Asos 291 میلیون پوند به دلیل بازگشت خریداران به خیابان اصلی سقوط کرد Asos

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

Asos پس از کاهش فروش در شرایطی که خرده‌فروشان مد آنلاین آن را «پس‌زمینه تجارت چالش‌برانگیز» می‌خواند، 291 میلیون پوند به قیمت قرمز فرو رفت، زیرا خریداران به فروشگاه‌های فیزیکی خیابان‌ها بازگشتند و خرج‌های غیرضروری را محدود کردند.

فروش در شش ماه منتهی به 28 فوریه 8 درصد کاهش یافت که شامل کاهش 10 درصدی در بریتانیا شد – بسیار بدتر از 3٪ پیش بینی شده توسط شهر – زیرا شرکت اعلام کرد که عمداً از فروش غیر سودده فاصله گرفته است و از مصرف کننده ضعیف رنج می برد. تقاضا و اعتصابات پستی دسامبر

زیان 291 میلیون پوندی قبل از مالیات، در مقابل ضرر 16 میلیون پوندی یک سال قبل، پس از کاهش 100 میلیون پوندی سهام ناخواسته به وجود آمد، زیرا Asos روی طیف محدودی از محصولات تمرکز می‌کند و تلاش می‌کند تا مدهای خود را سریع‌تر به‌روزرسانی کند.

Asos گفت که فروش در ماه های مارس و آوریل به کاهش خود ادامه داده است و اکنون انتظار دارد که آنها حداقل 10 درصد در سال کاهش پیدا کنند و سود اساسی آن بیش از 60 میلیون پوند نباشد.

اندرو وید، تحلیلگر خرده‌فروشی در Jefferies، گفت که اکنون به نظر می‌رسد که Asos برای سال منتهی به پایان آگوست حدود 70 میلیون پوند ضرر پیش از مالیات داشته باشد که بسیار بیشتر از 19 میلیون پوند پیش‌بینی شده توسط سیتی است.

وید در یادداشتی گفت: «ایسوس همچنان با چالش‌های مهمی روبه‌رو است، درآمد با سرعت بیشتری کاهش می‌یابد و بدهی خالص بالاتر از حد انتظار است.

خوزه آنتونیو راموس کالامونته، مدیر اجرایی Asos که تابستان گذشته هدایت این شرکت را بر عهده گرفت، گفت: تمرکز ما بر بهبود سودآوری اصلی ما است، اولویت دادن به اقتصاد سفارش بر رشد اولیه و من از پیشرفت استراتژیک و عملیاتی سریع کسب‌وکار در نیمه اول سال مالی، در برابر برخی شرایط بسیار چالش‌برانگیز تجاری، خوشحالم.

او گفت که این کسب‌وکار ۱۰۰ میلیون پوند در هزینه‌ها صرفه‌جویی کرده و تامین مالی جدیدی را برای ایجاد «یک کسب‌وکار سودآورتر و پول‌زاتر» تضمین کرده است.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

Asos در تلاش است تا خود را با تغییر سریع الگوهای خرید در سال‌های اخیر وفق دهد، زیرا در طول قرنطینه‌های همه گیر، زمانی که خریداران گزینه‌ای جز خرید آنلاین نداشتند، فروش از اوج خود کاهش می‌یابد.

اکنون فروشگاه‌ها باز هستند، Asos و متخصصان مد آنلاین مانند Boohoo با بازگشت خریداران به خیابان‌های بزرگ، فروش خود را کاهش می‌دهند. آنها همچنین با رقبای آنلاین جدیدی از جمله Shein چین و بازارهای دست دوم Depop و Vinted روبرو هستند که در بین نوجوانان و بیست ساله ها محبوبیت پیدا کرده اند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …