنچه در کارناتاکا رخ می دهد می تواند زمینه را برای آینده دموکراسی انتخاباتی هند فراهم کند و برای BJP و حزب اصلی اپوزیسیون کنگره ملی، که سابقه انتخاباتی اخیر اکثراً با شکست همراه بوده است، بسیار مهم است. . بنگلور که قبلاً بنگلور نامیده می شد، به پایتخت فناوری هند تبدیل شده است و تجارت بین المللی را به خود جلب می کند و کارناتاکا را به یکی از پویاترین ایالت های این کشور از نظر اقتصادی تبدیل می کند. یکی از سرمقاله‌های یک روزنامه محلی اخیراً کمپین کارناتاکا را به عنوان “میدان نبردی که در حافظه زنده از سایرین پیشی می‌گیرد” توصیف کرد.

برای BJP که از سال 2018 بر کارناتاکا حکومت کرده است، این ایالتی است که باید به هر قیمتی حفظ شود. در حالی که سیاست ملی گرای هندو آنها اکنون بر ایالت های شمالی و غربی کشور مسلط است، با BJP و متحدانش که 16 ایالت و قلمرو اتحادیه را کنترل می کنند، کارناتاکا تنها پایگاه آنها در جنوب است. این به عنوان بخش مهمی از برنامه BJP برای هجوم بیشتر به سمت نوک پر رونق کشور در نظر گرفته می‌شود و مناظر بعدی آنها در ایالت‌های مجاور تلانگانا و تامیل نادو قرار دارند.

نقشه

سرنوشت کنگره نیز به شدت به نتیجه کارناتاکا بستگی دارد. زمانی حزب مسلط هند که بیش از پنج دهه حکومت می کرد، اکنون تنها سه ایالت تحت کنترل خود دارد و با اتهامات مربوط به اختلافات داخلی، نخبه گرایی و واگذاری همه زمینه های ایدئولوژیک به BJP مواجه شده است.

حتی رهبران کنگره اذعان می کنند که دیگر شانسی برای مخالفت با BJP در سطح ملی در سال 2024 ندارند، اما آنها برای ائتلاف با سایر احزاب مخالف فشار می آورند. برنده شدن در کارناتاکا به حزب بستر چانه زنی بهتری با احزاب دیگر می دهد و همچنین شتابی را برای اعضای خود به دست می آورد.

رامالینگا ردی، وزیر کشور سابق ایالت و رئیس جمهور کارمند کنگره گفت: «ما پیروزی خود را در کارناتاکا به عنوان یک پله برای بازگشت خود می بینیم. «چهره فاسد BJP در معرض دید عموم قرار گرفته است. رای دهندگان به دلیل مسائل مربوط به استخدام، فساد و افزایش قیمت کالاهای اساسی رنج می برند. در سطح ملی، به زودی زمانی فرا می رسد که همه احزاب با برنامه های مختلف، متحدانه با BJP مبارزه خواهند کرد.

اگرچه BJP تا حد زیادی قوی ترین حزب هند است، اما BJP با یک نبرد دشوار در این ایالت روبرو است. در 38 سال گذشته، هیچ دولت فعلی در کارناتاکا پیروز نشده است و نظرسنجی ها نشان می دهد که حزب در مسیر شکست قرار دارد. دولت BJP همچنین با اتهامات عمومی به فساد گسترده مواجه شده است، به طوری که نهادهای تجاری مقامات را متهم به کاهش 40 درصدی در معاملات و استخدام مشاغل می کنند.

در خیابان‌های بنگالورو نیز خشم از افزایش تورم و هزینه‌های زندگی، و کاهش چشم‌انداز شغلی در خارج از شهر وجود داشت، که منعکس‌کننده مسائل اقتصادی گسترده‌تر است که می‌تواند برای BJP در انتخابات عمومی مشکلاتی ایجاد کند. حتی تظاهرات برخی از نام‌های ستاره BJP، از جمله یوگی آدیتیانات، وزیر ارشد تندرو اوتار پرادش، تنها جمعیت کم‌رنگی را به خود جلب کرد.

مردم در صفی منتظر می مانند تا رای خود را در یک شعبه رای در بنگالورو در جریان انتخابات مجلس ایالت کارناتاکا به صندوق بیندازند.
مردم در صفی منتظر می مانند تا رای خود را در یک شعبه رای در بنگالورو در جریان انتخابات مجلس ایالت کارناتاکا به صندوق بیندازند. عکس: رویترز

اساماعیل جبی الله، 33 ساله، یک راننده تاکسی، گفت: “BJP با فساد خود این کشور را خراب کرده است.” “آنها ثروتمند می شوند در حالی که ما مجبوریم برای غذا و زندگی هزینه بیشتری بپردازیم. مردم اینجا خسته شده اند. و بدترین کاری که آنها انجام داده اند ایجاد شکاف هندو و مسلمانان در ایالت است، و ایجاد تنش در جایی که قبلا وجود نداشت.»

در حالی که جناح راست هندو برای چندین دهه در ایالت، به ویژه در کارناتاکا ساحلی حضور داشته است، آخرین دولت BJP برخی از تندروترین سیاست های ملی گرای هندو را که در هر نقطه از کشور دیده شده است، اجرا کرده است، از جمله ممنوعیت حجاب در دولت. مدارس و کالج ها، و متهم به ترسیم خطوط مشترک عمیق تر در ایالت است.

تجاسوی سوریا، یکی از جوان‌ترین و محبوب‌ترین نمایندگان BJP در کارناتاکا، ایجاد هرگونه اختلاف مذهبی در این ایالت را رد کرد و به اتهامات فساد پاسخ داد. او گفت: “هیچ یک از این اتهامات فساد در هیچ دادگاه قانونی ثابت نشده است”، و کنگره را متهم کرد که “هیچ صلاحیت اخلاقی” برای طرح چنین اتهاماتی در زمانی که رهبر آنها راهول گاندی اخیراً به اتهام افترا محکوم شد، ندارد، موردی که او ادعا کرد. انگیزه سیاسی داشت «سیاست‌های نخست‌وزیر باعث رونق و رشد زیادی در این ایالت شده است. کارناتاکا مانند هیچ ایالت دیگری عاشق نخست وزیر است.

در واقع، در تلاش برای تغییر انتخابات به نفع خود، در روزهای پایانی تبلیغات، BJP بارها و بارها از بزرگترین سلاح سیاسی خود استفاده کرد: مودی. حتی برای کسانی که از حزب در سطح ایالتی ناراضی هستند، احترام گسترده ای برای مودی به عنوان رهبر کشور وجود دارد. او در چند هفته گذشته در 19 گردهمایی و نمایش جاده ای مبارزات انتخاباتی شرکت کرد و یک روز قبل از آغاز رای گیری، نامه ای سرگشاده به مردم کارناتاکا صادر کرد. راهول ورما، تحلیلگر سیاسی در مرکز تحقیقات سیاست در دهلی، گفت: «مودی یکی از بزرگترین گردآورنده‌های رأی عصر ما در سیاست هند است، در این شکی نیست».

ستایش مودی در آخر هفته در نمایش جاده ای وی در بنگلور به نمایش درآمد، با نگرانی منتقدان مبنی بر اینکه برنامه ملی گرایان هندو و استبداد خزنده او در حال از بین بردن دموکراسی هند است که توسط رای دهندگان، از جمله مسلمانان، که در خیابان ها دور ریخته شده بودند، طرد شد. احساس بسیار زیاد این بود که مودی ثروت هند و شهرت بین‌المللی را بالا برده است و بدون توجه به آنچه در کارناتاکا اتفاق می‌افتد، انتخابات عمومی سال 2024 را جارو خواهد کرد.

ریتا جین، 22 ساله، که از وزیر کشور، آمیت شاه، بریده می شد، گفت: «ایدئولوژی مودی هند را به سطح بین المللی رسانده است. محبوبیت او نه تنها در هند بلکه در سراسر جهان بیشتر می شود، فقط باید ببینید که او بیشترین فالوور را در اینستاگرام دارد. مردم فکر می کنند سیاست فقط برای افراد مسن است، اما این بار نسل جوان به دلیل مودی جی در آن شرکت می کنند.

مودی کارهای بسیار خوبی برای ما در کارناتاکا و هند در سطح بین المللی انجام داده است. او به من افتخار می کند که هندی هستم. من فکر می‌کنم تا 60 سال آینده شاهد یک دولت مودی باشیم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …